Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гърци на протест с плакат „Тихо да не събудим българите“


Recommended Posts

Бачкане му е майката,не мързела...

Бачкане му е майката, ама да имаш работа. Много е лесно да кажеш, че бачкане му е майката, когато си имаш бачкане. Ти знаеш ли колко взима един български учител от Тервел например... Знаеш ли какво прави един квалифициран стъклар например, когато затрият фабриката, в която е бачкал 20 години... Знаеш ли какво правят двама младоженци с бебе, вишисти, когато уволнят бащата, а майката има оферта за работа със заплата 400 лева... Знаеш ли какво е да бачкаш, без да те мързи и накрая да те прецакат, а ти да нямаш държавна институция на която да разчиташ...

Това, което се случва около някои хора, не е това, което се случва в държавата, но човек без кой знае какви финансови проблеми това не го интересува... И не забелязва. Със сигурност има хора, които бачкат здраво в момента и се справят. Но това не е масата. За мнозинството е описано в статията.

И се учудвам, че е ви е трудно да го приемете, честно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

учудващо,но знам!

Имам познати с всякакви проблеми,и от всяка точка на страната!

Който иска да бачак,намира работа и изкарва пари!

Със седене,чудене,нищо нестава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За седенето и чуденето е ясно, но какво да кажем за тези, които нито седят, нито се чудят, а?

Имам познати, младо семейство, с които работехме заедно във Варна. С кризата в строителството работата намаля и в крайна сметка те се прибраха в родното си градче. Имаха малко цехче за боза, което затвориха, защото абсолютно натуралната им боза вкисва след два - три дена, а баничарите купуват тъпканата с боклуци "боза" на някой "голям" производител, защото тя издържа повече... Окардоха цеха. После железата от двора, включително и купата за вода на кучето. Ама нищо. Написаха си програма, с която кандидатсваха за еко ферма за едни дребни животинки. Намериха си пазар в чужбина, намериха си доставчици и т. н. И при все, че имат земя, сграда, трактор (на който му откраднаха първо акумулатора, после разни други "дреболии"...) и готова програма, получиха помощ = 0 от хубавата ни държавна управа, която "стимулира" тези, които не ги мързи. Но понеже моите познати не ги мързи, решиха да опитат с друго. Но този път сами. И какво става - разбираш, че си сам, че не си конкуретно способен, че докато се опиташ да събереш пари, за да ги вложиш, детето ти е гладно, прекупвачите са защитени отгоре и т. н.... Те как още не са се отказали не знам, защото аз на тяхно място щях да съм издивял отдавна.

 

За цехчето за мляко на мои приятели в северна България няма да пиша подробно сега. Само ще спомена, че му изискаха една камара документи и проекти (което си е редно), след което едно ново изискване, в интерес разбира се на по - силни хора, преля чашата на търпението и те затвориха. С помощта на държавата, вместо да е точно обратното...

 

За дърводелския цех на приятел от Варна също няма да пиша подробно. Той все още оцелява някак...

 

Но не ме разбирайте грешно - има хора, които успяват и то нямам как да не е така, защото все пак още има образовани и интелигентни българи, с желание, късмет, точна ориентация. А и сме в Европа все пак. Но тенденцията е гадна. Нищо не се оправя, нищо не се подобрява, тези, които успяват, предполагам не го постигат с лекота и ежедневно се сблъскват с бг тъпотии, абсурди, институции и бюрокрация... А другите - инциативните, но не толкова "отракани" хора от малките градове и села...? Или те понежа са смотани, затова не успяват...

 

Да кажа и за мен нещо - правя проектче на малка къща. Разбрал съм се, да си получа парите, след като излезе строително разрешение. Но то не идва. Оказва се, че някой служител в съответната община е в отпуска. И разбира се, няма кой друг да му поеме работата. Но не защото няма кадри. Просто така, никой не ще да се прецака и да свърши нещо в повече. После - връщат проекта, защото е правен по скица, направена спрямо нов градоустойствен план, който предстои да бъде изпълнен. И това е основанието - скицата е по бъдещ план. Добре, ами защо съответното кметство е издало такава скица? И нали тази скица е взета, за да се проектира по нея... Едно кметсво, не знае каква скица да издаде, така че тя да отговаря на изискванията на общината, в която се намира това кметсво... И така нито работата започва, нито проектантите си получават парите, нито възложителите къщата... И това не е единичен случай. За общините мога доста да пиша.

 

А междувременно сметките си текат. Мобилните оператори и те си правят каквото искат, на жалбите отговарят с кутии с бонбони, бензинът си скача, храната също...

