Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вървеж и външна температура


evin

Recommended Posts

smile091

 

Темата беше за това, че като загреят кулерите и колите спират да вървят smile092 а сигнахме да шумовете в колата и стана забавно!

 

smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не става дума, че от изхода на ауспуха се чува...

 

Ами, така кажи, бре... Тук цялата гилдия се замислихме, чуваме ли си ауспусите... И като го имаме всички, включително и аз, значи го има при всичките ни 1.9TDI мАтори...

 

На мен пък, звука при 3000 оборота много ми влияе добре или по-скоро увеличаването му и ускорението от 2000 до 3000 оборота на втора... smile126

 

Айде със здраве - стига за днес, че ще ме пишат в графа спамер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ефекта V8 се наблюдава при скорост към/над 140-150 км/ч , демек над 3500 оборота.

Фрррррррр smile021

При градското каране най-вече наблюдавам ефекта "Беларус". :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен V8 е между 2500 и 3500 оборота с повечко газ

С по-малко газ е Беларус, да smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен V8 е между 2500 и 3500 оборота с повечко газ

С по-малко газ е Беларус, да smile049

 

Сега ако кажете че и върви като V8 между 2500 и 3500 оборота, ви признавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091

 

Темата беше за това, че като загреят кулерите и колите спират да вървят

И точно по тоя въпрос - с'я авторът на темата ли да ми се сърди, че не хващам метлата, или вие (спамери бесни), че съм я хванал...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа на страна - зимата се бях хванал с един познат да мерим коя кола колко върви. Спокойно си му дърпах няколко дължини - навън беше около 4-5 градуса. Пробвахме се няколко пъти - резултата един и същ. Вчера следобед - при 33,5 градуса - без никой нищо да е бутал по колите - бяхме наравно. Пробвахме няколко пъти. Уж съм с хубави гуми, уж колите същите - той си е наравно с мен и усещам, че колата просто не върви както трябва. Беше стояла цял ден на слънце и горката ако имаше пистолет щеше да се застреля да не се мъчи. smile011

п.п. Другата кола е с атмосферен двигател - при него няма кулери, турбини и т.н.

 

Явно има логика в теорията за външната температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал и още един ефект- като вали дъжд пак не дърпа яко , дори сякаш двигателя се мъчи и бучи по-силно от нормално...Пък капките как дрънчат по покрива - малиии, все едно съм в кофа. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал и още един ефект- като вали дъжд пак не дърпа яко , дори сякаш двигателя се мъчи и бучи по-силно от нормално...Пък капките как дрънчат по покрива - малиии, все едно съм в кофа. :D

 

...

Вероятностите са 2 :

 

 

 

Аз залагам на вероятност 3: слаба ти е музиката smile048

 

Много правилно smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно факторите са много: температура на въздуха, влажност на въздуха, кислород във въздуха, температура на нафтата, вода в нафтата :mrgreen: ... Някъде обаче има златна среда от всички сумарни параметри. Аз също съм забелязал, че при дъжд колата не върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е най-тиха,когато вали сняг, а и повече върви! smile117

 

П.П.А при мъгла е много зле.Сигурно е от атмосферното налягане.. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,

 

За коя точно пишеш:

Octavia2-1.9TDI,PD,Elegance,105h.p.

Skoda Superb Combi Elegance 2.0 TDI CR,6DSG,170h.p.

VW Passat 5,5-1.9TDI,PD,131h.p.

 

smile049

 

Като цяло дизела хич не харесва водицата и е нормално да не върви в мъгла. А на сняг за какъв вървеж говорим като аз и на 4та въртя гуми ... дори при по-твърд сняг и на 5та smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е най-тиха,когато вали сняг, а и повече върви! smile117

 

П.П.А при мъгла е много зле.Сигурно е от атмосферното налягане.. :-k

Горе в Алпите би трябвало да пада вървежа?! Или говориш за софийски сняг smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал една друга работа.Когато качваш и спускаш някой проход,Беклемето например...после като излезеш на равното много върви колата,имам чувството ,че лети и става по-безшумна!Или само на мен така ми се струва? s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,

 

За коя точно пишеш:

Octavia2-1.9TDI,PD,Elegance,105h.p.

Skoda Superb Combi Elegance 2.0 TDI CR,6DSG,170h.p.

VW Passat 5,5-1.9TDI,PD,131h.p.

 

Пепи,темата е за Октавия,та нея имам предвид! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал една друга работа.Когато качваш и спускаш някой проход,Беклемето например...после като излезеш на равното много върви колата,имам чувството ,че лети и става по-безшумна!Или само на мен така ми се струва? s_flag

 

Taka ти се струва. Тъй като си се влачил един час като таралеж по завоите с ниска скорост на високи обороти , след като излезеш на равното става обратното - висока скорост на ниски обороти ...оттук и усещането за летеж и безшумност :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал една друга работа.Когато качваш и спускаш някой проход,Беклемето например...после като излезеш на равното много върви колата,имам чувството ,че лети и става по-безшумна!Или само на мен така ми се струва? s_flag

 

Taka ти се струва. Тъй като си се влачил един час като таралеж по завоите с ниска скорост на високи обороти , след като излезеш на равното става обратното - висока скорост на ниски обороти ...оттук и усещането за летеж и безшумност :D

 

:smt017 и за двама ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.