Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смених маслото в скоростната кутия


Recommended Posts

Така смених маслото в скоростната кутия на мойта Фела 1.3, така де не аз майстора.

 

Това, което се получи е че 1-ва, 2-ра взеха да влизат трудно (особено когато е студена колата)

Като се загрее - всичко си се оправя. Особено в някоя по-студена сутрин и когато не е карана 2-3 дни.

(Аз го смених края на зимата, но от тогава си я карам така, особено след като се и затопли времето, ефекта е по-слабо изразен)

 

Питах майстора - той каза, че е сложил хубаво масло Кастрол 90 нещо си (или 80 нещо си) забравих вече цифрите.

На майстора му имам доверие - няма да ме излъже с маслото.

 

Та някой може ли да предположи каква е причината, като загрее колата предавките да работят нормално.

Щумове, стръжене от кутията не се чуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че като загрее, вече всичкото останало масло в кутията е намазало всички предаваки и зъбчатки. Друго не се сещам. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото за което се сещам е неподходящо масло при положение, че със старото не си имал проблеми. На моята при студове единствено първа влиза при по-трудно и съответно при по-ниска скорост докато не е загряла, но това се случва само в движение примерно ако нормално влиза с лекота при 5-8км/ч когато е студено влиза при 2-4км/ч. И това

се дължи на сгъстяването на маслото от ниските температури, точно за това ми се струва, че ти е сипал по-гъсто от необходимото масло и когато покараш и маслото се загрее и разбие нещата се оправят.

Ето виж какво трябва да е маслото - задължително пълна синтетика!

 

http://picbg.net/u/48572/42766/545003.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.