Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Опит за бас в Октавия II Комби


Recommended Posts

Здравейте колеги, реших да ви покажа с какви глупости се занимавах изминалите няколко дни :mrgreen:

 

И така имам Октавия II Комби с оригинална навигацийка Nexus която свири прилично... Но аз реших че баса ми идва малко слаб и така искам леко да го подчертая. Багажника е много голям, но да сложа там разни каси и глупости да се търкалян таняло надясно... АБСУРД! Мислих струвах и се сетих че бях гледал в някой форум как се излива суфуфер в някоя ниша и реших да пробвам в едната от двете дупки на багажника (където са абтечката, пожарогасителя и разни други глупости).

И така остана проблема с говорител, усилвател и от къде да вземе сигнал (навигацията няма изход за усилвател). Питах тук-там по сервизите някой може ли да изкара от предусилвателя камбанки... Отговора в повечето случай беше или неможело, или щели да пробват, ама гаранция не дават. ](*,)

Така се принудих да мисля алтернатива. Имах един стар Creative активно басче, което свирише прилично и реших че то ще бъде донора. Веднага се разпарчетоса и се видя че говорителчето е 12см 4ома 22вата. Малко е да, но замомента нямам друг вариянт. Реших да го направя с него, а когато събера малко финанси да купя едно усилвателче и по-голям говорител и да си сложа тях.

И така почнах с изливката... От стъкломат и полиестерна смола. Голям зор беше ама стана прилично. След това сложих летвички за захващане на предния панел, изолаций мазах и пръсках, след това дунапрени лепях вътре и така дойде ред да го затворя. Облепих говорителя с мокет и айде бързо проба...

Всичко това ви го написах набързо, но целия процес трая 3-4 дена.

Така съм разположил говорителя, че да има място да сложа по-голям след време. В общи линии почти всичко е правено с материали които имам и от познати най-вече. Пари съм дал само за стъкломат, смула и изолацийте. Обема стана някъде към 15-20 литра може би, не съм го мерил! Останаха малко довършителни задачки, но да си почина няколко дена и ще ги довърша. А когато реша че не го искам, винаги мога да го сваля и да си сложа пак капака \:D/

И така най-накрая засвири smile152 Резултата не беше каквото очаквах, но няма и как да е с това говорителче. Когато не е усилено а се слуша тихо е Уникално! Но почна ли да усилвам вече идва слаб, почва да криви и просто си иска по-голям. Ще има де...след време.

Дойде ред и да ви покажа малко снимки. Съжалявам че не направих по време на целия процес но в 90% бях улепан и изнервен и има 2-3 от едий приятел ще ги кача по-късно.

 

Поздрави на всички и ако някой има въпроси да пита. Ето темата от която взех цялата информация за изработката! Дано ви е харесало и лек ден! s_flag

post-5798-138453301181_thumb.jpg

post-5798-138453301184_thumb.jpg

post-5798-138453301188_thumb.jpg

post-5798-138453301191_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, идеята е готина обаче не виждам тази "туба" как се закрепва за да не пада в последствие?

Определено говорителчето е мноооого мижаво и задължително трябва да го смениш. И още един въпрос, аптечката сега къде ще стои? или тя ще се търкаля из багажника smile001

 

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, идеята е готина обаче не виждам тази "туба" как се закрепва за да не пада в последствие?

Определено говорителчето е мноооого мижаво и задължително трябва да го смениш. И още един въпрос, аптечката сега къде ще стои? или тя ще се търкаля из багажника smile001

 

 

smile027

Измислил съм всичко smile001 С 2 Г-образни планки облечени в нещо (да не дрънкат и да са по-плътни) отдоло, както се пъха и старата решетка. А отгоре мисля с вичнтче и пак планчица, но в общи линии сега не може да падне ей така просто, доста плътно влиза и стои стабилно!

А за аптечката... В другото съндъче има място да я прибера, само трябва да ги подредя и да си махна мрежата (там съм си я прибрал).

 

А за говорителя в момента нямам никаква възможност smile011 Една 8" или 6.5" ще заспи си мисля. Но и трябва друг усилвател с Висок вход и да го вържа за задните. :smt033 Когато ми изпадне нещо ще действам, може и 1 по 1 да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако имах възможност да купувам... Студент съм и финансите за проектчето са спестени от иначе малкото пари, с който разполагам smile049 Така че или след лятото или и аз незнам smile150 А чувството от това, че съм си го направил сам е неуписуемо smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма колега, но това говорителче не става и за мидбас да не говорим за бас в кола....И то голяма че и комби...Отдели по натам 100-на лева и резултата ще е какъвто очакваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма колега, но това говорителче не става и за мидбас да не говорим за бас в кола....И то голяма че и комби...Отдели по натам 100-на лева и резултата ще е какъвто очакваш.

Какво може да измислим за стотина лв ??? Можеш ли така да препоръчаш нещо понеже гледам ги разбираш в този раздел smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма колега, но това говорителче не става и за мидбас да не говорим за бас в кола....И то голяма че и комби...Отдели по натам 100-на лева и резултата ще е какъвто очакваш.

