Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свистене при палене - О2 FL 1.9ТДИ 2010 - всичко стоково...


shaft

Recommended Posts

Здравейте хора,

 

Миналата събота, като сменях маслото и филтрите, накарах гаджето да я палне, докато вися отпред да гледам какво ще стане и чух някакво свистене. Супер силничко ми се стори, защото бях отворил капака и се бях надвесил, явно... Замислих се преди, дали го е имало... Честно казано не мога да си спомня хубаво, но се чува точно когато запалва колата, точката в която стартера бива връщан (запалване --> нормално положение/контакт) и двигателя пали/докато се развърти до 950 оборота - 1-2 секунди продължителност и после си мълчи.

 

Наподобява на нещо, което се развърта без смазка и изкарва въздух или нещо такова - тогава го отдадох на това, че не се е още смазало хубаво всичко с новото масло, но си го има пак, само, че е по-тихичко при студена кола. Заслушвам се и дори отвътре го чувам при палене - "Ф-ф-фиу-ВиУуУуу...".

 

Преди време имаше бум на такива малки играчки, наподобяващи турбина, като духнеш и издаваха звук някакъв там... Почти същото е...

 

Подобно нещо се чува при смяна от първа на втора(нормална газ - 1700-1800 оборота, рязък съединител и тогава го има), но много по-слабо и по-глухо на звук ("Гггхиу" - пак секунда някъде при напълно загряла кола)... Съединителя ли прави така?

 

Опитвах да го запиша с телефона, но не го хваща звука... Чува се как пали двигателя без този звук... Сто пъти пробвах различни неща, но не мога да го запиша, за да го пусна тук...

 

Питането ми е по-скоро да разбера от какво е, какво се чува, за да се ограмотя по въпроса... Не е тип - "хвърляйте бобец и да ходя да разглабям"... И разбирам, че се излагам Mario%20Banana.gif

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се появи тази зима . Според мен е стартера - най-вероятно изсъхнала смазка по бендикса. Не му обръщам внимание засега . :D

 

п.п. Всички звуци дето ги чувате ги има и при мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми кара Голф4 1.9 тди и по едно време се появи и при него това! Този шум се чуваше и при отворен прозорец, когато караш на 1-ва бавно минавайки покрай стена! Гледах какво ли не обаче един ден случайно открих, че една от свързващите скоби на турбо пътя се беше откачила. След като я закачих, шума изчезна и колата тръгна по-добре smile049

 

Не искам да ти кажа че проблема е по скобите, но има вероятност!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

masterOne,

става дума за свистене с размерност 1 сек в момента на паленето.' Пшшшшиииииуууу"- ей така се чува .|Когато бендикса се "изплюва" и остава да се върти на свободно... Тва за оградите и стените е друго. =D>

Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младене,ти пък къде се буташ между чуващите.Слушай Димо кво ти казва! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!Когато купих моята кола се чуваше същият звук,който с течение на времето се усили.Закарах я на ремонт и майсторът ми каза,че това е нормално при ВАГ-груп автомобилите.Имат здрави стартери,но по някое време се нуждаят от ремонт.Смениха ми втулките и четките,изчистиха и смазаха стартера-75 лева.След 2 години си работи перфектно и този шум не се е появявал.Възможно е и вашият проблем да е същият.Карайте си със здраве колите-ремонти винаги ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младене,ти пък къде се буташ между чуващите.Слушай Димо кво ти казва! smile001

 

Аз може да съм TSI ама карам дизели по цял ден smile001

 

 

Това при паленето може да е от стартера, но аз говорех за друг слаб дразнещ звук по-време на работа а не само при паленето!

/много ми е забавно, когато се опитваме да си обясним разни звуци по колите smile048 /

 

Айде за TDI тийм.... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... Точно, както казва Товарищ Димчо :) Точно така се чува. Сутринта го слухтях пак - на отворена врата при тиха обстановка си е доволно силничко :)

 

Сами, аз за тая простотия ти звънях оня ден... smile091 Викам да не се издуха нещо, да съм оставил някъде нещо 'лабаво и ха сега :) А чудната глупост в случая е, че колата е година и почти 5 месеца на 26 000км и това се е появило. Не си спомням да съм го чувал преди, ама много я карах през тази година, сега е значително по-малко (сигурно тази година ще чукна само 10 000км, спрямо миналата 25 000, като гледам как вървят нещата).

 

На чичо Вальо, ужулих го преди време (имах си тема за двете ужулвания по боята и пребоядисванията от ЕТ някъде из форума, породени от бързане и умора, недоглеждане...), О2-то му е от 2004, т.е. първите излезли, много глухо му върти стартера, супер басово е, няма такива "Пшшшшиуууу"... Та затова се занимавам.

 

Айде поздрави и ще опитам да запиша пак звука, за да го знаят бъдещите поколения, когато отварят тази темичка :) Нали все пак максимата е "Когато имаш информация и не ти трябват пари за нея - share it с невежите!"

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да запиша звука тази сутрин, пак... Не стана, кой знае какво, но след второто развъртане, когато пали двигателя, се чува един звук "ПшиуУууу"... Точните секунди са: 2-3-та секунда от аудиото...

 

http://dox.bg/files/dw?a=8862a09a61

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите, хора!

Въпроса е, че ми стана интересно защо се появи това нещо, но явно си е било и преди... Или се е появило след 15-20 000км...

Общо взето, щом работата си е ок, радвам се.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите, хора!

Въпроса е, че ми стана интересно защо се появи това нещо, но явно си е било и преди... Или се е появило след 15-20 000км...

Общо взето, щом работата си е ок, радвам се.

 

Поздрави

 

 

вероятно в началото не си му обръщал внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите, хора!

Въпроса е, че ми стана интересно защо се появи това нещо, но явно си е било и преди... Или се е появило след 15-20 000км...

Общо взето, щом работата си е ок, радвам се.

 

Поздрави

 

 

вероятно в началото не си му обръщал внимание.

 

Да. А може и да се е усилило малко, та затова да го забелязвам. Както и да е, ако някой го чуе/чува да си знае от какво е ^^

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Да не би случайно да има някаква спирачка в стартера ( не съм запознат до степен направи си сам), която да спира въртенето на бендикса след запалване на мотора и тя да не държи както трябва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.