Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблемче с климатик или нещо друго


vasilisa

Recommended Posts

Момчета нямам идея какво се случва ,ма що да не попитам преди да ровя.Зимата забелязах че вентилатора на парното ми не работи на 1ва степен ,но не ми е проблем и си се топлех на другите,да ма сега дойде лятото и пускам климатика и се случва следната тъпня,бачка само на 1ва степен(т.е климатика бачка ама вентилатора не духа) ,на другите лампата загасва,климатика не бачка.Разбирам че на 1 работи ,защото след като е стоял на позиция 1 на копчето няколко минути и пусна на 2 духа ледено ,ма само за малко.Колата ми е Октавия1,и ще съм задължен ако имате идея преди да разхвърлям пластмасите. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

колега реши ли проблема с климатика че при мен е същата работа и ако може някои да ми каже къде е този реостат и дали е поправим.интересно че всички степени работят но само на първа включва компресора а при другите се изключва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под жабката има киче , което като се откачи се вижда един капак държащ се на две рапидки и букса с четири жици (те това е блокчето с резисторите) - сваляш и носиш в къщи .

Културното решение да си вземеш блокчето с резисторите и да си ги подмениш , но ако няма в магазина сваляш блокчето от капака внимателно ( първо се вдига задния край , след което се избутва назад цялото блокче ) , вземаш пружинка от химикалка (желателно е около 1.5 ома) и с две болтчета с гайки захващаш пружинката сгъната под форма на U между средните две крачета , връщаш блокчето с резисторите в капака , монтираш и почваш да търсиш по магазините.

По никакъв повод не включвай моторчето без да е монтиран капака т.к. тока е много голям и пружинката се нагрява до червено и по същата причина не е препоръчително запояване :!:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега реши ли проблема с климатика че при мен е същата работа и ако може някои да ми каже къде е този реостат и дали е поправим.интересно че всички степени работят но само на първа включва компресора а при другите се изключва

ти не прочете ли над твоето мнение поста smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.