Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибраций при ускоряване на 1,2,3 предавка


todor_angelov7906

Recommended Posts

Здравейте, искам да си купя Фабия 1,9 СДИ , но като я закарахме в ЕТ на преглед и диагностика констатираха- Вибраций при ускоряване на 1,2,3 предавка.Попитах ги дали имат представа от какво може да е ,но те ми отговориха,че трябда да се направи по-обстоен преглед.С две думи да разглобят и "проба - грешка".Моля Ви помогнете ако някой е имал подобен проблем.Благодаря за съдействието предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се усещат вибрациите колега? На волана ли или в цялото купе?

На свободен ход има ли ги?

След като засилиш и освободиш от скорост продължават ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4-та и 5-та има ли вибрация?Ако я има само при набиране и тресе или вибрира(усеща се се най вече на таблото и на краката),но по инерция го няма,търси проблема във вътрешни карета.Не е голям проблем :D Дай малко пояснение.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4-та и 5-та има ли вибрация?Ако я има само при набиране и тресе или вибрира(усеща се се най вече на таблото и на краката),но по инерция го няма,търси проблема във вътрешни карета.Не е голям проблем :D Дай малко пояснение.Поздрави!

констатацията е от техниците на ЕТ.Аз все още не съм я карал.Иначе е 2006 г на 75000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4-та и 5-та има ли вибрация?Ако я има само при набиране и тресе или вибрира(усеща се се най вече на таблото и на краката),но по инерция го няма,търси проблема във вътрешни карета.Не е голям проблем :D Дай малко пояснение.Поздрави!

констатацията е от техниците на ЕТ.Аз все още не съм я карал.Иначе е 2006 г на 75000км.

Всъщност не знам.В констанивният протокол са написали "вибраций при ускорение на 1,2,3 предавки"

като 2 е заградена което може би означава 4е са най- силни.След това говорих с служител от ЕТ и той ми каза ,че вероятно е от някое каре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пробваш да ускоряваш и да отпускаш газта. Ако изчезва при отпускане е каре. Не е голям проблем, лесно ще го отстраниш, не е много евтино карето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново на всички.

 

Оказа се че вибрацийте са на педала на гаста.Те са съвсем лека , но наистина на 2 се усещат най-"силно"

Някой има ли представа от какво мойе да е.От ЕТ не можаха да кажат нещо смислено.Някой имал ли е подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

колеги, и аз имам същиат проблем, но при мен го прави на всички скорости, когато подавам гас вибраци има, а когато не е на скорос ги няма ?

има няколко варианта,

но не сам сигорен !

1.9 sdi 2003 estate

дали не е каре или претискателен диск

помагаите моляви smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, и аз имам същиат проблем, но при мен го прави на всички скорости, когато подавам гас вибраци има, а когато не е на скорос ги няма ?

има няколко варианта,

но не сам сигорен !

1.9 sdi 2003 estate

дали не е каре или претискателен диск

помагаите моляви smile126

на пълна газ има ли ги вибрациите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на място няма никакви вибраций дори и на 5000 оборота ?

само когато е на ход между 2200-3000 оборота а нат 3000 са по-малко това е нат 125/кмч/дори не се осещат

а гумите са нови и балансирани, вибрира само на скорос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТИГА СИ ПИСЪЛ ГЛУПОСТИ БЕ!!!

на мен на лични други работи си ми писъл??????

проблема ти може да е от помпата,погледнете авансатора работи ли!

не пиши и прави заключения от това което си чул....

НА ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ ми отговори ,че на пълна газ ги няма вибрациите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре за твоите лични :-k , МИ НЕ СИ ДАВАИ МЕИЛА,

до проблема, ми каза че е помпа ам не може да е ,при мен помпата си работи довре без да пуши

не знам по какав повод ми пишеш че е помпата И АВАНСАТОРА

КАК ДА ПРОВЕРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам време да обяснавам защо мисля че може да е от помпата.....

на 4-ти канал се проверява дали работи авансатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок

а някои да е имал проблем като моят,със помпа bochs и авансатор

при sdi 1.9 и

искам да съм сигурен преди да отида при някои все знайко и да ми блещолеви врели не кипели

 

smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

smile048

свалих скоросната кутиа но за сега не сам остановил от какво е тресенето но утре ще разбера,

проверявам своята теза за която сам писал по-горе

поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048

свалих скоросната кутиа но за сега не сам остановил от какво е тресенето но утре ще разбера,

проверявам своята теза за която сам писал по-горе

поздрави ;)

Сега искам да ми отговориш с една дума!Тресе ли като подаваш газ.Става въпрос когато си над 80км/ч на 4 или 5 предавка.Не по инерция или отнет педал на газта!Кутията не я пипайте,щото там е напасната история.Втори въпрос(пак с една дума)вътрешните карета проверихте ли?Само да уточня,че вътрешните карета може и да нямат луфт,но да тресе от тях!Пусналия темата и той може да каже нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пробваш да ускоряваш и да отпускаш газта. Ако изчезва при отпускане е каре. Не е голям проблем, лесно ще го отстраниш, не е много евтино карето.

Напротив,карето е доста евтино.Не нужно да се вземе от Авто-Плюс или другите товарачи на цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кутията я свалих но там всичко е нарет

имам вапрос защо тресе само когато набира при всички скорости и при отпускане на гаста пак тресе

не е много силно тресенето но тресе

моите спирачки от пред са със спортни дискове а супортите са за нормални дискове,

можели да е от там ТАКА СИ Я КУПИХ

от каре не се чува нищо при завиване и вав 2-те посоки

даже им свалих маншоните и пак ги гресирах

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
нямам време да обяснавам защо мисля че може да е от помпата.....

на 4-ти канал се проверява дали работи авансатора

:lol: :-k

смених плуоските и се оправи

smile152 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кутията я свалих но там всичко е нарет

имам вапрос защо тресе само когато набира при всички скорости и при отпускане на гаста пак тресе

не е много силно тресенето но тресе

моите спирачки от пред са със спортни дискове а супортите са за нормални дискове,

можели да е от там ТАКА СИ Я КУПИХ

от каре не се чува нищо при завиване и вав 2-те посоки

даже им свалих маншоните и пак ги гресирах

като си свалил маншоните,защо не видая че имат луфт каретата

можеше и да ги разглобиш и избършеш и ЩЕШЕ ДА ВИДИШ ЧЕ ИМАТ ЯЗВИ В ЧАШИТЕ

пак казвам,че трудно може да се направи диагностика по интернет,ОСОБЕНО ОТ ОБЯСНЕНИЯ НА ЛАИК КАТО ТЕБ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.