Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обслужване на новозакупена FABIA I Combi 1.9 TDI PD AXR 74kW


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

 

на скоро(преди седмица и половина) си купих FABIA I Combi 1.9 TDI AXR 74 kW, парктроник отзад, темпомат, луксозен рикардо салон etc.

Взех я напълно обслужена - сменени масло, ролки и филтри. След няколко поста тук в' форума обаче разбрах, че не са и сипали най-подходящото масло. Обслужена е в сервиз на Ситроен в Сливен. Настоящото масло е ТОТАL90005W40-208L с индекс за VW 505.00. Казаха ми, че правилното масло за помпа дюза е с индекс 505.01. 505.00 било за обикновен дизел.

някой би ли ми казал, колко фатална е тази разлика между 505.00 и 505.01 и опасно ли е да карам 8-9 000 км така?

Също така бих искал да ви попитам за съвет относно ангренажен ремък, ролките и филтрите. Там няма кво толкова да се обърка нали? те са стандартни части за VW TDI PD мотори?

 

Благодаря предвареително за последвасти коментари и съвети.

 

лека вечер от мен..

 

 

greets GR

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е маслото трябва да е 505.01 но според мен не е фатално, че са сипали малко по различно. Нали маслото което си сипал е пълна синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора не е ли ATD или нещо аз бъркам.За маслото:най-добре е да си е по спецификация. На моята в началото и аз и сложих 505.00,ама тогава не бях запознат с нещата и когато разбрах го смених на 5 000км.Нищо не и стана, ама все пак...... 505.01 Такова масло препоръчва концерна и за да ни е мирна главата с такова караме.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоих и в ЕТ Пловдив днес. Check-наха я онлайн във вътрешната база данни и познайте кво. на 11.12.2010 е била на 170 000 км в Италия. Хубавото е, че е сервизирана през цялото време и редовно в Италия. Продадоха ми я за 100 000.

Като я чуха в сервиза как работи и след като я развъртяха малко из Пловдив казаха, че е перфектна. Смениха ми маслотото с каквото трее Shell Helix за PD мотори 505.01 и ми дадоха пълни инструкции за последваща поддръжка. Много доволен останах.

 

greets GR

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи си каквото трябва масло

вала в главата задвижващ клапаните и помпа-дюзите е изключително натоварен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоих и в ЕТ Пловдив днес. Check-наха я онлайн във вътрешната база данни и познайте кво. на 11.12.2010 е била на 170 000 км в Италия. Хубавото е, че е сервизирана през цялото време и редовно в Италия. Продадоха ми я за 100 000.

Като я чуха в сервиза как работи и след като я развъртяха малко из Пловдив казаха, че е перфектна. Смениха ми маслотото с каквото трее Shell Helix за PD мотори 505.01 и ми дадоха пълни инструкции за последваща поддръжка. Много доволен останах.

 

greets GR

 

simply clever s_flag

Супер ,добре си направил. :smt017 Сега остава и малко снимки да сложиш. 170 000км са нищо за този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да се наканя да я снимам и ше постна. Не съм ногу по функнята,... ма ми е кеф де. Почвам да предусещам, че съм взел правилното решение.

днес разглеждах новите модели в ЕТ. Бизнес класи етc. Много много професионални решения в кралски клас автомобили с ебати и атракт. Дори ми се струва по-авторитетно да се возиш в superb отколкото в C класи и 5-ци ... и то на половин цена :P

 

:)

 

greets GR

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Снимах малко днес, ама се сетих по тъмно да го правя ^^

Та ето резултата.

 

Лека нощ...

post-8774-138453313349_thumb.jpg

post-8774-138453313354_thumb.jpg

post-8774-138453313363_thumb.jpg

post-8774-13845331337_thumb.jpg

post-8774-138453313376_thumb.jpg

post-8774-13845331338_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и добре дошъл в клуба s_flag

 

Видимо, добра е колата - много безпроблемнни километри и с кеф да си я караш smile159

 

пък и това РА - много отива на .....ПАнагюрище :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blups, супер ти е колата, много да те радва! Като я гледам такава, направо ми се прииска да я покарам.....! Кажи нещо и за вървежа, кефи ли те като я настъпиш? Промени ли се при теб работата на двигателя сега, като са по-високи температурите? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много е арна. Поздравления и много безаварийни километри желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубава. Много безаварийни. Само таблото би трябвало да е чисто черно, имам предвид долната част.

 

и малко спам: много ти завиждам за този салон. Мечта ми е, въпреки че сега съм с vRS-ов салон, който е същия, но бял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салона е страхотен, аз също си търся такъв, но от бг шанса е минимален...колата не се ли продаваше в мобиле скоро...

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салона е страхотен, аз също си търся такъв, но от бг шанса е минимален...колата не се ли продаваше в мобиле скоро...

Честито!

exactly! ^^

вече е в Панагюрище ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blups, супер ти е колата, много да те радва! Като я гледам такава, направо ми се прииска да я покарам.....! Кажи нещо и за вървежа, кефи ли те като я настъпиш? Промени ли се при теб работата на двигателя сега, като са по-високи температурите? :?:

 

Ами не знам дали е нормално, но сега в жегата ми се струва, че и' е доста по-леко. Саундът във високите е чувствително "по-неженен", а и в ниските се усеща разлика. Иначе не съм по настъпването.^^

Рядко я карам с повече от 3 к оборота. Естествено я тествам като тръгна на дълъг път, но само да се уверя, че всичко е наред. Жал ми е да я пържа тенденциозно...^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубава. Много безаварийни. Само таблото би трябвало да е чисто черно, имам предвид долната част.

 

и малко спам: много ти завиждам за този салон. Мечта ми е, въпреки че сега съм с vRS-ов салон, който е същия, но бял.

 

Прав си, но и така взе да ме кефи. А и това кремавото дава повече ambient някак си. просто по забележимо се цапа, но не е болка за умиране. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е върха.Този макси-дот на таблото е върха, не бях виждал до сега на Фабия.Салона също е трепач, много добра изработка. Да ти е честита!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"по-неженен"
:?: :?: :?:

Сори, но не те разбрах. Какво точно имаш предвид?

 

 

хаха сори legaltk. по-нежен съм искал да напиша .....

 

Лека вечер от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали е нормално, но сега в жегата ми се струва, че и' е доста по-леко. Саундът във високите е чувствително "по-нежен", а и в ниските се усеща разлика.

Учуден съм от това, което си описал, поради следната причина: :roll:

viewtopic.php?f=46&t=23953 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би се заблуждавам, защото наистина няма никаква логика!

 

^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.