Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia I combi-ремонт на ел. стъкла системата


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

 

днес ми сгъна системата за затваряне и отваряне на стъклото на шофьорската врата.

Тръдно ли се разглабя и скъпа ли е системата, в случай, че се наложи да я сменям??

В момеанта като активирам бутона за прибиране или отваряне се чува че върти некъв двигател, а положението на прозореца е напълно отворен.

Когато сгъна се чу кофти звук - дано да не е много голям damage-a...

 

Лека вечер от мен и drive smooth...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пластмасовия водач е сдал багажа най вероятно

потърси из форума,има доста писано по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация от преди месец в Еуратек...

165 лева за механизъм и 14 нита + 72 за труд. Общо 237лв. с 2 години гаранция. Става бързо :smt017

 

Мисля, че има и по-евтин вариант, но при мен не беше приложим защото въжето беше изпаднало, захапано от предавките и повредено, аз поне не открих да се предлага въже отделно или в някакъв ремонтен комплект. Виж и за "жиларите от Княжево", аз не съм ги търсил при случката, но мисля, че доста колеги ползват услугите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сръчен може да го възстановиш за 5 лв. Писал съм как.

 

pls линкни, че ми е трудничко с търсенето...

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

днес свалих кората и факт, скъсано въженце. кофтито е, че се е счупил и пласмасовия носач на повдигателния механизъм. Всичко останало здраво. и кво сега да дам 170 точки за 2 въженца и един щанцови пласмасов детайл?

не ми е оферта. Същият не подлежи на ремонт (лепене). Искам да попитам няма ли алтернатива?

Реплика не искам. Мисля си за вариант на старо? Някой да знае за такава оферта?

Интересува ме също така и възможността за подмяна на въпросния носач и въжета от fabia с ръчна система за отваряне и затваряне на стъклата. Има ли такава?

 

Предполагам, че няма значение от коя страна и на коя врата е системата, всичките са идентични и взаимнозаменяеми ?

 

И последно, тъй като става дума за VW Group, не се ли намират и в други марки автомобили същите детайли и елементи на системата?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въжето може да се смени, водачи има да се продават. При добро желание може да ги смениш. Трябва да се вземат точните размери на оригиналните въженца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че ще е много временно ако го направя аз или който и да е майстор в околията тук....

По скоро нещо на старо ама да е фабрично.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти най-добре знаеш до колко може да го направиш. Ето ти комплекти за ремонт: http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Fabia+f ... m270.l1313

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама това в Джърмани. Тук дали мога да си го взема тоя сет ( http://cgi.ebay.de/FENSTERHEBER-REPARAT ... 3a60ed8b8c ) за 40 лева и същият ще ми свърши ли работа? и ако да къде в BG мога да си го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Посочена ти е сума за доставка до България.

 

Дебитна/Кредитна карта като имаш, логваш се в e-bay, правиш си pay-pal и си го поръчваш. Най-късно (може би) до 7 дни е при теб.

 

Ако желаеш, обърни се към РАДО- rgc, той може да измисли нещо (щом искаш от БГ да си пръчаш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега видях че не си от София но ако ти върши работа тази информация ето ти я.

 

Аз реших същия проблем при жиларите в кв.Княжево в София.

Това е сайта им: http://www.mikrondocev.com/

Доволен съм защото дават гаранция.

Има някаква опция да изпратиш частта по пощата да ти я ремонтират и да ти я пратят обратно.

Незнам как ще е цената де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

 

за да не пускам нова тема пиша в темата на колегата надявам се да не ми се сърди.

имам нужда от съдействие , дясното стъкло не се сваля днес водих колата на майстор и човека каза : жилата са накъсани трябва да се сменят намери си и ще ги сменя ! В Еуратек цените са едни ... по ми харесват тия от ebay.com.

Колата е Фабиа 1.9 СДИ комби комфорт 2001. Може ли някои да ми даде линк от където да си поръчам частите или да си ги купя от България с не много голяма разлика. В ebay.com и т.н. намерих много такива KIT-ове но не знам кои точно е моя и има ли разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ЛС на колегата rgc- Радо. Той сигурно ще измисли нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след много на брой и тънки сметки се реших за италианска механика. Magneti Marrelli намерих за 130 лв., но с преференциални на 100 лв. Добър финиш има механичният им възел и ми направи добро впечатление, че четирите ролки от двете страни на 2-те шини са метални. Спешъл пръдъкшън за Fabia I. Утре ми гo монтират и карам....

По-късно ще пиша, дали съм доволен, съответно как работи...

В ЕТ ми искаха 73 кинта за работа само,....

кожудери....

добър ден 50 лева - там така се влиза.

 

 

Хубава вечер от мен и drive smooth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

 

за да не пускам нова тема пиша в темата на колегата надявам се да не ми се сърди.

имам нужда от съдействие , дясното стъкло не се сваля днес водих колата на майстор и човека каза : жилата са накъсани трябва да се сменят намери си и ще ги сменя ! В Еуратек цените са едни ... по ми харесват тия от ebay.com.

Колата е Фабиа 1.9 СДИ комби комфорт 2001. Може ли някои да ми даде линк от където да си поръчам частите или да си ги купя от България с не много голяма разлика. В ebay.com и т.н. намерих много такива KIT-ове но не знам кои точно е моя и има ли разлика.

Отговорих на ЛС , но не го чете колегата . :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене работи много мазно и ми прави впечатление, че се държи стабилно без старата грешка. Преди да сменя маханизма, произволно се проявяваше инвертирано поведение на механизма. Пояснявам - при опит за затваряне се отваряше и обратно при опит за отваряне се затваряше..

Сега остава само да не се чупи ^^

 

Лек ден в остатък и drive smooth

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.