Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък МПС ?


Recommended Posts

Здравете , колеги :)

Имам едно питане към вас....Скоро плащах годишен данък за колата (Skoda Octavia 1 1.9 - 90 hp 2005) и ми се стори малко висок...125лв.

Дали някои от вас с такъв автомобил са платили вече и дали е тази цена .. ?, че ми се вижда множко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivansev

    12

  • karst

    9

  • shaft

    8

  • Цецо75

    7

Най-много писали в темата

Всичко зависи в кой град е регистриран автомобила. Аз съм със същия мотор 1,9TDI 90hp 2003 -35лв платих преди няколко седмици в Данъчното на В.Търново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е - аз за Октавия 1 2006 г. 1,9 тди 90 коня платих 59.90 лв пътен данък. Не знам дали факта, че колата е лизингова към ЕТ има значение.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Октавия -ІІ, 2006г., 1,9 TDI, 77kW, регистрирана във Варна и преди три дни платих данъка за 2010г.- 355 лв. Да са живи и здрави варненските общинари, да ни дерат по две кожи за това, че улиците, особенно малките са в дупки и се влачим с 20-30 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфо , явно ще ходя до данъчното.... :) а за Варна....нямам думи , остават само съболезнования...(живях доста време там :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Октавия -ІІ, 2006г., 1,9 TDI, 77kW, регистрирана във Варна и преди три дни платих данъка за 2010г.- 355 лв. Да са живи и здрави варненските общинари, да ни дерат по две кожи за това, че улиците, особенно малките са в дупки и се влачим с 20-30 км/ч.

И аз толкова платих във Варна миналата година за Октавия 2005, тази година е 190, почти двойно по-малко, иди им разбери логиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за октавия 02 1,9 ТДИ 105к. 2007г в ЕТ платих преди 10 дни 282,40лв.КРАСОТА.а миналата година за ОКТАВИЯ 01 1,9 90к. 2001г. платих 26 лв.Говоря за СОФИЯ.ОБИРДЖИЙСКА ДЪРЖАВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята все още се води на ЕТ софия и е 2006г OCTAVIA2 2000TDI и данъка ми е 9.20лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - 1.9TDI, 110 конски сили, 1999 година, София: ~150 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Octavia Facelift hatchback 2010г. 1.9 TDI 77 KW (105 к.с.) - 283лв - София - преди 10 дена.

 

Azlk 21412 hatchback 1,5 - 78 коня - '89г. - 13 лв. - Дупница.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ VALDO, твоят колко е? Че си същото като мен... Само дето си от друг град. Пък мен ме боли само да го да изрека... Камо ли като го плащам...

:smt0344 400 лв :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той номерът му на VALDO нали е СА, та и неговия трябва да е толкова...

На мен обаче ми се струва, че не би трябвало да е 400, а 434 :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Octavia Facelift hatchback 2010г. 1.9 TDI 77 KW (105 к.с.) - 283лв - София - преди 10 дена.

 

Azlk 21412 hatchback 1,5 - 78 коня - '89г. - 13 лв. - Дупница.

 

 

Поздрави

 

Тя валдовата - дедесарка - води се товарна smile091 . Данъка му е към 10 лв на година . Хитра лисица !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа като миналата година- 378,09лв. с вкл. 5% отстъпка. Номера ми е СА, а шкодката е 2.0ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, данъците са по 2 критерия - мощност и възраст. До 74KW(101кс) е един, а след това (от 75KW нагоре) е ДВОЕН. За възрастта - коли до 5 години плащат най-много, от 5 до 14 по-малко и над 14 години - най-малко. Е, сега Боби много ясно с ЧИСТО НОВА КОЛА със 160КС ще плати Nx100лв. На моята 2007г 74KW т.е. 3 годишна, до 74KW - беше под 80лв.... в София. PRR си е прав за гребенчето - много коне - много зелено ще даваш при данъка ;)

 

Колегата ми с Голф 4 2000г, 77KW, 105кс каза, че е платил към 180-200лв. Той е над 5 години и е по по-ниска тарифа, обаче е над 100кс и там е двойно, та се получава нещо средно (май като среден пръст).

 

Най ми е криво за тия със 75KW - щото 1кс НИКОГАЖ няма да я усетиш, ама данъка ще те перне яко х2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези 1.6 ,75kw-102к.с.,2008година,регистрация в София,данък за 2010-275.31лева.

България=Абсурдистан

Колкото по нов автомобила с по ниски вредни емисии,толкова по висок данък.....идеята на управниците сигурно е,щом си е купил кола за 20,30,40к ,значи може да си плати и скъп данък.А бай Живко с жигулата дето като карам след нея мирише на изгоряли цървули ще плаща едноцифрен данък.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.. .за жалост.. живеем в БГ и когато караме нови автомобили, плащаме високи данъци... когато си купим ново жилище.. отново плащаме в пъти по - високи данъци. Това е България... за жалост :( моята е 2008г, 2,0 TDI 103KW (140 коня) и данъка ми е 301,40лв. с 16.86лв. отстъпка (платих го до 31 март) миналата година беше 360лв. аз съм от Ботевград

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.