Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Опит за кражба на О2


dude_BG

Recommended Posts

Колеги, опитаха се да ми гепят колицата! Стана в Лозенец, София (та... който си държи колата на улицата да внимава).

Моята кола е със заводска аларма. Сирената се намира в задната част на десния подкалник. Кабелът, който захранва сирената, стига до нея в едно пластмасово гофрирано маркуче.

Педе*асите са срязали подкалника и кабела с едно движение. Разчитат на това да се изхаби акумулаторчето на сирената и после да си работят на спокойствие. Хубавото за мен е, че я чух още докато не беше капнало акумулаторчето и слезнах и си я подкарах. Отначало даже не забелязах нищо нередно. Чак като разглобихме да видим защо не ми свири сирената, видяхме поразиите.

Та... да ви предупредя - пазете си Октавийките и бъдете на щрек, защото педалите са се размърдали напоследък!

Следващия път някой като се надупи до моя десен подкалник го чака лоша изненада.... изотзад!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вълко, съжалявам за случката и се радвам, че си успял да запазиш колата. Точно преди една година, в 5 сутринта на 2-ри юни се опитаха и моята Буба да я гепят от Лозенец, бул. Христо Смирненски, неуспешно, за щастие, но я бяха поломили яко - брава, врати отляво, ляво предно стъкло, стартер. :smt0344 smile150 И аз тогава чух воя на заводската аларма и изскочих.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си GSM модули за известяване и брадвата под ръка. Писна ми от педали. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си GSM модули за известяване и брадвата под ръка. Писна ми от педали. :evil:

 

Или просто си дръжте колите на платен охраняем паркинг! За 50 лв. на месец спиш спокойно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти спокойно ли спиш... Щото влизат с пистолет насочен към пазача и си взимат която кола поискат. Лек сън ти желая..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си GSM модули за известяване и брадвата под ръка. Писна ми от педали. :evil:

GSM заглушители се продават от 20-30$ за по-обикновенните ! Има малко по-скъпи такива, които затапват GSM+GPS така, че ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятността да ги използват не е кой знае колко голяма. А за нашите стари бараки съвсем, тях най-много да ги бутне някой нехрани майко за да продаде касетофона на битака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, опитаха се да ми гепят колицата!

 

Добре, че си я чул! Че ако я спреш през 4 преки....

Къде ти е застрахована колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Къде ти е застрахована колата?

 

Много, много хубав въпрос.

 

Можеш ли да покажеш снимка, къде точно са срязали подкалника говедата смотани? (идеята ми е, ако някой иска и може да си премести кабела, че това ще да е практиката на олигофрените...)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти спокойно ли спиш... Щото влизат с пистолет насочен към пазача и си взимат която кола поискат. Лек сън ти желая..

 

Прав е Коко, за съжаление нарочили ли са те - няма спасение, и от гаража ще я гепат! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гепачите нямат спирка,в нашият район имат нова мания,крадат катализатори на TDI и HDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си GSM модули за известяване и брадвата под ръка. Писна ми от педали. :evil:

 

Или просто си дръжте колите на платен охраняем паркинг! За 50 лв. на месец спиш спокойно

 

 

Това с паркинга не е схема според мен или поне при моя случай. 50лв. х 12 месеца са 600лв. на година. Застраховка за 5000лв. (400лв. вноска), а колата съм я взел за 1000 евро. Направо се чудя дали да не я оставям отворена :-k . Шегувам се разбира се. Но мисълта ми беше, че паркингите не са от най-сигурните. Или поне повечето.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Или просто си дръжте колите на платен охраняем паркинг! За 50 лв. на месец спиш спокойно

 

 

Това с паркинга не е схема според мен или поне при моя случай. 50лв. х 12 месеца са 600лв. на година. Застраховка за 5000лв. (400лв. вноска), а колата съм я взел за 1000 евро. Направо се чудя дали да не я оставям отворена :-k . Шегувам се разбира се. Но мисълта ми беше, че паркингите не са от най-сигурните. Или поне повечето.

Поздрави.

 

При всички положения поне са защита от средностатистическите наркоманчета и хулиганчета дето удрят каквото им попадне. В моя квартал е пълно с такива, почти не минава нощ без да (се направи опит да) бъде разбита нечия кола, а като я държа на паркинг, да чукам на дърво, досега не е имало проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не са наркоманчета! Те няма как да знаят как с едно движение да неутрализират заводската сирена...