Какво може да измислим за стотина лв ??? Можеш ли така да препоръчаш нещо понеже гледам ги разбираш в този раздел smile027

 

Мога. Но не разбрах усилвател, кабели за суб-че имаш ли?? Или това си го пуснал през плеъра? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам кабели, но усилвател нямам и ще трябва да се взема. юсега е с на един приятел за проба, а преди това го направих с един от активен буфер (тоест неговия си). Може би нещо 2-ра употреба усилвателче си мисля... Иначе съм си харесал едно говорителче JBL LCS-1050 за 100 лв. Чувал съм го как свири и ми харесва... Другото дето съм го мислил е да взема сега усилвателче и едно българско говорителче (има някакви бушмени 8" за 25лв стават за първо време). А за по-нататък съм мислил и от другата страна да го направя така и да ги пусна заедно :smt033 Ама това само ако не ми стига. Какво мислиш колега ??? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100лв има много по хубави говорители от този JBL и разните бушмени. И 100-на лева за усилвател 2-ра ръка ти трябват и ще се случи малко бас в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам кабели, но усилвател нямам и ще трябва да се взема. юсега е с на един приятел за проба, а преди това го направих с един от активен буфер (тоест неговия си). Може би нещо 2-ра употреба усилвателче си мисля... Иначе съм си харесал едно говорителче JBL LCS-1050 за 100 лв. Чувал съм го как свири и ми харесва... Другото дето съм го мислил е да взема сега усилвателче и едно българско говорителче (има някакви бушмени 8" за 25лв стават за първо време). А за по-нататък съм мислил и от другата страна да го направя така и да ги пусна заедно :smt033 Ама това само ако не ми стига. Какво мислиш колега ??? smile049

 

Ако го направиш от двете страни ще е много яко, но се лишаваш от тези ниши! С един двуканален усилвател спокойно ще захраниш два 8"-ви баса, но не слагай "бушмени и др. боклуци", по-добре бавно, но да е един път!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам кабели, но усилвател нямам и ще трябва да се взема. юсега е с на един приятел за проба, а преди това го направих с един от активен буфер (тоест неговия си). Може би нещо 2-ра употреба усилвателче си мисля... Иначе съм си харесал едно говорителче JBL LCS-1050 за 100 лв. Чувал съм го как свири и ми харесва... Другото дето съм го мислил е да взема сега усилвателче и едно българско говорителче (има някакви бушмени 8" за 25лв стават за първо време). А за по-нататък съм мислил и от другата страна да го направя така и да ги пусна заедно :smt033 Ама това само ако не ми стига. Какво мислиш колега ??? smile049

 

Ако го направиш от двете страни ще е много яко, но се лишаваш от тези ниши! С един двуканален усилвател спокойно ще захраниш два 8"-ви баса, но не слагай "бушмени и др. боклуци", по-добре бавно, но да е един път!

smile027

:smt017

Колега аз знам перфектно какво е чувството да създадеш нещо сам, без почти никакви средства, но за някои неща си трябват кинти и компромис не бива да се прави. По-добре остави нещата така докато събереш парички, купи си един Hertz след това и се наслаждавай на приятния звук.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля сега на първо време да взема едно усилвателче може и втора ръка и да си прекарам инсталацията и наглася всичко. А за говорител... все си мисля на първо време да взема едно бушменче за 25лв да свири, а по-нататък винаги мога да го продам и да взема нещо хубаво. Ето за какво говоря. smile049

Ясно ми е, че не трябва да се правят компромиси но... С касата не съм правил почти никакви от към материали, спазвах процеса и се получи уникална. Теглих я е към 4-5 кила и доста здрава стана smile035

 

Пп. За усилвател какво можем да измислим около стотина лв ??? Конкретни предложения може ли да дадете smile027 Само да има висок вход, че с тая навигация е малко филм. Тея дни ще я сваля пак да я снимам отзад, че ми казаха че можело да има изход, само да му трябва някакъв преходник smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за това: http://www.onlinetrading.bg/product/sabufer-hertz-es-200.html Намерих го за 85 лв чисто нов... Ако става да му звъня на човека и да говоря, че да не го взема някой smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За затворен 12.8, за с рефлектор 15.8 и рефлектора да е фи 65 и 210 см дълъг. Ако го взема имам вариянт първо да оголемя сегашната дупка и ако не свири добре да сложа нова дъска отпред и да го направя затворен. Попринцип кое е по-добре ??? И на това нещо какво усилвателче му трябва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли смисъл от този рефлектор ,, като гледам басс-чето и в затворен обем ще свири ,, така не се ли получава момента само да духа :D ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли смисъл от този рефлектор ,, като гледам басс-чето и в затворен обем ще свири ,, така не се ли получава момента само да духа :D ?

 

:D Колега попрочети малко инфо из нета за видовете кутии и ще останеш изненадан от наученото доста... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето го батко \:D/ Утре се мятам с инсталацията, изрязване на по-голяма дупка за Осмицата и монтаж на усилвателя (в другата дупка съм решил да е). Малко писюрската са на външен вид, но иначе всичко е ок и ще бъдат лъснати и изтупани smile168

Чакайте скоро ново включване :smt017

post-5798-138453305663_thumb.jpg

post-5798-138453305687_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарването на кабелите е почти готово... Само имам един въпрос, някой колега да помогне. Къде да вържа Remote control-а ??? Ето снимка на схемичката на навигацията, дано някой може да помогне smile027

post-5798-138453305735_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто една идея - усилвателя меже да се сложи и под предната дясна седалка за да не губиш място в багажника, там го дават оригинално (не че съм виждал такова животно на октавия) но ще трябва да се прекарват кабели под праговете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих го този вариант, но се отказах. Реших че ще е в другата ниша в багажника. Сега проблема е къде да вържа remote control-a smile049

 

Ето и 2 снимки от началото на проектчето и поставянето на изолацията smile021

post-5798-138453305832_thumb.jpg

post-5798-138453305834_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво за ентусиазма най накрая някой да си поиграе за нещо интересно и да излезе без пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво за ентусиазма най накрая някой да си поиграе за нещо интересно и да излезе без пари

Точно това беше целта \:D/ Като ударя чертата до сега всичко е излязло максимум около 200лв smile021 Вече му чухме гласчето с една туба, до 2 дни ще го чуем и готово. Засега съм повече от доволен :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.