Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алармена системa fabia I combi 1.9 TDI AXR 74 kW


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

 

отварям нова тема с конкретен въпрос относно "предполагаемата" аларма във fabiikata ми. След като я заключа започва да мига едно LED над ключалката на шофюрската врата(до "пъпката") и бутона за превъртане на напред на радиото. Изглежда сякаш със заключването се активира и аларма. Такава обаче не се задейства. Някаква идея?

 

greet GR

 

simply clever

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така, само се заключва централно от дистанционното на ключа.Когато я взимах е имала някаква аларма по моя преценка много добро изпълненеие, всичко на куплунзи,бандажирано, но явно е правила мизерии и са я откачили.Ако искаш предлагат навсякъде аларми на сносни цени. Можеш да си сложиш допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си с фабрична като при мен... нищо не споменаваш за мигачи обаче.

 

При заключване мигват веднъж мигачите (само при условие, че коректно са заключени всички врати, ако някоя не е била затворена колата щрака и заключва останалите, но мигачите не светват) и всичко това без никакви звукови сиганли, плюс тези два светодиода за които говориш мигат след това . Този на аудиото може да се изключи както съм направил за да не привлича внимание нощем...

Алармата може да се разпищи за тест ако отвориш с ключа шофйорската врата и до 15 сек не пъхнеш ключа за запалване да го чекне имобилайзера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си с фабрична като при мен... нищо не споменаваш за мигачи обаче.

 

При заключване мигват веднъж мигачите (само при условие, че коректно са заключени всички врати, ако някоя не е била затворена колата щрака и заключва останалите, но мигачите не светват) и всичко това без никакви звукови сиганли, плюс тези два светодиода за които говориш мигат след това . Този на аудиото може да се изключи както съм направил за да не привлича внимание нощем...

Алармата може да се разпищи за тест ако отвориш с ключа шофйорската врата и до 15 сек не пъхнеш ключа за запалване да го чекне имобилайзера.

 

 

 

much 10x yuliane,

 

утре ще тествам това с ключалката и ще споделя тук с вас резултата.

Ситуацията, която описваш с мигачите е аналогична и при мен. Точно както го описваш..

Лека вечер от мен.

 

GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг начин за тестване на фабрична алармена система.Влизаш в колата и заключваш-ако си с дистанционно централно заключване,ако не си с дистанционно централно заключване караш някой да те заключи отвън.Изчакваш 30секунди до 1 минута и дърпаш ръчката за отваряне на преден капак,ако при отварянето на капака се задейства звъков сигнал или започнат да мигат мигачите имаш аларма(друг е въпроса че тя не става за нищо),а ако не се случи нищо нямаш аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си с фабрична като при мен... нищо не споменаваш за мигачи обаче.

 

При заключване мигват веднъж мигачите (само при условие, че коректно са заключени всички врати, ако някоя не е била затворена колата щрака и заключва останалите, но мигачите не светват) и всичко това без никакви звукови сиганли, плюс тези два светодиода за които говориш мигат след това . Този на аудиото може да се изключи както съм направил за да не привлича внимание нощем...

Алармата може да се разпищи за тест ако отвориш с ключа шофйорската врата и до 15 сек не пъхнеш ключа за запалване да го чекне имобилайзера.

 

Нищо не стана или не съм изчакал достатъчно. Пак ще пробвам. Виждам сега в post от Владко, че има и друг начин за тест. Ще го пробвам и него по-късно.

Благодаря за post-овете още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.