Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прехвърляне на кола в КАТ Дървеница - в София.


Recommended Posts

Здравейте,

 

Питам за помощ, ако някой го е правил скоро, да драсне едно бързо упътване какво се прави, ако е възможно стъпка по стъпка, защото няма много време за губене и мотаене стил "...оо.. не сте за тук...". Ако го има някъде описано това нещо, моля за извинение и ако може връзка, да го прочета... :)

 

Налага се да прехвърляме кола от фирма на физическо лице. С договорите, нотариусите и т.н. всичко е ясно, неяснотата е в КАТ. Какво се прави, къде се ходи, кое гише, стая, стол и всичко, което може да е от полза за една пререгистрация... Колата е със софийски номера, лицето е от София, т.е. не се налагало да е там колата и работата ставала само по документи. Поне това разбрах от нета.

 

Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма отношение към процедурите в КАТ, но все пак.

Ако фирмата е ползвала данъчен кредит, сигурно ще трябва физическото лице да внесе ДДС-то.

Имаше подобно разискване във форума, но не мога да дам линк.

Нека по-компетентните да се изкажат по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, аз това горе казвам, че всичко е чисто, вече в КАТ процедурите не са ясни...

 

Благодаря все пак :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотариален акт, Г.О., пътен данък, документите на колата... http://www.kat.mvr.bg/

След КАТ - местен данък в общината (според адресната регистрация на новия собственик). smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фирмата е ползвала данъчен кредит, сигурно ще трябва физическото лице да внесе ДДС-то.

Едва ли? По скоро, ако колата е направена на "баничарка" или "6+1" ще трябва да се минава "Технотест", за да се върне в "нормално" положение. Ако ли не - то тогава направо в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, благодаря за инфото. Аз ги имам извадени нещата, кое-какво да се носи и да се изважда - идеята ми беше най-вече, ако някой е ходил в КАТ-ът и там се е занимавал със стаичките, сградите и т.н.

Аз веднъж съм ходил за камера и нямам идея кое къде се намира, защото направо ми казаха "гише ХХ видеонаблюдения/камери/нарушения" и т.н.. Та не исках да губя ден да разбера и да ми казват - "...отидете на опашката на 15 гише..." и на 15 гише да кажат "ооо не не сте за нас - 20..." и да се разхождам като луд по опашките.

 

Благодаря пак! Ако няма никой, тогава ще ходим директно там и ще търсим кое къде е и така :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като влезеш в уличката на КАТ, ВЕДНАГА вляво, към широкото - няма да навлизаш навътре дето са глоби/нарушения/вземане на книжка (то обикновено там на широчкото има 1-2 служители дето те питат къде искаш да идеш и най-вече какво да правиш и те насочват). Влизаш веднага вляво с колата и спираш някъде преди едно такова високо като портал. Там вдясно ше видиш една сградичка с опашка обикновено пред нея, отпред има и масички с пейки - там се прави регистрация/прехвърляне и прочие. Нареждаш се на опашката, като си проверяваш имаш ли всички налични документи - ГО, нотариален акт/договор и/или фактура за закупуване на колата, платен данък, сигурно пропускам нещо, но не се сещам вече. Та като свършиш там, вкарваш колата напред към каналите и се нареждаш да чакаш (освен ако колата не е на под 5 год., тогава не минаваш през каналите ами директно палиш и бягаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Ееее... благодаря много за помощта!!! :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо, да кажеш после какво е станало. Успех! s_flag (ей тая емотиконка избива рибата)

 

П.П. Дори и да знаеш къде точно да отидеш (на кое точно гише), пак не си застрахован от "Оооо, ама вие не сте за тука, отидете на 67мо гише" - което се оказва затворено/неработещо, като отидеш на него - изобщо да не те и учудва, ако ти се случи подобно нещо. Аз като регистрирах Фабиана и отивам да подавам документи за изваждане на регистрационни табели на гише, на което с огромни (ама разбирай, наистина огромни!) букви пише "нови МПС" (или нещо от сорта) - демек такива за първа регистрация. Отивам на гишето, което работеше (о, небеса, не може да бъде!) и си подавам документите на служителката, тя ги поглежда, без да ме погледне мен и ми казва троснато, сякаш й дължа пари: "Вие сте за 50то гише!" и ми тръсва демонстративно документите обратно. Отивам на гише 50, което разбира се не работеше (обедна почивка, въпреки че беше минало отдавна обяд, та чаках час и малко) и на което пишеше, че се пререгистрират вече регистрирани МПС-та (wtf?!) и си викам "аа оная нещо ме върза" и се връщам при нея и й викам "ама на другото гише пише за регистрирани МПС-та" - тя дори не ме удостои с поглед, камо ли с отговор. Връщам се обратно на 50то гише (естествено вече си бях загубил реда), та най-накрая с родилни болки я регистрирах след 2 часа и половина висене... така че си вземи кафенце, цигарки, вестник....никога не се знае къде и колко и за какво ще чакаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.