Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED при Октавия Скаут Фейслифт


vve

Recommended Posts

Имам едно питане към знаещите?Свързано е с LED дневни светлини при Октавия.Досега съм виждал фабрично само при RS и то мисля,че е от 2010год.При фейслифта има много удобна крива отпред във фара,но вариантът за "самоделки" нещо не ми е на сърце.От друга страна пък броните са различни и няма как да смениш бронята на Скаут с такава на RS.Моята е с парктроник и отпред,но мисля,че може да се постави точно там като при RS-а,на предната броня.Някой мислил ли е по този въпрос?Идеи,мнения? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

колега ,измисли ли нещо за Лед-овете....

аз си мислех ,че на бронята на Скаута има три прореза, и на двата външни... може би могат да се сложат...

чесно казано , на мен самия не ми се струва много добра идея и за това все още не съм го направил...

но не се сещам за друг вариант с минимално "пипане"....

сподели ако имаш друго решение smile027 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето http://cgi.ebay.com/SKODA-FABIA-OCTAVIA-VRS-SCOUT-LED-DAYLIGHT-OEM-/180603941977?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a0cd57459 тук колега ми е отговорил,ма пусто не съм в час с електронната търговия,иначе варианта бива!Някой да помогне!Като гледам май не съм в час и с вмъкването на линк,ама карай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво точно искаш да ти се помогне? Може да ти обясня как се пазарува, няма проблем.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
колега ,измисли ли нещо за Лед-овете....

аз си мислех ,че на бронята на Скаута има три прореза, и на двата външни... може би могат да се сложат...

чесно казано , на мен самия не ми се струва много добра идея и за това все още не съм го направил...

но не се сещам за друг вариант с минимално "пипане"....

сподели ако имаш друго решение smile027 :)

 

Измислих,даже ги поръчах(тези от линка,които са и за Фабия РС),па и дойдоха,ми сиги проблем :-k ...буксата е с накрайник който се различава от тази на оригиналните фарове за мъгла,пък и от Еуратек ще проверят как трябва да стане и управлението! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос кво ще рече дневни светлини. Знам със сигурност, че все още няма единен стандарт за светодиодно осветление на коли в смисъла на фарове за осветление по който да се сертифицират такива продукти. Много ми е странно.

Малко отклонение: Триватова луничка със зхранване за 220В, с три едноватови диода и вторична оптика което много прилича на това което явно са използвали във фара в Бг за краен потребител е около 25 долара. Като цената най-грубо се дели на три между платката с диодите и вторичната оптика, захранването и радиатора(тялото). Тия пичове не се ебават в печалбата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена не знам от къде си я видял. Аз в къщи изцяло минах на ЛЕД. Става дума за МР16 цокъл - 4 х 1 ват светодиоди - светят и се равняват на 20-25 ватова луничка.

Цена - с доставка до България - около 4,5 лв/бр.

 

4w-led-mr16-spotlight-bulb.jpg

 

Много съм доволен и светят приятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена не знам от къде си я видял. Аз в къщи изцяло минах на ЛЕД. Става дума за МР16 цокъл - 4 х 1 ват светодиоди - светят и се равняват на 20-25 ватова луничка.

Цена - с доставка до България - около 4,5 лв/бр.

 

4w-led-mr16-spotlight-bulb.jpg

 

Много съм доволен и светят приятно...

 

колега, сподели снимки моля те !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
колега ,измисли ли нещо за Лед-овете....

аз си мислех ,че на бронята на Скаута има три прореза, и на двата външни... може би могат да се сложат...

чесно казано , на мен самия не ми се струва много добра идея и за това все още не съм го направил...

но не се сещам за друг вариант с минимално "пипане"....

сподели ако имаш друго решение smile027 :)

 

Измислих,даже ги поръчах(тези от линка,които са и за Фабия РС),па и дойдоха,ми сиги проблем :-k ...буксата е с накрайник който се различава от тази на оригиналните фарове за мъгла,пък и от Еуратек ще проверят как трябва да стане и управлението! s_flag

 

колега , и аз съм си харесал такива...

сподели моля, дали има информация как да се свържат и как да стане управлението...???

за същия модел, има и две версии дали стават за дневни светлини - в сайта на Супершкода пише ,че стават за дневни,

но доколкото аз разучих в ЕТ, не се знае да има такъв сертификат за този модел халогени..

та ще съм задължен ако споделиш нова информация и в тази насока..:)

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , и аз съм си харесал такива...

сподели моля, дали има информация как да се свържат и как да стане управлението...???

за същия модел, има и две версии дали стават за дневни светлини - в сайта на Супершкода пише ,че стават за дневни,

но доколкото аз разучих в ЕТ, не се знае да има такъв сертификат за този модел халогени..

та ще съм задължен ако споделиш нова информация и в тази насока..:)

Благодаря

 

Буксите не са проблем - аз си поръчах 2 букси когато си сменях халогените и за 16-17 лв ми доставиха двете нови букси. Буксата е различна заради наличието на 2 "+". При подаване на + към единия вход - халогените светят на 100% - като халогени. При подаване на + към другия вход - светят ако не се лъжа на 30% - като дневни светлини.

