Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Yeti-то лапа масло


1.8 T

Recommended Posts

Привет,

 

Досега, след 8500 км, съм долял :smt0344 общо 750 ml Castrol 0W30 Long Life в 1.8 ТСИ и сега е почти на максимума. Разбрах,4е било нормално за този двигател, въпреки че на стария 1.8 Т никога не съм доливал. Двигателя е разработка на Ауди и се е вдигнал доста шум заради високия разход на масло като за двигател на премиум марка. Заради това от Юли'2011 ще слагат нови бутала и сегменти.

Какви са наблюденията на колегите с 1.8 ТСИ, а и с другите мотори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Супърб е с този двигател. Хапва си същото количество масло. Аз на 15 000 км. направих първа смяна с масло за фиксиран интервал пак на Кастрол и пак си го хапва.

Мисля да опитам и с Шел. :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 15 000 км. направих първа смяна с масло за фиксиран интервал пак на Кастрол и пак си го хапва.

A имаш ли наблюдения дали е намалял разхода след първоначалната разработка? Ще съм благодарен , ако ме държиш информиран дали има промяна като смениш маслото. Ще разпитам тук и там какво масло би могло да намали разхода, но едва ли може да очакваме чудеса, явно мотора си е такъв. Може пък и VAG да решат да направят сервизна акция....... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло повечето автомобили си похапват (понякога). Сега ще драснат 2-3ма и ще кажах: МОЯТА НИКОГА НЕ Е ХАПВАЛА... както и да е.

 

Доста от автомобилите ( и на колеги) по мой наблюдения на около 8-9хилки маслото си "поизтънява" и тогава го хапва . След като долееш, до смяната му на 15хилки (интервал- примерно) не би трябвало да мърда.

Някой колеги даже за това го сменят на 8/10 хилки.

 

Имал съм 1.8Т на Пасат (стария мотор , разбира се) и той като цяло не взимаше масло (за да му доливам). До 8-9 хилки си беше перфектно, след това спадаше близко до минимума (само с Кастрол се караше) .

 

Преди дори из Шкода се чуваше, че Октавиите (дизел) хапвали от начало по литър и това било нормално.

 

От 1 сервизен (смяна на маскло+ консумативи) интервал е рано да се правят генерални заключения.

Покарай, виж как ще бъде маслото след смяната му и след 8хилки след нея.

 

Моят Супърб е с този двигател. Хапва си същото количество масло. Аз на 15 000 км. направих първа смяна с масло за фиксиран интервал пак на Кастрол и пак си го хапва.

Мисля да опитам и с Шел. :?:

 

Ще излапа и Шела, мое мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като не си взехте дизели,ще доливате! smile001

 

Сега сериозно:На Октавията само един път и сипаха Кастрол,беше на третата смяна и си хапна близо литър.Преди и след това е карана само с Шел и грам не съм долял.До първата смяна също.

Супърба вече е на близо 9хил. и също е с Шел и засега не го е пипнала,въпреки че напоследък го карам на бургия smile117

Та нищо чудно да е от Кастрол-а :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При промяна на маслото (марката) , няма значение че е с еднакви цифри, не е ли нормално 1вата смяна след промяната леко да го гризне?

 

Offtopic: бате Ники великан, ша ла ла ла ла, ша лааааа ла ла ла ла ла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моето стана на 10 500 км и реално е маслото е паднало с по-малко от милиметър на щеката от първоначалното си състояние. Разходът на масло зависи от много фактори, особенно в началните километри на разработка. Навремето взехме два еднакви служебни дизели от друга марка. Моят го пазех много, тъй като ми беше първата чисто нова кола, колегата юркаше здраво, аз до първата смяна долях литър масло, той не доля капка. От тогава и двете коли не бутат и грам масло.

 

Така, че изчакай поне първите 2-3 смени преди да си правиш генерални заключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 15 000 км. направих първа смяна с масло за фиксиран интервал пак на Кастрол и пак си го хапва.

A имаш ли наблюдения дали е намалял разхода след първоначалната разработка? Ще съм благодарен , ако ме държиш информиран дали има промяна като смениш маслото. Ще разпитам тук и там какво масло би могло да намали разхода, но едва ли може да очакваме чудеса, явно мотора си е такъв. Може пък и VAG да решат да направят сервизна акция....... smile092

 

За сега мисля, че и на 2-рата смяна разходът на масло е същия.

Имам приятел с 2.0 тси на Тигуан. и той си хапва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф-топик, но...