Гледайте по някакъв начин да си бронирате захранващите кабели. Аз няма да дам снимки или повече упътвания за това какво съм направил по разбираеми причини (във форума може да чете всеки). Просто следващите ги чакам с добре наточено мачете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не са наркоманчета!

 

Не говорех конкретно за твоя случай, не ме разбирай погрешно. Говорих по принцип, че има набези от наркоманчета. От джамбази теоретично спасение няма, дори и колата да е на паркинг - влизат с насочен патлак и взимат квото искат. Но платеният паркинг, в общия случай, пази поне от келешчета в абстиненция дето търсят отде да гепят лесни пари за шмъркало.

 

Поздрави и дано повече нямаш подобни проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не са наркоманчета! Те няма как да знаят как с едно движение да неутрализират заводската сирена...

Гледайте по някакъв начин да си бронирате захранващите кабели.

 

Освен да се подсигурят кабелите, другото което може да се направи е да се сложи автономна сирена! Малко по-скъпа в сравнение с обикновенните, но доста по-надеждна ! Дори да прекъснат, кабел от акумулатора, пак ще си свири!

 

П.П.

Видях, че си писал за заводската сирена, че е със собствен акумулатор. Не знаех, че О2 са оборудвани с (по твоите думи) автономни сирени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките Шкодови фабрични аларми имат втора батерия за захранване само на сирената. И при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти спокойно ли спиш... Щото влизат с пистолет насочен към пазача и си взимат която кола поискат. Лек сън ти желая..

 

На платения паркинг, на който си държах колата... чичковците "пазачи" заспиваха точно в 23:30..., като при това положение... вероятността да ги събудиш по какъвто и да е начин... клони към нула... Няма защо човек да се хаби дори да насочва пистолети и тям подобни...

 

Гепачите нямат спирка,в нашият район имат нова мания,крадат катализатори на TDI и HDI.

 

Докато си чаках служебната бележка за подадена жалба (за счупен пр.д. джам) в РПУ-то, слушах една двойка, които много странно за мен бяха подали жалба за откраднат катализатор... лошава работа

 

Направо се чудя дали да не я оставям отворена :-k .

Поздрави.

 

така поне няма да ти счупят прозорците или да ти повредят ключалката... алармата така или иначе я си я чул я не, пък и докато слезеш, пак ша си вземат каквото им трябва...

 

Всичките Шкодови фабрични аларми имат втора батерия за захранване само на сирената. И при мен е така.

 

На О2 пищялката на заводската аларма има 6 батерии Varta V150H по 1,2V с капацитет 150mAh, които са обединени в два пакета по 3 бр. съответно с напрежение от 2х3,6V.

 

varta-v150h-1-2v-150mah-nimh-button-cell-battery-55615101501~14229108.jpg

VARTA_2x3_V150H_Ni_MH_Battery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола дойде само с имобилайзер, без аларма. После сложих тук допълнително, но измислих доста нетрадиционен монтаж и блокировка за най-голям ужас на алармаджията. Мисля, че за повишено ниво на сигурност оригиналната алармена система и най-лошият вариант, защото всеки Сульо знае къде и как е монтирана. Истината е custom изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Преди време един познат ключар ми демонстрира как отваря заключената ми кола за 12сек. със специално приспособлемие, без да счупва ключалката. Обикновенно най-бързия начин за крадене на подобна кола е с предварително подготвено за целта ецу. Единия от начините да се сложи нещо 'нестандартно' което да спира притока на гориво, или да се направи нещо като кутия на самото ецу или някаква планка сас специални скрити болтов която да попречи да се свалят буксите от ориг, ви ецу и да се включат кам новото. Тези два начина ще забавят и ще хванат крадците .неподготвени за конкретното препятствие и може да ви се размине, но се предполага, че следващия път вече ще са се подготвили за малката изненадка която сте им спретнали ;-). А и на всички ви е известен факта, че крадците обикновенно не пипат застрахованите автомобили... не искам никой да агитирам за нищо, но все пак живеем в булгаристан ... за жалост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.