Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.4TDI надежден ли е двигателя?


bss

Recommended Posts

Здравейте,

От скоро се запалих по Фабийте и ми е попаднала една обява за 1.4ТДИ двигател. Понеже много познати веднага нададоха вой да не купувам 3 цилиндров двигател искам да попитам хора които имат опит с него, дали е надежден и здрав.

 

Не ме интересува, че тресе, шуми и тн, искам да не ми създава проблеми.

 

Ако имате желание може да коментирате е обявата:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение,че моторите са добри и си заслужават!Давам ти едни линк във форума на VW.Само дето не се избихме да спорим :mrgreen: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=260738 Само да не си участвал и ти там някъде из мелето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колега доволен ли си от този вид двигател? Понеже и аз мисля да вземам ама се двуумя какъв да е двигателя!

 

Съвети приемам с удоволствие! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея колко е надежден - взех Фабията на 10,03 на 30 хил. - до сега навъртях 8400 км - за 4 месеца

70 коня - най-слабия 1,4 TDI - за мен е перфектен

при 190 влиза в началото на червената зона 4500 об/мин

при 100-110 постоянна скорост /включен климатик/ 4-4,2 л. на 100 разход

градско без клима и без юркане по светофарите 5 - 5,5 на 100

петата скорост е за равно - на баир издъхва ако не си набрал скорост

шум има при ускорение - все пак е помпа-дюза три цилиндъра - но сега с новото масло YACCO 5 W 30 - двигателят е по-тих

климатика вдига разхода с половин литър - и спъва едвам забележимо ускорението

това е от мен s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър е дв.

мнооого дразни звука и немоща в ниските,но на 2500 живва добре

кутията е къса като на сди :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата bss може вече и да е купил колата, защото обявата вече не е активна :?: :!: :idea:

Ще чакаме да се похвали. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте колеги, към моето сем. Се присъедини още една Шкода - фобия 1.4 tdi за жената.

Впечатленията са ми че е много Шумен двигателя, евтина пластмаса в интериора.

за момент ме хвана яд че дадох толкова пари но след това започва да ми допада малкия и стегнат вид..

Има някой неща които искам да добавя.

Как да направя автоматични фаровете?

Колко струва подлакътници?

Нормален ли е развода в града- Пловдив 6,5ли. ?

на колко хиляди се сменя ангр. Ремък?

Какво масло да и сложа?

А! Най много ме дразни скоростния лост който се развява все едно не е на скоростта. Нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет каква е Фабията 1 или 2?
Двигателчето си е шумно да, но пък си е пъргаво и икономично.

Ако е 1 няма оригинален, само афтермаркет. Ако е 2 оригинален е адски много пари. Решението е да се търси от някоя ударена или да си сглобиш - купуваш си оригинална основа и 2-та декоративни капака + останалата(основна) част от Голф 4/Бора/Октавия 1.
За разхода не знам, при мен си е около 5.2 - 5.5 (моята версия е 70к.с без климатик ).
За ангренажа аз скоро ще направя 120 000 и ще го смянм, но за след 120 не знам през колко трябва се сменя, някои да ме допълни.

Аз карам с 5w40 трябва да отговаря на 505.01 VW стандарта.
За скоростния лост не е нормално ми се струва.

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко километри е колата? Ами през 120 хиляди се сменя ремъка(след това пак през 120000). Трябва да го пише в сервизната книжка. За да е по сигурно се слага оригинален ремък.

Може да си сложиш всякакви дневни светлини. Моите съм ги вързал към D+ кабелчето на  алтернатора. през реле. Като запаля двигателя и дневните светват. Като включа габаритите и изгасват.

Скоростния лост може леко да вибрира ,ама чак да се развява. Какво отклонение прави??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги колата и на 105 хиляди 2009 година Мисля че е фабиа 2 51kW.

Еми днес гледах суперба ми е 2.0 дизел 170 коня и ми дава 7 в града. Да не би да има проблем fabiata? Може ли да ми кажете читав майстор за Шкода в Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си в сервизната книжка на колко трябва да се сменя ремъка. Че с година на година го сменяха, но минимално е 120000 си мисля. На тази кола разхода по книжка го дават  6,0 литра. Така,че 6,5 не е толкова голям. И кой е постигнал този разход? Ти или жена ти? Разхода много зависи и от начина на каране. Смени си горивният филтър ако не знаеш кога е сменян. Смени и въздушния филтър.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи двигателчето е като моето с код BNM. Разхода наистина по книга е 6.0 в града.
Не знам в моята сервизна за ангренажа пише 150 к , но мисля че е доста рисковано да се сменя на тези километри.
А отностно смяната на ангренажа след 120 000км с не Шкода части, някъде съветват да го сменяш на 60 000 защото самите производители давали такава гаранция за частите си. Друг съвет е 80, а също и 100. Аз честно доста се обърках... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода според мен е висок,ако не се кара на много къси разстояния или в големи задръствани,ако не е сменян смени горивният филтър както те съветват колегите ,а от коя бензиностанция зареждаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е когато шофира жена ми. Човека от който я купих има сервиз и каза че всичко е сменено колата е много запазена салон и боя. човека караше суперб и беше фен на Шкода. Изглеждаше интелигентен не вярвам да лъже. Зареждам от газпром. Но зареждам там и моя суперб. Преди малко се прибрах жената караше пред мен. Моя разход 6.6 на 170 коня. Нейния 6.5. Нещо не ми харесва тая работа. Суперба е пред смяна на масло което ще рече че филтрите са на 28000 км.

 

По за предишния пост скоростния лост на 3 та скорост се движи пълно ляво и на пълно дясно около 30 см

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е когато шофира жена ми. Човека от който я купих има сервиз и каза че всичко е сменено колата е много запазена салон и боя. човека караше суперб и беше фен на Шкода. Изглеждаше интелигентен не вярвам да лъже. Зареждам от газпром. Но зареждам там и моя суперб. Преди малко се прибрах жената караше пред мен. Моя разход 6.6 на 170 коня. Нейния 6.5. Нещо не ми харесва тая работа. Суперба е пред смяна на масло което ще рече че филтрите са на 28000 км.

 

По за предишния пост скоростния лост на 3 та скорост се движи пълно ляво и на пълно дясно около 30 см

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 сантиметра отклонение на скоростния лост ,не е нормално. Вибрира 30 см?? Той лоста е къс, значи лоста се отклонява  някъде на 90 градуса? Той тоя лост както вибрира как го хващате?

Аз на продавачи не вярвам. Като ги е сменил ,записал ли е в книжката, кога са сменени? Той може да ги е сменил преди 40000 км. Покарай и ти колата да видиш твоя разход. Това каране заедно, колко беше дълго, натоварване на пътя? Дължина на маршрута. Как кара жена ти? Има десетки фактори. Може да се каже ,че разхода е с 0,5-1 литър над нормалното. Но всичко зависи. Не е 10 литра все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя разход 6.6 на 170 коня. 

На мен по-скоро при Супърба ми се вижда да е много малко, а не толкова разхода на Фабията.

Колко гори Фабията на извънградско, засичали ли сте? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с ръката като хванеш лоста а всъщност си на трета скорост спокойно може да се заблудиш че е на неутрална като дадеш дясно ляво. Суперба го познавам добре днес имам нови рекордни 1200 км. За един ден. 6.6 е през нощта без движение. От стара Загора до под със 140 км. За час фабиа та даде 7.2 аз я карах ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.