Фаровете са сертифицирани ( СЕ )и няма проблем да се изполват като дневни светлини (оригинални с арт.номера 5J0941067 / 5J0941068 )

 

Остана само да се вържат - правилно и всичко е 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

 

Аз съм с Ромстър скаут и понеже вече си свалях халогените то установих че са същите , поне от линка се вижда така . Въпроса ми е е Колко излязоха с доставката и как да процедирам ако реша да ги поръчам , и също така се спомена за различна букса може ли да уточните какво се има в предвид. От шкода ми казаха че по принцип има такива ЛЕД за VRS , но въпроса е дали да си поръчвам от е-бей или да се мъча с ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

 

Аз съм с Ромстър скаут и понеже вече си свалях халогените то установих че са същите , поне от линка се вижда така . Въпроса ми е е Колко излязоха с доставката и как да процедирам ако реша да ги поръчам , и също така се спомена за различна букса може ли да уточните какво се има в предвид. От шкода ми казаха че по принцип има такива ЛЕД за VRS , но въпроса е дали да си поръчвам от е-бей или да се мъча с ЕТ

 

Буксата е различна, ще се опитам довечера да видя дали пазя арт.номер. От ЕТ ако не се лъжа бяха по около 190лв/бр (може и да бъркам).

 

Според мен от Superskoda или от eBay е по-добрия вариант.

 

Имайте предвид обаче следното....Тези фарове светят доста силно и ярко - но....само напред. Аз лично доста се подразних от факта че не ми осветяват като старите халогенни - завоя. Светват си - но поради факта че са светодиоди и са доста "назад във фара и са в рефлектор" светят много силно напред. Осветяване в страни от пътя няма...което лично според мен е минус - ако искате да имате т.нар халогенни фарове следящи завоя - тези не стават. Иначе са си супер силни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

 

Аз съм с Ромстър скаут и понеже вече си свалях халогените то установих че са същите , поне от линка се вижда така . Въпроса ми е е Колко излязоха с доставката и как да процедирам ако реша да ги поръчам , и също така се спомена за различна букса може ли да уточните какво се има в предвид. От шкода ми казаха че по принцип има такива ЛЕД за VRS , но въпроса е дали да си поръчвам от е-бей или да се мъча с ЕТ

 

 

В ЕТ струват 129 лв./бр.без отстъпка,ако ползваш такава и две букси по 15 лв.Смятай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е .... поръчах гиж от ЕТ, че една и съща работата, в супершкода са 110евра +15 доставка +16 букси = 141= 275лв. От е-бей е 225 а от ЕТ е 290 но поне са тук и ги има налични даже :o:o . Така че ако стане ще си продавам оригиналните ..надявам се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем ... Помагайте .. нямало преходи , някъде другаде мога ли да ги намеря че не ми се чака 2 седмици . Така или иначе не знам как изглеждат но може би могат да се намерят .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е буксата - 1J0 973 723

 

Лесно става смяната на двете букси - какво бях написал по горе - с два плюс-а е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако халогена ти е с 2 степени на светене - 100% и 30% - значи може да е такава. В такъв случай само трябва да търсиш как да излъжеш компа да не ти показва индикация за изгоряла крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ситуацията е следната :

Аз съм с Ромстар и на габаритите и боднах лед крушки а като си свалях хаогена установих че при липсваща крушка а както и за габарита не дава индикация компа. А иначе крушката ми на хаогена е HB4 която е с същия цокъл който става въпрос , но така или иначе в петък ...око да види ръка да пипне ще видим . А иначе ще му лепна едно съпротивление макар че идеята ми е да си е лед комсумацията по принцип .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен крушката беше НВ4 - веднага като сложих LED-а и ми показа на таблото индикация за изгоряла крушка - Front Left Fog Light и Front Right Fog Light.

 

Слагах съпротивления - не се оправя. Бутах из Ваг-Ком-а да изключа проверката за предните фарове за мъгла - при фейслифт-а тази опция не ми я показа. На старата кола - преди фейслифт-а тази опция я имах.

 

Дано при теб не показва грешка - въпреки че би трябвало. Тези ЛЕД които ще слагаш са с консумация по 7,5 вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из нета предлагат стоп-ерор кабели за диоди. Не знам дали обаче ще работят в случая. smile049

 

Примерно - http://luxima.bg/LED-STOP-ERROR-kabel.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен крушката беше НВ4 - веднага като сложих LED-а и ми показа на таблото индикация за изгоряла крушка - Front Left Fog Light и Front Right Fog Light.

 

Слагах съпротивления - не се оправя. Бутах из Ваг-Ком-а да изключа проверката за предните фарове за мъгла - при фейслифт-а тази опция не ми я показа. На старата кола - преди фейслифт-а тази опция я имах.

 

Дано при теб не показва грешка - въпреки че би трябвало. Тези ЛЕД които ще слагаш са с консумация по 7,5 вата.

 

 

Отзад на номера го излъгах с 44омчета/5вата ще видим , ще го мислим , но се надявам поради факта че на габаритите не ми светна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.