Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде да монтирам сензорите за парктроника? Fabia I


tednet

Recommended Posts

От много време се каня да си взема парктроник и миналия месец имах малък инцидент при връщане назад и в крайна сметка тази седмица си взех един парктроник.

 

В магазина гледам два модела - със сиви и с черни сензори. Мисля си, колата ми е сив металик, и си взех сивите сензори. Връщам се вкъщи, гледам инструкциите, пише че трябва да се сложат на възможно най-издаденото място на задницата, на 60-80см от земята. А това най-издадено място е една черна лента - http://136.199.198.26/fabia/fabia1.jpg

 

Има място да сложа сензорите отдолу под или отгоре над лентата. Предполагам ако се върна до магазина мога да сменя комлекта за черни сензори, но не паза касовата бележка и не съм сигурен дали ще стане номерът. Някой с афтърмаркет парктроник може ли да ме посъветва къде са му сложени сензорите? И дали ако са под или над лентата, тая лента дали прави проблеми?

 

Би било хубаво ако някой може да приложи снимка с неговите сензори да се ориентирам като хоризонтално разположение, защото в мойте инструкции пише само да са на 30-40см едно от друго. Засега смятам да ползвам това като пример. download/file.php?id=15036

 

Друго което се чудех е дали някой би могъл да ми каже как точно се сваля задната броня smile021 и откъде мога да взема 12 волта от задните светлини. Бях гледал някакъв туториал с картинки, на голф 5 си слагаше парктроника, и взе 12+ от под таблото, така че ако можете и таблото на фабиата да кажете как се сваля. Приемам всякакви съвети =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На черната ивица е по- удачно, за да не се 'шашкат' датчиците- принципа им на работа е пращане на вълна до обекта, вълната се отразява и връща обратно и на база времето на връщане се изчислява разстоянието. Трябва да караш с до 10км/ч, за да работи коректно.

Ето моите, при този монтаж показва с точност до 20см (като покаже 20см, точно 20 остават):

 

Снимка 1

Снимка 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално са на черната лента, като около всеки сензор, тя е с конична форма. И самите сензори са леко навътре, за да са защитени при леки удари. Но съм виждал афтър маркети под/над черната лента. Само гледай да са вертикални, а не наклонени надолу, като ги монтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.