Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гърци на протест с плакат „Тихо да не събудим българите“


Recommended Posts

Нямам думи просто...

 

http://neverojatno.wordpress.com/2011/06/05/sintagma/

 

Предварително се звинямам ако е поствано или в неправилния раздел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние съжаляваме българите, но мислим, че те сами са си виновни за положението до което са докарани.

 

Така си е. Овча нация сме си. А на малкото останали бунтари вече им омръзна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, което винаги съм недолюбвал - е плюенето по този и онзи - в частност политици.

Този бил такъв, онзи онакъв и т.н.

Все някой ни е виновен.

 

На всички такива хора - за 5 минути съм ги довеждал до пълно мълчаниес няколко въпроса, от които става чсно, че сами сме си виновни.

 

Давам пример - да не би някой политик да ни е виновен за безумното шофиране по пътищата и хилядите жертви?

Или може би някой министър е виновен за простотията на хората, които си махата ауспусите и ръмжат по сред нощ пред блокковете,

ГОРДЕЙКИ се, че са събудили половин квартал?

 

Сами сме си виновни - нека си оправим обществения живот - да пазим чисто, да съблюдаваме нормални съседски отношения, да не дъним чалга по цяла нощ,

да не започваме всеки спор с: "-Ти кой си бе и кфо искаш?" или още-по любимия ми вариант - "-Ти знаеш ли кой съм аз?"

Ти си поредния комплексиран и прост български мухльо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми някой постоянно да ми дава съвети какви били "българите" .... Да си решават техните проблеми и да не вземат отношения по въпроси които не ги засягат . Като са толкова "умни" да си работят и учат в Гърция . Утре ако искат да ни искарат и примати . Не споделям казаното от тях , защото каквито и да сме не е редно да ни подиграват ако говорим за добри междусъседски отношения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми някой постоянно да ми дава съвети какви били "българите" ....

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, което винаги съм недолюбвал - е плюенето по този и онзи - в частност политици.

Този бил такъв, онзи онакъв и т.н.

Все някой ни е виновен.

 

На всички такива хора - за 5 минути съм ги довеждал до пълно мълчаниес няколко въпроса, от които става чсно, че сами сме си виновни.

 

Давам пример - да не би някой политик да ни е виновен за безумното шофиране по пътищата и хилядите жертви?

Или може би някой министър е виновен за простотията на хората, които си махата ауспусите и ръмжат по сред нощ пред блокковете,

ГОРДЕЙКИ се, че са събудили половин квартал?

 

Сами сме си виновни - нека си оправим обществения живот - да пазим чисто, да съблюдаваме нормални съседски отношения, да не дъним чалга по цяла нощ,

да не започваме всеки спор с: "-Ти кой си бе и кфо искаш?" или още-по любимия ми вариант - "-Ти знаеш ли кой съм аз?"

Ти си поредния комплексиран и прост български мухльо!

Aбсолютно вярно!! За съжаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, което винаги съм недолюбвал - е плюенето по този и онзи - в частност политици.

Този бил такъв, онзи онакъв и т.н.

Все някой ни е виновен.

 

На всички такива хора - за 5 минути съм ги довеждал до пълно мълчаниес няколко въпроса, от които става чсно, че сами сме си виновни.

 

Давам пример - да не би някой политик да ни е виновен за безумното шофиране по пътищата и хилядите жертви?

Или може би някой министър е виновен за простотията на хората, които си махата ауспусите и ръмжат по сред нощ пред блокковете,

ГОРДЕЙКИ се, че са събудили половин квартал?

 

Сами сме си виновни - нека си оправим обществения живот - да пазим чисто, да съблюдаваме нормални съседски отношения, да не дъним чалга по цяла нощ,

да не започваме всеки спор с: "-Ти кой си бе и кфо искаш?" или още-по любимия ми вариант - "-Ти знаеш ли кой съм аз?"

Ти си поредния комплексиран и прост български мухльо!

Съгласен отначало - до край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърците са на път да изтърват последния си шанс с тези протести...