направило ли ви е впечатление, че на капачката за доливане на масло пише Castrol?! за пръв път виждам производител на автомобили така очевидно (буквално... smile001 ) да рекламира производител на консумативи.

не, че не харесвам Castrol, де.

 

=) е.о.л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения за същия двигател:

До първа смяна на масло /Шел 0/30/ на 18000 км. - долях 250 мл.

В момента с новото масло /Кастрол 0/30/ за 12000 км. съм долял около 0,500 мл.

И през двата периода съм карал по един и същ начин приблизително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения за същия двигател:

До първа смяна на масло /Шел 0/30/ на 18000 км. - долях 250 мл.

В момента с новото масло /Кастрол 0/30/ за 12000 км. съм долял около 0,500 мл.

И през двата периода съм карал по един и същ начин приблизително.

 

А защо реши , че първоначално колата е била с Шел масло? или ти си долял 250мл. Шел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодите поне преди две години идваха фабрично с Шел. Имат партньорска програма с Шел до колкото знам, има стикер до двигателя "Шкода препоръчва Шел Хеликс" (или нещо подобно беше) а същото ми казаха и от ЕТ при първата смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодите поне преди две години идваха фабрично с Шел. Имат партньорска програма с Шел до колкото знам, има стикер до двигателя "Шкода препоръчва Шел Хеликс" (или нещо подобно беше) а същото ми казаха и от ЕТ при първата смяна.

 

:smt017

И двете ми Шкоди са с фабрично поставени стикери ,че препоръчителното масло е Шел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да опитам и с Шел. :?:

 

Поразпитах за масло, съпоставимо като качество и цена на Castrol. Правили са лабораторни тестове на всички масла в Гърция преди 2-3 години. Единствено Castrol i Elf (респективно Total, което е идентично) при пълната синтетика са дали показатели съвсем близки до спецификацията им на хартия. Шел - не, но пък в Еуратек са доволни от Шел-а при тях , повишили били качеството значетелно .

Така че едва ли ще сбъркаш каквото и да сложиш, стига да не е менте.

Ако намериш надежден доставчик на Елф и решиш да опиташ - маслата им в този клас към момента са : ELF EXCELLIUM FULL-TECH 0W30 и Total Quartz 9000 Energy 0W30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш надежден доставчик на Елф и решиш да опиташ - маслата им в този клас към момента са : ELF EXCELLIUM FULL-TECH 0W30 и Total Quartz 9000 Energy 0W30.
Elf и Total ги бачкат в Румъния оригинален можеш да си вземеш ако си го купиш от Франция

п.п маслата Yacco се произвеждат само в Франция и са гарантирано оригинални сега съм с такова но съм минал само 1500 км и не мога да дам отзиви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не знам дали харчи масло- аз напражих за 20 дни 10000 км из Европа. Среден Разход по табло и колонки бензиностанции 7.5 - 7.7 л/100км при средна скорост 110-120 км/ч основно. Мотора е 1.8 ТСИ. В момента маслото е между Мин и Макс по средата. Не знам колко е това. Струва ми се че е нормално. До към 4000 км не съм карал спортно и не по вече от 3000 об. Общо взето сум много доволен- на връщане бяхме 3 човека + багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И мен ме предопредиха че ТСИ - то харчи масло в повече, но до сега за 8 хил.км. не е мръднало. Дано и за напред да е така

smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Привет,

 

Направих 11 000км с Тotal Ineo 504/507 5w-30 и Йети-то продължи да си лапа масло - долях 0.5 литра , т.е. доизсипах тубата и при смяната на маслото беше под средата на щеката. Поне не съм купувал допълнително....

 

Исках да си сложа Тоtal Quartz 0w-30, тъй като за Ineo-то отзивите не са добри, но такова не предлагат и минах пак на Castrol Longlife Edge 5-30 . Явно Castrol са се усетили, че цените им бяха надути и вместо по 43 лв/литър сега беше 34лв.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Направих 11 000км с Тotal Ineo 504/507 5w-30 и Йети-то продължи да си лапа масло - долях 0.5 литра , т.е. доизсипах тубата и при смяната на маслото беше под средата на щеката. Поне не съм купувал допълнително....

 

Исках да си сложа Тоtal Quartz 0w-30, тъй като за Ineo-то отзивите не са добри, но такова не предлагат и минах пак на Castrol Longlife Edge 5-30 . Явно Castrol са се усетили, че цените им бяха надути и вместо по 43 лв/литър сега беше 34лв.

 

s_flag

 

 

Здравей колега, за около 10700км съм долял 0.5л масло Castrol 5W30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.