Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.2 12V Обороти при старт 2006


tonygl

Recommended Posts

Здравейте.

 

Имам следния проблем. Когато навън температурата е в диапазона 18-21 градуса (според компютъра на колата) и запаля двигателя се той тръгва с около 1200 оборота след няколко секунди оборотите падат рязко и колата започва да се дави в повечето случаи сама рязко вдига оборотите и веднага пак падат много долу до задавяне, прави го средно този цикъл около 3 пъти ако не изгасне. Когато е по топло или по студено никога не го прави. Това се случва само ако не съм я карал примерно в последните 8 часа и повече. Проблема е много странен. В компютъра не записва никакви грешки. В Еуратек не можа да се прояви този проблем но и няма как да им го симулирам и така си тръгнаха от там с техните уверения, че всичко е наред. Ако я запаля и веднага тръгна с газ започва да се пъне 10-ина секунди и след това работи нормално, но ако я оставя на празен ход се получава точно това. Някакви идеи ? така е вече 4-та година.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в помпата има клапан,който изтърва и гориво се връща в резервоара-като вариант...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен такъв проблем се появи след първата смяна на масло и както ми казаха тогава са "преобучили дроселовата клапа".

решиха проблема в сервиза с преинсталиране на някакъв софтуер- това 2007 есента.

Проблема беше същият, и оттогава нямам никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти го каза това за преобучаването ? В Еуратек ли ? Моля повече инфо ако знаеш какво точно е това преобучаване на дроселова клапа :)

Must to know :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след кат посетих ЕТ за смяна на масло и филтри на 1 година(колата беше на около 9 000 км), оставих я и след 2-3 часа когато отидох ми казаха че са нулирали интервалите и са обучили наново дроселовата клапа(идея си нямам защо и дали е било наложително!)

Това се случва март 2008( днес си видях книжката) и след това (мисле че веднага се започна) при темп. на околната среда около 18-20 градуса при първоначалното палене на колата оборотите оставаха около 800-900 и не реагираше мотора на подаването наа газ веднага а с закъснение от около3-5 сек. Потегленето беше възможно с повече газ но последвано от забиване на муцуната на колата и гасене на двигателя.Като не подаваш газ и чакаш да позагрее оборотите варираха от 300- 1700 примерно тресеше и гасеше мотора. Повторно палиш и Няма проблем, до следващото стартиране на студен ДВГ при околна темп. 18-20 градуса и пак същото.Тогаване ме свърташе на едно място.

След месец два мъки и надежда да се оправи от самосебеси( е не стана) отново в ЕТ (разбирай Автолукс- Благоевград) Оставих им я , видяха я другата сутрин ,обадиха се че ще преинсталират софтуера с нов, направиха го и следващите 70 000 до сега НЯМА проблем никакъв smile152 smile126

Това е всичко което си спомням ,дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?t=9864

viewtopic.php?t=9711

мод:не се научихте да ползвате тази ТЪРСАЧКА горе в дясно на екранаколегата combi 64hp е описъл проблема си няколко пъти в няколко теми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на combi 64hp. bega4kata не съм ползвал търсачката защото не съм допускал, че проблема е толкова масов. Мислех, че е нещо само при мене. Освен това търсачка се ползва ефективно само ако потребителя знае да пише в постовете си с ключови думи и я ги уцеля я не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези 2 поста

viewtopic.php?t=9864

viewtopic.php?t=9711

Проблема наистина е описан но не става ясно как е решен. joana са и сменили сонди и т.н. но не е казала дали това е решило проблема. Проблема на Боби Доктора също не ства ясно дали и как е решен. Благодаря още веднъж на combi 64hp за конкретния отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мисля че с преинсталиране на софтуер се решава проблема....но щом казват колегите ...може и така да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.