Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ел. стъклата на Фабиа 1,4 ТДИ (2007 година)


mlad_ej

Recommended Posts

Здравейте колеги,управляващи шкодилаци!

Имам проблем с колата на жената - 2та ел. прозореца на предните седалки спряха да функционират от веднъж.

Бушоните ги намерихме и измерихме - не било от тях.

Някакви идеи от какво може да е?

 

 

Предварително благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кое копче прави беля?От дясно или отляво?При мен от дясната врата КОПЧЕТО не работи и свалям дясното стъкло от ляво.Сега почна да ми правят въртели,копчетата от лявата (моята страна)врата.Един път тръгнат после не искат...Този проблем с ел.стъклата го имат откакто има тази екстра в колите им.Тъпа работа!VW не си оправиха елементарите неща [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито едно от копчетата не функционирa - нито отдясно, нито отляво.

Виж първо предпазителите. :!:

Днес и на мене ми беше ден да се занимавам с ел.стъклата на един бакшиш,който преди няколко дни решил да си изпере корите на вратите с пароструйка без да ги демонтира. smile091

 

резултатът:

Photo-00311.jpg

 

модулът за управление на стъклата беше пълен с вода и някой спойки се бяха окислили.

Стара четка за зъби свърши перфектна работа за почистването. :smt032

 

самият модул се намира в лявата втата в непосредствена близост до моторчето:

Photo-00302.jpg

 

в началото мислех че проблемът е в копчетата,но там просто няма какво да се строши. smile049

Photo-00293.jpg

 

Photo-00283.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Ще си позволя да ползвам темата ...

 

Купих си още една Фабия вчера , същата като старата 1.2 12V , такси , метан...дрън-дрън , обаче е по-модерна от старата , има халогени , борд-комп , но има и предни ел. стъкла и имам проблем с лявото. Чува се машинката , като че ли навива жилото някак , затяга , а стъклото е като откачено , с отверка се подпира. За машинка ми обявиха 90лв за не оригинална , а въпроса ми е , може ли нещо да се рециклира , ремонтира или нещо от сорта?

 

А и трудно ли се сменява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да ползвам темата ...

 

Купих си още една Фабия вчера , същата като старата 1.2 12V , такси , метан...дрън-дрън , обаче е по-модерна от старата , има халогени , борд-комп , но има и предни ел. стъкла и имам проблем с лявото. Чува се машинката , като че ли навива жилото някак , затяга , а стъклото е като откачено , с отверка се подпира. За машинка ми обявиха 90лв за не оригинална , а въпроса ми е , може ли нещо да се рециклира , ремонтира или нещо от сорта?

 

А и трудно ли се сменява?

Вероятно скъсани водачи на стъклото. Около 3 лв. е бройката. Задължително смени и ролката, на която се навиват въженцата - около 15 лв. бр.. Ако са намачкани въженцата - задължителна смяна - продават се на метър. Успех с ремонта. Около 3 часа ще ти отнеме като го правиш сам за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да ползвам темата ...

 

Купих си още една Фабия вчера , същата като старата 1.2 12V , такси , метан...дрън-дрън , обаче е по-модерна от старата , има халогени , борд-комп , но има и предни ел. стъкла и имам проблем с лявото. Чува се машинката , като че ли навива жилото някак , затяга , а стъклото е като откачено , с отверка се подпира. За машинка ми обявиха 90лв за не оригинална , а въпроса ми е , може ли нещо да се рециклира , ремонтира или нещо от сорта?

 

А и трудно ли се сменява?

 

Мойто стъкло като се развали ми препоръчаха майсторите на жила в княжево.

Рециклираха ми механизма и дадоха 18 месеца гаранция.

Непомня обаче колко струваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги отдавна тия "мародери" , ама май само те вършат тази работа , обаче цената е важна , защото оферти за нови механизми има , не е като да няма...а и не са дефицит в магазините. Но вероятно ще се разходя до Княжево , че не ми се занимава аз да се уча да го сменявам , имам си достатъчно работа в момента.

 

Нещо втора употреба - тънко , бих уважил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.