Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за климатроника skoda oktavia 1.9 tdi


bobiskoda

Recommended Posts

Привет колеги!

Търся свестен майстор в София за климатроника на ШКОДАТА.От известно време (откакто се оправи времето) забелязах , че климатика не студи толкова добре.

Проверих че фреон има и няма течове.

Та дайте съвет за приличен майстор в София. Т.е да не учим сега що е то климатик и т.н.

Не споменах , колата е SKODA OKTAVIA 1.9 TDI 105 к.с. - 2006 год.

Благодаря на всички предварително!!!!!!!!!!!!!!!! smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

Търся свестен майстор в София за климатроника на ШКОДАТА.От известно време (откакто се оправи времето) забелязах , че климатика не студи толкова добре.

Проверих че фреон има и няма течове.

Та дайте съвет за приличен майстор в София. Т.е да не учим сега що е то климатик и т.н.

Не споменах , колата е SKODA OKTAVIA 1.9 TDI 105 к.с. - 2006 год.

Благодаря на всички предварително!!!!!!!!!!!!!!!! smile159 smile159 smile159

 

А как проверихте че има достатъчно фреон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, ама пича май се е разболял нещо и няма да работи smile049

става дума за колегата им Иво той се занимава с газови уредби Стефан и Милен си работят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги!

Имам едно малко притеснение с моятя шкодичка (Octavia 2.0 I) и ще се радвам, ако някой колега ми помогне: та на въпроса заредих си миналата седмица климатика, тъй като имаше нужда и сега ми прави впечетление, че при пуснат климатик, като спра колата някяде или я оставя дя бачка на обороти не тече вода от климатика и се чудя къде отива тази вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам едно малко притеснение с моятя шкодичка (Octavia 2.0 I) и ще се радвам, ако някой колега ми помогне: та на въпроса заредих си миналата седмица климатика, тъй като имаше нужда и сега ми прави впечетление, че при пуснат климатик, като спра колата някяде или я оставя дя бачка на обороти не тече вода от климатика и се чудя къде отива тази вода.

Теч на конденз от климатика се получава при определени условия - температура на околната среда, влажност на въздуха, влажност в купето и т.н. С други думи не е задължително винаги да има теч.

Другата възможност е конденза да не се оттича там където трябва, ама това не мога да го свържа с допълването с фреон.

По принцип през лятото конденза се образува в/у вътрешното тяло на климатика при преминаване на влажен въздух през него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конденз се получава при влага в купето. Сложете леген с вода вътре и ще имате конденз отвън :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конденз се получава при влага в купето. Сложете леген с вода вътре и ще имате конденз отвън :lol:
[-X Така е само ако е пусната вътрешната рециркулация на въздуха в купето. Климатикът отнема влагата от външния поток на въздуха.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби става въпрос точно за конденза, който изтича под колата, не за този по прозорците ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавията е трудно да се види конденза от климатроника на асфалта във вид на локва,защото тази конденз отива върху гърнето което е топло и се изпарява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.