И после ще отидат там, където им е мястото - на опашката на Европа, далеч след България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после ще отидат там, където им е мястото - на опашката на Европа, далеч след България.

Съгласен съм с теб, само че нека престанем с кръводаряването и изкуственото дишане...имаме си и море и планина!

Аз веднъж се излъгах да отида "на море в Гърция" и не бих повторил...да оставим факта, че когато им е удобно блокират граници,но никога през лятото...

 

smile009 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после ще отидат там, където им е мястото - на опашката на Европа, далеч след България.

Съгласен съм с теб, само че нека престанем с кръводаряването и изкуственото дишане...имаме си и море и планина!

Аз веднъж се излъгах да отида "на море в Гърция" и не бих повторил...да оставим факта, че когато им е удобно блокират граници,но никога през лятото...

 

smile009 smile049

 

:smt017 :smt017 Подкрепям ! По-горещо е, 5 пъти по-скъпо и нищо по-различно от при нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, на мен едно нещо ми е странно... Всички казвате, че трябва да се спре, да се повтаря какви са българите, че Ви е писнало да чувате "че сме зле и че сме смотана нация" и т.н. - но защо ли тази нация прокопсва все в чуждите държави... Странно ми е, защо на нас се подиграват Гърците, а не се подиграват на Германия, Англия, Франция и т.н?

Някой питал ли се е това нещо, или само инерцията Ви води към думите "...да спрат да ми казват колко съм зле..." - защо? Защото ни е втръснало от повтаряне и няма резултат? Мда, както каза веднъж Иво Сиромахов - много интересно попадение, между другото - "...предлагам да обявим война на някоя друга голяма държава, да ни завладеят и да станем пак роби, за да се оправим малко, че то си е в кръвта ни - 500г не са никак малко, все пак... а когато съсипем и тях, както съветския съюз се разпадна след нас, да обявим на друга страна война и така, докато не стане целият свят една България...". Общо взето това е голата истина.

 

Всеки казва "не ме интересува какво казват, аз си знам гьола и се къпя в тинята си и ми е гот на припека". Баш като прасетата в калта - кеф, слънце, нЕма кой да ти надува главата, нЕма кой да ти пречи... 'апваш, пийваш и си лежиш.

 

В никакъв случай не ми е приятно да ми се подиграват баш гърците, но пък след като са тръгнали да го правят, явно си имат почва... Не съм чул някой да се бъзика с Германия или другите страни-членки така, както с нас се бъзикат. А единствената причина да приемат нас в Европата е, че сме супер изгоден shortcut към Турция, Гърция, Азия и т.н... А колкото до границите, кога ги затваряли и кога не - да затварят ги, когато е угодно - и? Това показва, че постъпват много умно. Когато има начин - затваряне, когато могат да дойдат пари в държавата - защо да я затварят скапаната граница? Проста логика и много добре правят. От цялата тази работа, те си излизат напълно чисти, а сега и "Европата", както и ние и всички останали ще им платим всичко, а джигита български ще се чуди как да си купи ядене и да си плати сметките, ще се вози в ладата от Соц-а, ще си пие и ще си бие жената и децата и ще си трае, докато го оправят отзад с поредния данък-въздух! :)

 

Та... подигравката е супер нищожна на фона на това, което става наоколо...

 

И още един факт - повечето работите, предполагам, от 8-9 до 18-19ч, нали? Е, оня тъпия миризлив грък работи от 9-10:00 до 15:00ч, ама максимум и отива да спи. В неделя нищо не работи, а събота, само до 14ч :) Познавам един пенсиониран полицай от Кипър, на който пенсията му била 3000 евро, дойде в България и си купи вила в моето село, после първият Nissan Patrol, който му попадна в автокъщата, без да се замисля и да го проверява(каза, че ще си купи друга, ако се строши), а преди няколко месеца го видях с нов ван от СофиаАуто. И като го питам наистина ли му е толкова пенсията, той казва, че била една от средните. Нямам идея така ли е, но пък виждам какво прави с парите си... Може да е крал както си трябва навремето, сега да си ги харчи - евала, щом не е в затвора, значи е успял да свие.

