Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при частично натискане на съединителя...


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

Както в една друга тема споменах, напоследък се заслушвам и чух някакво странно чукане/тропане при натискане на съединителя до известно ниво.

Тук можете да чуете какво точно става, а аз ще обясня, за да няма някой да се чуди за какво да слуша:

Skoda.mp3

 

При натискане на съединителя до долу, мотора, разбира се трака по-леко... Като го пусна е леко по-силничко. При натиснат съединител до долу, тръгвам да го отпускам бавно... Стигам до степен в която спирам - тогава се чува това нещо от аудиото по-горе - някакво като тропане "чк-чк-чк-чк-чк-чк-трака-трака..." и т.н.

 

Като утихва звука от аудиото, това значи, че или съм го пуснал (по-шумно трака) или съм го натиснал до долу (затихва работата на мотора). Това нормално ли е?

Същото нещо се чува, когато съм изключил от скорост, няма значение движа ли се или не, натискам лекичко (2-3см) съединителя - колкото да си отпусна крака, усеща се едно луфтче, преди да почне да отделя, тогава също се чува това нещо, по същия начин (има го на записа).

 

Колата почти стига 30 000км - 1.9TDI-PD, повечето я знаете...

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега намирисва ми на същия като моя проблем.маховик.моя двигател е същия и на 15000км вече смених въпросния маховик.моя се чуваше доста по отчетливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят си е така от нов. Даже потрепва под крака аксиално, все едно коляновия вал се мърда напред-назад.На всичко отгоре педала ми е твърд и отлепва отгоре . Два пъти съм ходил в ЕТ ( гаранционно) - "нормално - направено е така за да не се износва лесно"- беше отговора. :o Ясно ми е че този съединител е пълен боклук...както и рейката и тампоните по предното окачване ...

Мой приятел с такси си сложи обикновен маховик от голф3 . Ами няма никви вибрации, дори звука при тръгване е много чист , без ръмжене и туп-туп-туп( от записа на Шафт )

 

п.п. шафте , мнооо късно забелязваш , бре !!! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

 

...

п.п. шафте , мнооо късно забелязваш , бре !!! smile035

 

Абе, аз почвам като тебе... Изостря се всичко и почва да ме дразни максимално. Преди не съм го чувал това нещо, ако искаш ме бий - не съм го чувал! Егати работата... Напоследък си въобразявам и че трака по-силно, но явно лятото ще е така(нямам спомен от предното лято, пък и тя беше на 10 000км тогава)... При по-студените сутрини не ми тракаше така... Няма значение, ако може да се кара така и няма да има проблем - така ще карам.

 

Принципно на мен съединителя отлепва супер ниско. На реното на приятелката ми, като се кача, отпускам както при мен съединителя и колата тръгва !назад! вместо напред... Т.е. отлепя супер високо, почти преди да го пусна изцяло. После като се кача на шкодата и като забравя, че ми отлепя ниско и подскачам първия път - няма гаснене, няма чудене какво да прави, а направо ще скъса "хамута" от power smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ще взема тапи за уши да ви подаря и на двамата smile001! Мойта от нова си го има този звук от съединителя. Също така и звукът от предишната тема на Shaft(Пшшшшиуууу или както там беше :lol: ). Пуснете си любимата музика и не се заслушвайте толкоз. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ще взема тапи за уши да ви подаря и на двамата smile001! Мойта от нова си го има този звук от съединителя. Също така и звукът от предишната тема на Shaft(Пшшшшиуууу или както там беше :lol: ). Пуснете си любимата музика и не се заслушвайте толкоз. smile027

 

Гога, бре... толкова съм говедо, че като пусна музика се напъвам до такава степен, за да се абстрахирам от музиката и да чуя шума, който е извън музиката... Бой и това е smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.