Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за пререгистрация на автомобил


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди седмица и половина станах горд собственик на Fabia I Combi 1.9 TDI. Колата е нов внос от Италия, но е с първа за БГ регистрация Сливен, на името на продавача, от който я купих. Аз съм жител на гр. Панагюрище с постоянна и временна регистрация там. В договорът за покупкопродажбата фигурира моето име. Жена ми е от Ловеч.

Желанието ми е да я регистрирам с ловешка регистрация. При покупкопродажбата платих и някаква такса 2.6 % от себестойността на колата, която постъпва в община Панагюрище. С оглед настоящите факти, дали ще е проблем да регистрирам автомобила в община Ловеч, тоест с ловешка регистрация или вече съм обвързан с Панагюрище, тъй като съм платил гореспоменатата такса?

 

greets, GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ловешка? Панагюрска? Какво значение има? Номера не кара колата.

Щом вече е написан договора с теб - Панагюрище.

Ако искаш Ловешка - Връщаш се при продавача и повтаряш процедурата по смяна на собствеността още веднъж на името на Ловешкия гражданин /в случая - жена ти/.

Това че си платил 2.6% данък възмездно придобиване към община Панагюрище е без значение /освен, че няма да си ги видиш тези пари обратно/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че трее да ходя екстра до Пазарджик за регистър. В Панагюрище нямаме КАТ. А в момента съм в Ловеч и с едното мога да го свърша и това. Въпросът ми е има ли проблем като съм жител на гр. Панагюрище, а искам да я регистрирам в друга община?

Много е насрана тая държава, много!

 

greets GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е има ли проблем като съм жител на гр. Панагюрище, а искам да я регистрирам в друга община?

 

Има проблем, да, трябва ти адресна регистрация в Ловеч или ловешка община, каквато ти нямаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е насрана тая държава, много!

 

greets GR

Е точно в тази ситуация, държавата не ти е виновна в нищо. Преди да направиш нещо, питаш и мислиш, а не после държавата да ти е "насрана".

Написал си нещо /без да помислиш за последствията/, дал си едни пари и очакваш държавата да ти изпълни това, дето си го написал, защото на теб така ти е по-удобно.

Съгласен съм, че държавата ни не е цвете за мирисане, но в случая епитета използуван от теб е неприложим!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е насрана тая държава, много!

 

greets GR

Е точно в тази ситуация, държавата не ти е виновна в нищо. Преди да направиш нещо, питаш и мислиш, а не после държавата да ти е "насрана".

Написал си нещо /без да помислиш за последствията/, дал си едни пари и очакваш държавата да ти изпълни това, дето си го написал, защото на теб така ти е по-удобно.

Съгласен съм, че държавата ни не е цвете за мирисане, но в случая епитета използуван от теб е неприложим!!!

 

Аре да те видим как ше ми коментираш факти, като тези, че за най - малката държавна административна простотия трее да пътувам Панагюрище-Пазарджик-Панагюрище. Все ми е тая с каква регистрация ще е колата, но трее специално да отида до Пазарджик, за да ми вземат конкретна сума за обределена услуга. Що да не мога да си подам документи от нашата община и да ми доставят в същата номерата. Не трее да отида спешъл до Пазарджик и то да съм там от ранни зори, за да klapp-нат нещата.

Да не говорим за смяна на документи и други подобни неща.

Да живях дълги години в Германия, но не съм hater и си давам сметка, че не можеш да очакваш от българинът да е швейцарец. Въпрос на мироглед и лични убеждения. Но да ми защитаваш насраната кочинка си е акт на шарлатанство.

Бат Бойко е най- големее нали? smile152

Не искам да засягам никой, факт е, че ти леко ме жегна. Наздраве & simply clever

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да обиждам никой, но ако тази тема беше обсъдена преди да си закупиш автомобила, щеше да си спестиш много главоболия. Ако имаш още въпроси, по отношение на регистрацията на автомобила, комплекта документи и т.н. - питай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми,

оправих се днес в Пазарджик. 1946 ми е номерът. хоих и в ЕТ Пловдив. Check-наха я онлайн във вътрешната база данни и познайте кво. на 11.12.2010 е била на 170 000 км в Италия. Хубавото е, че е сервизирана през цялото време и редовно в Италия. Продадоха ми я за 100 000.

Като я чуха в сервиза как работи и след като я развъртяха малко из Пловдив казаха, че е перфектна. Смениха ми маслотото с каквото трее Shell Helix за PD мотори и ми дадоха пълни инструкции за последваща поддръжка. Много доволен останах.

 

greets GR

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.