Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за лети джанти.


martin_284

Recommended Posts

Какви джанти може да се сложат на фелиция 1.3 мпи 98 год (нова маска). 15 с нископрофилни гуми ще влязат ли и дали ще я мъчат много ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я мъчат дупките по нац. пътна мрежа!

Е за дупките ми е ясно , но за колата нещо разхода ще се овеличи ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я мъчат дупките по нац. пътна мрежа!

Е за дупките ми е ясно , но за колата нещо разхода ще се овеличи ли ?

А тези 15ки колко ще са широки :?: , абе мен ако питаш 15ки те не са за Фелиция 1.3 , но маниаци много =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези 15ки колко ще са широки :?: , абе мен ако питаш 15ки те не са за Фелиция 1.3 , но маниаци много =D>

Еми може и 14 да са не съм измислил още. Мисля да са 185/55 или на 50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело, аз сложих 185/55/15, освен че стана много по-стабилна в завоите (проблем за всички Фелиции според мен) и по-тежък волан друга разлика при мен няма. Разход не съм замервал, но не откривам особена разлика. Аз карам моята основно извънградско.

За това че ставала по-тромава... защо пък??? крайният диаметър на гумата си остава същият(стига да сложиш точните гуми естествено).На мен километража ми отчита точно(проверено с GPS).

Недостатък е че с ниските гуми усещам неравностите.

ГЛАВЕН недостатък е че наразах задните гуми в калниците, след като влязох в ГОЛЯЯЯМА дупка в мъгла.... ](*,)

Трябва рязане на задните калници, ако решиш да слагаш 195/60 например или режи яко или остави 15-ките smile056

Убеден съм че ще има и противоположни коментари.

Всеки сам решава за себе си. smile027post-3923-138453305749_thumb.jpeg

post-3923-138453305827_thumb.jpg

post-3923-138453305829_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Моята е с хидравлика и не би трябвало да имам проблем с волана. Значи ако сложа 15-ски 185/50 няма ли да има нужда да режа калниците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 185/50 ще друса още повече и километража ще лъже с 3-7км/ч. 185/55 и 185/50 нямат особена разлика. Разликата е във височината на гумата а не в ширината.. Проблема е че опира самият борд на гумата в ръба на калника. Имай предвид че задните ми амортисьори са нови и е бетон отзад. Споменах че нарязах 2 задни гуми, след тях сложих същия размер но сега почти не опират. По-различна е шарката а явно и самата ширина на грайфера. Сега опира съвсем леко но вече е на съвсем друго място. Мен гумаджията ме посъветва да си изрежа ръба на калника защото така нямало да се задържа вода там. Чел съм в други форуми обаче че това спомагало за по-бърза корозия. Истината е някъде там. Аз моите не съм ги рязал поради липса на време.

Като обобщение мога да кажа че става да караш с 185/50-55/15 ако НЕ караш с меки гуми, натоварен отзад и имаш здрава задница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то дали ще опират гумите в калниците е много важно не само техния размер / цол, ширина , висичина/ , а и ЕТ-то на джантата . До колкото знам оптималното за Фела ЕТ е 35-38 .

Колегата дето му са се нарязали гумите нека да каже джантите му 15-ки с какво ЕТ са ?

 

Приятел си караше Фелата с 15-ки , с гуми 195/50/15 без никакви грижи. Не съм сигурен точно с какво ЕТ бяха, но мисля че бяха точно размера, който съм писал по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: ET 27 ( за да не се чуди някой защо се смея... колкото по-малко е ЕТ толква е по-изнесена джантата и риска от нарязване на гумите става по-голям ) Абсолютно си прав колега за ЕТ-то. Бях го забравил това. smile049 И като се сетя че именно за това ги взех (изнасянето)Много сменя стойката на колата. Благодаря за подсещането smile027

post-3923-138453306657_thumb.jpg

post-3923-13845330666_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над ет-35 опират в апаратите на предните спирачки.

Пробвах на моята и ет-38 опираха в апаратите, джантите бяха на 14 цола.

На 15 цола може и да не опират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело, аз сложих 185/55/15, освен че стана много по-стабилна в завоите (проблем за всички Фелиции според мен)
Проблема е в грешното местоположение на мотора. 120 ката се въртеше доста по - добре и чувствах че я контролирам повече докато се въртим с 165/65/14
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.