Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О1 - виене от предното дясно колело


berberov_sm

Recommended Posts

Добър ден, имам следния проблем!

 

Чува се много дразнещо виене от предното дясно колело. Най-често се проявява по магистралата при праволинейно движение и при завой наляво. При завой на дясно спира, като натисна спирачката също спира. Като хубаво загрее колата го прави и при ниска скорост (явно скоростта не е фактор). Първоначално си помислих, че е заминал десния лагер на главината, защото симптомите бяха подобни, когато си замина левия. Ходих при майстор (доверен човек) прегледа я и стигна до същия извод. Купих лагер - SKF, смени го, прегледа ми предницата за други проблеми - всичко точно.

 

НО като тръгнах към София вчера гадното виене пак се появи.

Ако някой има идея от къде може да идва този иначе така приятен звук, моля да ми помогне.

 

ПП Стария лагер наистина беше тръгнал - имаше луфт.

 

PRR: Пишете смислени заглавия!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото се появи след като сложих летните гуми. Ако е гума не трябва ли да го прави постоянно, защото сега го прави от време на време. По път с повече завои не се чува пявява се на прави отсечки. Замислих се дали не е от крив диск ама дисковете ми са на 16 000 километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт гумите е , бе човек ! Дисковете не вият , а БИЯТ и то само при спиране. Размени двете предни гуми и звука или ще се премести от другата страна или ще изчезне !

 

и да докладваш... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложа резервната и ще се повозя малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.