 

Така че, айде не ми говорете, колко лесно се бачка и колко лесно се изкарват пари в България...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Към всичко, което казваш, ще добавя и за банките - отказвам се от една банка, като пускам молба за закриване на сметките един месец преди годиншата такса. Оказва се, обаче, че те искат да чакат към два месеца - не знам защо, за да ми спрат картите... Реших, че ще питам, защо се налага това чакане - "...процедурна политика на банката...". Съгласих се. Да, обаче получавам обаждане - "Имате ХХлв годишна такса за внасяне...". Питам ги аз каква е тази такса и защо - "Ами за следващата година поддръжка..."... Ама, мамка му! Не ви искам бе! Не искам да съм Ви клиент следващата година!... Както и да е, нямаше да ми спрат картите, стигнах и до шефовете на отдели и глупости - нищо... Платих всички дължими суми и попитах, дали ще продължат сега със закриването - отговориха с "да, няма проблем". Сега си гледам сметката и виждам, че на едната карта пише "Дължими суми от такси и лихви 29лв, а на другата 8лв"... Този път, ако ми се обадят и ми кажат, че трябва да плащам още - някак ще пускам жалби и няма да дам стотинка за нещо, което не съм ползвал и ми писна да ми се подиграват!

 

Все пак тия пари не идват от дървото пред блока! Та... и да бачкаш в тая страна... пак ще ти вземат всичко, което имаш! :smt017

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнахте ли от дясната страна до статията следния текст:

 

Условия за ползване

 

Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността.

Съвпадението с реални събития, свързани с действително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното.

Читателите са единствените, които носят отговорност, за това как приемат информацията от художествените измислици. Никой няма право да я разпространява (информацията), тълкува и внушава като истинна. Всеки, който отказва да приеме написаните пра- вила трябва да напусне този блог незабавно.

Авторите на блога НЕ носят съдебна, финансова, наказателна или каквато и да е друга отговорност за морални или финасови, или каквито и да е било щети нанесени от или косвено произтичащи от публикуваната информация. Творческите измислици са защитени от конституционно гарантираната свобода на словото, както и от авторското право и всички сродни нему права. Използването на материали от този блог става само с разрешение на авторите му или ако сложите линк към нашата страница.

Собствениците на блога ще отстраняват текстове от сайта си само при условие, че нарушават авторските права на други лица. Всеки, който посещава тази страница, автоматично се съгласява и приема задължителните правила на авторите на същата, изложени в горния текст.

 

Днес по всички форуми се цитира като някакъв достоверен източник. Авторите са постигнали целта си - да ни провокират да се замислим, но защо всеки път всичко трябва да се приема за чиста монета. Преди време имаше друга статия от същия сайт, цитирана пак във всички по-големи форуми, в която се приписваха някакви думи на премиера на Гърция и пак същите реакции, без почти никой да си направи труда да провери достоверността на информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Няма значение кой го е писал. Лошото според мен е, че е истина...
... ако се абстрахираш от това, кой е авторът (ако въобще е имало подобен плакат)...
Хора, стига с тези гърци. Дори не знаем, дали е имало подобен плакат...

Какво стана - махаме гърците от уравнението (или неравенство, не знам) и си остава една чисто вярна статия. Как ще я приемем сега, когато знаем, че е българска? Пак ли няма да е вярна? Сега към кой да насочим критиките? Към нас разбира се. Голям та!!!ак си направихме сами със себе си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислено, но вярно. Жалко. Няма какво да кажа по темата.

Нищо повече не може да се добави. Няма значение кой е сътворил статията. Истината боли. Много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, какво точно може да се постигне с протести?

Независимо дали в Гърция, България или някъде другаде!

Когато държавата е нормална и властта направи някакъв гаф - да, с протести може да се поправи грешката.

Но в случая с България и Гърция протестите не само няма да помогнат за оправяне на положението, дори и не само определено ще навредят, защото изразходват прекалено много от така и недостигащия ресурс...

Но дори могат да послужат в последствие за оправдание на властта за недобрите резултати.

А ако приемем, че дори свалим правителството... Какво ще правим после!?!

---

При нас не става само с протести, трябва и акъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехе,ами сега Неонацисти в Атина пребиха българи :evil:

Истината е,че те ни мразят!

Сега ни мразят още повече,защот бягаме и оттам :lol: Няма кой да им работи за безпари,докато те доволно спят,мързелуват и както искате го разбирайте smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
И после ще отидат там, където им е мястото - на опашката на Европа, далеч след България.

Съгласен съм с теб, само че нека престанем с кръводаряването и изкуственото дишане...имаме си и море и планина!

Аз веднъж се излъгах да отида "на море в Гърция" и не бих повторил...да оставим факта, че когато им е удобно блокират граници,но никога през лятото...

 

smile009 smile049

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъ само мен ли слабо ме вълнуват византииците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъ само мен ли слабо ме вълнуват византииците ?

 

Доста сме. Дори съм на мнение, че не си заслужават времето необходимо да се напише дори този пост smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.