Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Red Bull И столична община - 04.06.2011


Recommended Posts

Днес намерих доста интересна диплянка под чистачката на колата -

 

post-7746-138453307599_thumb.jpg -

 

и искам да попитам колегите които са наясно със правната материя

 

Има ли право общината да затваря улицата, заради това, защо мероприятието се провежда на оживена улица в центъра на София, а не някъде където има условия за спортни мероприятия, и защо не се дава алтернатива на колите да има къде да паркират. Изпратих и запитване на няколко институции, включително и в социалната мрежа Facebook.

 

Въпрос към кмета Прошков

 

Защо е одобрена заповед на СО N РД-09.058-236, която принуждава собствениците на автомобили, паркирали ги на отсечката от пл. Велчова завера, по бул Христо Смирненски, до ул Миджур и живеещи в същия този район, да ги преместят, без да имат предложена алтернатива за паркиране, за да се проведе състезание с лагерници, организирано от частната компания за производство на енергийни напитки RED BULL. Става въпрос за периода от 08:00 до 20:00 на 04.06.2011, събота. Как една частна компания може да затвори цяла отсечка от оживена улица в центъра на София и да разчита на подкрепата на общинската администрация, която със заповед принуждава, в почивен ден, неработен, не в синя зона, да се местят близо 100 коли, които се намират там по местодомуване. Защо RED BULL не избраха място, което е част от спортно съоръжение и защо община Лозенец не предупреди навреме хората от района за това мероприятие. Сега се слагат диплянки, напечатани на гланцирани листове, ясно е, че не са печатани от общината, а с пари на RED BULL, под чистачките на колите и не се оставя никакъв избор на гражданите, нито се посочва къде да се паркират колите.

 

Поздрави. Христо Русенов.

 

Ще съм Ви благодарен ако споделите и вашите мнения по въпроса.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно безумие. Защо се налага това??? Даже не Ви се разрешава да преминете, а не само да не паркирате и престоявате. Свършиха ли се парковете в София, че взеха да се състезават по улиците.

П.с. И ми е много интересно - Какви са тези "лагерници" на пъпа на София???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това състезание трябва улица с наклон и затова са избрали улицата на Ицето.Освен на местото на колата ,Ицо да сложи една скара и да разхвърля пържолки и кебапчета за зяпачи и участници. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ред Бул ти дава крилаааа! Ице що се косиш? Парите решават всичко! Колкото и да се мъчиш да намериш отговор, едва ли ще успееш. Интересно ми е на мероприятието към кой ще бъде насочена рекламата на тази отрова? Най-вероятно към празнуващите на днешния ден. Жалко, наистина ЖАЛКО! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, пов, русенско варено, кюфтета по цариградски.... или както там се пишеш, с стига си ревал за глупости.

хората провеждат детско забавление и основната им цел, повярвай ми, не им е да ти правят сечено.

това е затваряне на една мършава улица (наречена булевард) за има-няма един ден и то през уикенда. каква е драмата да преместиш червената каляска на ул.Вишнева и да си свиркаш с уста. радвай се че някой организира подобно събитие, а не по старт български обичай, да търсиш конспирация и да недоволстваш.

явно проблемът ти е личен с Ред Бул, как аджеба могли да я затворят. ами те ако искат не ще я затворят, те могат да я купят, с все твоята октавия. но не го правят. те мислят за забавата и спорта

ако ВиК тръгнат да копаят и да сменят тръби, кабели или каквото е там под земята и ти махнат колата директно с паяка, ще хванеш трамвая (поне минава на близо) ще отидеш до наказателния паркинг, ще им се извиниш, ще си платиш глобата и ще си вземеш шкодилака. но понеже частна фирма затваря булеварда, магистралата, трансгалактическия аутобан, айде да ги качим на въжето.

 

 

а да те питам, защо никой не протестираше когато Citroen WRT затвори цял площад, който меко казано е по-критичен от булеварда ти. всички тогава си направиха шоуто и останаха само с добри спомени от перфектно организираното забавление.

 

виж дали Ал Кайда, масоните, немската работническа партия, илюминатите, розенкройцерите или фифа не седят зад този заговор срещу човечеството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всички, включително Ицо сме наясно, че срещу заповедта на кмета няма големи шансове.Това наистина е неприятно за живущите на тази улица.Ицо има ясно изразена гражданска позиция по въпроса и най-малкото трябва да бъде упрекван за това,като "упрекван " е меко казано за това, което е написал Борето! [-X

Наистина не разбирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъндъре, много ти е язвителен поста. А ако си ходил при Ицо знаеш как са паркирани колите, а и сега има скейтбордисти камикадзета, който много искат да изпробват как спират колите. Представям си какво ще е след състезанието. А наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е на мероприятието към кой ще бъде насочена рекламата на тази отрова? Най-вероятно към празнуващите на днешния ден. Жалко, наистина ЖАЛКО! :smt0344

Наистина жалко - казвам го като баща на 2 деца.