 

Та такива работи... Останете си с добри чувства, поне това.

 

Поздрави

 

ПП: Колкото до морето - нашето е по-яко, да - всичко е застроено и се кефиш на хотелите на плажа. :smt017 Че е по-скъпо-много по-скъпо е там - 5 пъти някъде, но със заплата/пенсия от 3000 евро - няма да го мисля хич :)

 

ПП2: при 85% от колите, които се виждат там, джантите са 18-19" и са с тунинг. А октавиите все са Octavia5 или S(това не го знам какво е точно) RS. А тук, като ти гръмне турбото, ще извадиш 1000лв smile045 и няма да спиш 1 година от яд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нас - ясно..

 

Но византийците скъпо ще си платят, за това че години наред са яли напред..

Над триста милиарда държавен дълг да натрупат?!

Това е станало само от прекомерното заплащане на труда им и някои други разходи.

Щото - кой знае какво икономика нямат.

Бонуси към заплатите:

1. че идват на време на работа - 10%?! :)

2. че държавните служители могат да работят с компютър - 10 % - леле, велики! :)

...и какво още беше......

ужас!

 

Сега ще връщат!

Това е само началото на лошото при тях!

Тъй че да не се подиграват, тия ромеи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

shaft,

Бил ли с в Гърция за нещо повече от почивка? Виждал ли си ги как в края на работното време висят на опашка, чакайки да стане 16:30h за да отчетат края на работното време? Виждал ли си ги как спят (в буквалния смисъл на думата) на работното място? Виждал ли си активистите на комунистическата партия (да - комунистическата) висейки на входа на предприятията и раздавайки брошурки обещаващи "равенство"? Работил ли си в гръцка фирма или с гърци? Усмихвали ли са ти се в лицето докато ти обясняват колко са доволни от теб и 5мин след това да звънят на шефа ти и да се оплакват от теб?

 

Що се отнася до колите - гърка може да няма пари да яде, но ще отиде в най-скъпото заведение в раиона с поршето си, ще пие една бира цяла вечер, но всички ще видят, че е с порше! Там не е важно какво има отвътре, а какво е отвън. Затова шкодите са RS-ки с 18ки или 19ки.

 

За да допълня картинката ще споделя и личен опит с "гъзарите". По работа бях в Гърция и тамошния "шеф" ни "покани" на по бира. Бяхме трима - аз, колега от България и гърка. Заведе ни в най-скипия пъб, поръча бира, поговорихме си 15мин и ... си замина без да плати! За информация гъзара дойде да ни посрещне от летището с поршето си (двуместно, без багажник) вместо да дойде с BMW-то си (Х5). В резултат се наложи да си взимам такси.

 

Това са простички примерчета относно феномена "Грък". Затова, моля, не ми ги хвалете и хич не ми ги давайте за пример! Тая "държава" се крепи на "запада". И което и правителство да дойде на власт там пак ще се съобрази с всички искания на ЕС защото алтернативата е да се превърнат в гето ...

 

Айде със здраве

 

PS: Мислих да не пиша, но просто не издържах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил ли с в Гърция за нещо повече от почивка? Виждал ли си ги как в края на работното време висят на опашка, чакайки да стане 16:30h за да отчетат края на работното време? Виждал ли си ги как спят (в буквалния смисъл на думата) на работното място? Виждал ли си активистите на комунистическата партия (да - комунистическата) висейки на входа на предприятията и раздавайки брошурки обещаващи "равенство"? Работил ли си в гръцка фирма или с гърци? Усмихвали ли са ти се в лицето докато ти обясняват колко са доволни от теб и 5мин след това да звънят на шефа ти и да се оплакват от теб?

...

