Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за нагревателните свещи ???


vrminev

Recommended Posts

Колеги. Не знам дали правилно се изразявам но искам да попитам. Нали зимно време колата сутрин при не загрял двигател тя няма как да стопли въздуха в купето а започва да стопля при определени минимални обороти или загрял двигател. Та въпроса конкретно е има ли как да се излъжат тези загряващи свещи да започват да стопят въздуха в колата без да е нужно да се движи колата за да загрее двигателя? Тоест дали има начин като запаля колата сутрин в цепенака на място да се стопли въздуха. Че нали до като чистя снега да се по обърне въздуха.

Въпроса вероятно е тъп но все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги. Не знам дали правилно се изразявам но искам да попитам. Нали зимно време колата сутрин при не загрял двигател тя няма как да стопли въздуха в купето а започва да стопля при определени минимални обороти или загрял двигател. Та въпроса конкретно е има ли как да се излъжат тези загряващи свещи да започват да стопят въздуха в колата без да е нужно да се движи колата за да загрее двигателя? Тоест дали има начин като запаля колата сутрин в цепенака на място да се стопли въздуха. Че нали до като чистя снега да се по обърне въздуха.

Въпроса вероятно е тъп но все пак :)

По добър вариант според мен да си монтираш бензинова или нафтова печка, зависи на какво гориво си.

разход на нафтова печка 200-300гр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези свещи са наръгани в железата на двигателния блок и грея директно цилиндрите, нямат никаква връзка с купето. На теб ти трябва или "суха" печка, която да подгрява въздуха във въздухопроводите, или "мокра" печка, която да подгрява охладителната течност. И двете работят с нафта или бензин, най-известните производители са WEBASTO и EBERSPAECHER. Не знам кой вариант е за предпочитане, трябва някой притежател да каже. Аз също търся някакво такова решение за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TDI-PD си има такава PTC печка . Електрическа е и се пуска когато климатроника е на макс.градуси , а копчето ECON е дезактивирано. О1 пък си има подгревни свещи потопени в малкия кръг на антифриза.

Ти за каква кола/мотор питаш колега vrminev ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TDI-PD си има такава PTC печка . Електрическа е и се пуска когато климатроника е на макс.градуси , а копчето ECON е дезактивирано. О1 пък си има подгревни свещи потопени в малкия кръг на антифриза.

Ти за каква кола/мотор питаш колега vrminev ?

 

тази РТС печка я има на 02 TDI-PD с климатроник, да?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TDI-PD си има такава PTC печка . Електрическа е и се пуска когато климатроника е на макс.градуси , а копчето ECON е дезактивирано. О1 пък си има подгревни свещи потопени в малкия кръг на антифриза.

Ти за каква кола/мотор питаш колега vrminev ?

аз съм с 1.9 tdi tour 2008г, 101 кончета, помпа дюза мисля трябва да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че твоята няма погревни свещи. Както и моята Фабия. Може може би AXR? Аз затова имам печка. Но може да си сложиш, схеми ще ти дам, трябва ти блока от някоя блъсната кола и две релета, сигнала за управление се взема от ECU, обаче ще ти загрява по-интензивно едва след като подкараш, защото на празен ход изчерпват акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.