И щото някой си решил да си прави реклама, да не можеш цял ден да си изкараш или вкараш колата в гаража, да не говорим за паркиране пред дома.

За мен това е признак за нецивилизованост, недемократичност и неуважение към частната собственост. По този начин гербаджиите наливат вода в мелницата на комунистите.

П.П. Прошко не беше ли от СДС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъндъре, много ти е язвителен поста. А ако си ходил при Ицо знаеш как са паркирани колите, а и сега има скейтбордисти камикадзета, който много искат да изпробват как спират колите. Представям си какво ще е след състезанието. А наздраве!

 

ами аз там работя, имам някакви наблюдения каква е улицата :) . само не разбрах какво да си представя "какво ще е след състезанието " smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане,той Прошко сега е кандидат-кмет,та ми понамирисва на предизборна кампания.Много ми е интересно,кой сега ще си сглоби лагерна количка по случая? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще е след състезанието ли? Ами улицата ще стане притегателен център за подобни спускания. Аз такива лагерници, не си спомням да сме си правили. Използвахме скейтбордове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това звучи като дай да забраним автомобилните състезания защото перничани ще станат още по-бързи.

 

всеки си носи глава на раменете. ако не е улицата на Ицо, ще е по свети Наум, където скоростта определено ще по-голяма. това не може да се спре по какъвто и да било начин. провеждането на такова състезание не смятам, че ще бъде катализатор на "хулиганските" прояви на скейтърите и компания :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Св. Наум е непрекъснато натоварена. Но на Хр. Смирненски движението е малко. В четвъртъка докато товарихме столовете и масите за събора се спуснаха двама скейтбордисти.

Плюс това тези дето ще учасват нали някъде си изпробват лагерниците? Тази седмица, да е имало затворени улици? Ами в неделята? Ами другата седмица? На теб да ти изскочи нещо до земята докато караш, как ще реагираш? :smt018 Против съм такива инициативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди един час изгоних трима младежи, които дигаха шум под прозореца, изчакваха да мине една кола и се спускаха с лагерници срещу идващата след нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се отказвам да коментирам, явно смисъла е нулев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения ми коментар, по-скоро пожелание, е да не се случва на никой от колегите тук да се озоват срещу бясно спускащ се младеж на лагерница и той да не успее да спре и да се удари в колата ви - лошо за младежа, лошо и за колата, лошо и за шофьора...от опит мога да ви кажа, че лагерниците ги карат седнали, напоследък и полегнали - и ги виждаш чак когато е много късно... За съжаление, "превземането на улиците" си има тъжна предистория, а след тази реклама не ми се мисли. Затова в цивилизования свят предоставят на децата специални писти или част от парк за целта. Но и от мен това е последния коментар по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, укротете топката. Измествате темата. А тя беше дали могат и дали е правилно да затварят улицата. Ицо си го е написал това и никъде в първият си(и последен пост тук) не е писал нищо за безопасността на децата и водачите и тн. Според мен е толкова правилно, колкото е правилно, образно казано, през ден да затвярат пл. Батенберг или пл. Александър Невски за някакви събития. Както и половината център, заради мач на националния стадион. А от това много повече страда трафика на София, както и живеещите наблизо. На Ицо и семейството му със сигурност ще им е неудобно през този един ден, не го отричам. Но помислете си какво им е на живеещите в района на Батенберг или Александър Невски - за тях е ежедневие едва ли не.(Даже, ако не бъркам, Батенберг от няколко дни е затворен, заради някакъв предстоящ, май чалга, концерт). И аз съм недоволен от факта, че при всяко събитие на стадион Васил Левски не мога да се прибера спокойно вкъщи, заради затворените улици. И на мен не ми харесва факта, че преди/след всеки мач под прозореца ми минават разни крещящи и може би пияни лумпени, че са ми повръщали върху колата, че мета счупени бутилки и тн. А близо до стадиона със сигурност живеем доста хора, които търпим. И какво от това? :-k

 

А по повода за "камикадзетата" - това със сигурност няма да е катализатора отприщил вълна от деца с лагерници или скейтбордове по улиците. Недейте така. Тях и сега си ги има, имало ги е преди, и за вбъдеще пак ще ги има. Редовно ги виждам по улиците, предполагам вие също. Виждал съм включително и по бул. България да се пускат хора със скейтове. Разбира се, не пожелавам на никого инцидент с тях, да пази Господ! Иначе, по същата тази логика трябва да има вълна от обществено недоволство заради полигоните за ВМХ(сещам се за два такива - в рамките на Колодрума в Борисовата и срещу УНСС), защото на тях децата биха могли много сериозно да се наранят, опитвайки се да правят трикове с колетата. Но всички май се радват на въпросните полигони. smile049 Поздрави и по-кротко smile027 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.