 

Въобще не ги хваля... С гърци съм имал досег, но явно са били от по-читавите, след като нямам гадно впечатление от тези хора, които познавам. Просто са били точни и затова така. Не съм работил дълго за тях, но съм бил и участвал на какви ли не пазарлъци и какво ли не дърпане, а щом са решили нещо да направят, ще го направят, без да мислят какво ще стане и без да те слушат какво им казваш... Повечето гледат да си свършат каквото имат и да си ходят, като те зарежат (както казваш за случката с бирата), без да се занимават с "излишно губене на време"... И за тях ние не сме нещо за уважение, просто вършат работа и стила е "айде, благодарим, че се прецака". Няма връщане на пари, няма сгрешили сме... Това ми се е случвало. Но не съм си и помислял да ги хваля. Не хваля никоя държава, без да съм живял там или ако нямам някой на който вярвам, че е така както казва.

Просто коментирах, че всеки ни е виновен, пък то не е така... И че, за да се хване някой от друга държава да се подиграва с нас - явно е известно навсякъде, що за чудо си имаме.

 

Лично аз мисля да си завърша обучението и да започна пиша във форума от някой екстърнал адрес != от България. Но това само времето ще го покаже.

 

Поздрави

 

ПП: Иначе, те се подиграват, но може би ще успеят по-бързо да се оправят от нашите 20 години вече. Нямам представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочитам статията, без да гледам кой го е казал и по какъв повод. И си мисля, че там няма написано нищо грешно, всъщност описаното е доста близко до реалността и даже бих казал, че е 100% вярно. За съжаление...

Няма значение кой го е писал. Лошото според мен е, че е истина...

Вижте какво става в провинцията. В Габрово например сигурно сте видели много порутени фабрики, които дори само като сгради са ценни, да не говорим пък колко работни места са това. Няма производство, разчита се на търговийка. И как да има образование, след като няма работни места за образованите? Кое предприятие има нужда от образовани младежи и кое предприятие помага на средните и висшите учебни заведения, чиято база е на ниво отпреди 30 - 40 години... Съвременни чинове, сгради, компютри, система на образование... Дръжки! Нищо от това. Във времена на... избяга ми думата - таблети, лаптопи... децата ходят с по 5 - 6 kg раници пълни с по четири тетрадки за един предмет. А изоставените фабрики - собственост на разни хора от властта. Оборудването е предадено на скрап, печалбата е на лице, продажбата на парцела е един "малък" бонус от цялата гнусна схема. Работниците да си садят картофи в двора. Фабриката е предадена на скрап. Държавата е предадена на скрап.

А какво правят младежите? Вижте пак какво става в провинцията. Чудят се какво да правят, къде да се мотаят. Новите игрищата са само там, където избирателният район е важен. На останалите места няма нищо, освен разруха. И това го видях с очите си. Навръщане от събора, в едно полупорутено селце до Габрово младежите лешпереха върху полупорутена автобусна спирка. Като в Африка. Нямат хоби, нямат желание, нямат цели... И така от много години насам нашата държава се скапва постепенно. Криза след криза, правителство след правителство. Защото сме овце. Защото ни е страх. Защото ни управляват мощни кретени. То си е за страх в интерес на истината. И затова си кротувкаме, а хората ни се присмиват на овчедушието.

Междувременно ние имаме още малко сили да видим дали Бойко ще ни оправи. После ще почакаме да видим дали Европейският съюз няма да отпусне някакви бонуси, нещо да вържем двата края. После ще видим, все ще си намерим кого да почакаме да ни оправи... Както съм казвал и преди - положението е ZLE...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълни глупости е тази статия,както и изказването на няко прост византиец smile091

Като толкова не им харесва,защо идват повече и повече да бачкат тук?

Защо се оглеждат в нас?

Как изведнъж им привлекохме толкова състрадателно вниманието?

 

Те са най-най-най- мързеливата нация! smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълни глупости е тази статия...
Защото не ти харесва гърци да ни се присмиват. Но ако се абстрахираш от това, кой е авторът (ако въобще е имало подобен плакат) и ако се огледаш малко повече из страната, предимно извън столицата, ще видиш, че няма нищо не вярно в статията.

А ако приемем, че аз съм в грешка, би следвало след изказване от сорта на "статията лъже", твърдението да е подкрепено с накакъв пример. Да речем така - "Пълни глупости е тази статия, защото бг младежите не обичат кючеци, маанета, пиеене, е___е, наркотици и побоища... Образованите хора не емигрират, а работят предимно в модерни предприятия в цялата страна. Не плащаме гржданска отговорност, когато ни кажат, не си купуваме винетки, ако има дупки по пътищата, храната е евтина...".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълни глупости е тази статия...
Защото не ти харесва гърци да ни се присмиват. Но ако се абстрахираш от това, кой е авторът (ако въобще е имало подобен плакат) и ако се огледаш малко повече из страната, предимно извън столицата, ще видиш, че няма нищо не вярно в статията.

А ако приемем, че аз съм в грешка, би следвало след изказване от сорта на "статията лъже", твърдението да е подкрепено с накакъв пример. Да речем така - "Пълни глупости е тази статия, защото бг младежите не обичат кючеци, маанета, пиеене, е___е, наркотици и побоища... Образованите хора не емигрират, а работят предимно в модерни предприятия в цялата страна. Не плащаме гржданска отговорност, когато ни кажат, не си купуваме винетки, ако има дупки по пътищата, храната е евтина...".

 

За това говорим. Никой не може да го каже това. smile009

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говорим. Никой не може да го каже това. smile009

 

Ами точно така ...Не е редно да ни се присмиват при положение ,че си имат техни проблеми за решаване . Не обичам да давам примери , но това е все едно "някой външен човек да ти се бърка в семейството и да цъка с език колко си пропаднал правейки го само за да те обиди и нарани" . За мене не е правилно независимо дали статията е вярна или не ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е редно да ни се присмиват при положение ,че си имат техни проблеми за решаване...
Хора, стига с тези гърци. Дори не знаем, дали е имало подобен плакат.

Дали гърците имат право да ни се присмиват - това е съвсем друга тема.

Дали чехите имат право да асоциират държавата ни с тоалетна - това е съвсем друга тема.

 

Въпросът е, че написаното в статията е доста вярно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е, че написаното в статията е доста вярно...

Напълно си прав - огледай се на улицата в някой град различен от София /пък що не и самата столица/. Виж младежта как държи 2 л. бутилки с бира и надува чалгата от бавареца, който може да бъде достоен член на някои ретро клуб, ако не беше пернишкия тунинг. Редовно пред кооперацията ни пристига такава компания с различни автомобили и то след 22.00 часа и докато разтоварва мацката от съседната кооперация просто изтървам новините по БТВ. За мотоциклетистите без ауспух няма да говоря -омръзнало ми е. Нямам нищо против някой да прави кавото му душа иска, но без да пречи на живота на другите - е те това последното в България/все още я пиша с главна буква/ просто не се случва. Всеки иска да покаже, как може да пречи на другите и това да няма никакви последици за него.

Има нещо изначално сбъркано в тази страна - не се почита труда и старанието да бъдат изрядни пред държавата хората, а се поощрява тарикатлъка на някой/темата за Гр. отг./, не се поощрява старанието да научиш нещо и да си заслужиш дипломата, а се назначават "Калинки" с купени дипломи само защото са завършили в Германия. И ред такива примери, така характерни за милата ни Татковина /Татковина е защото ни такова майката/.

И мен ме е яд, че точно гърците ни го казват, като имате предвид, че съм се запознавал с доста гръцки студенти /основно учеха в България заради българските студентки и контакта си с тях/, които бяха толкова надути и с високо самочувствие, че както казваше един наш преподавател "Високото самочувствие идва или от много пари или от много акъл. Като им гледам акъла трябва да са милионери!!!", но за съжаление всичко казано в статията е вярно в болшинството от случаите /все пак нека не забравяме, че има и добри изключения/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе,ама да не мислите ,че гърците ходят в по-различни градове от София,Кюстендил,Банско и черноморието =D>

Дали е имало плакат,афиш ,или какво и да е.Спомента е в нашите медии!

Който не си е имал приказка ,или пък личен контакт с гърци,незнае за какво става дума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който си живее тук,знае каква ни е хавата!

Знае как се оправи и с какво ;)

 

Бачкане му е майката,не мързела smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.