Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за Супърб 2


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте,

 

ако дублирам темата се извинявам smile159

 

И да започна с въпросчетата, решил съм живот и здраве, да се обзаведа с един Супърб комби 2,0 TDI 170 коня 4х4, на който искам да добавя няколко допълнителни екстри.

1. Вчера докато разглеждах форума един колега спомена, че се очаква фейстлифт, някой имали повече информация?

2. В брошурата, дават някакви Tunel light някой можели да ми обясни, какво точно представляват тези светлини?

3. Имали колеги с кожен салон? Ако може да споделите, как е кожата и след дълго каране после цилия ти гръб дали е мокър. Това ме интересува понеже, в момента имам кола с "перфорирана" кожа, но след дълго пътуване целия съм вир вода.

4. Как е шумоизолацията на колата, при по високи скорости?

5. Решил съм да си поръчам и музикалната система с 10 високоговорителя и радио Болеро със CD changer, някой има ли наблюдения върху системата и дали си заслужава?

6. Какво представлява този пакет за лоши пътища?

7. Някой да ползва Bluetooth? Ако да, имали чести разпадания на сдвояването между колата и телефона?

8. Надявам се последен въпрос :D Някой поръчал ли се е KESSY? Ако да, може ли да се програмират разни неща, примерно като ако са ми отворени прозорците да ги затовори, да прибере страничните огледали и да затовори багажника (решил съм да си поръчвам и ел. пета прата)

 

Мерси предварително за отговорите и се надявам да се заформи интересна и приятна дискусия!

 

Поздрави и лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 295
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    82

  • bubaru

    35

  • N.Zlatev

    25

  • Quottzot

    12

Най-много писали в темата

1. Не съм чувал за фейслифт на супърб 2, но ако се планува то ще е поне 2012г.

2. Като влезеш в тунел да ти се включат светлините, върви комплект с day light.

3. На рендето съм с кожен салон, перфориран по средата на седалките и облегалките, но не съм забелязал да се потя повече от нормалното, на супърб-а съм с текстил и като пътувам по дълго и с по висока скорост пак гърба ми е мокър.

4. Ако си с хубави гуми до към 160 е ОК, но за по високи скорости си трябва допълнителна изолация, защото вече идва и фактора въздух, не само шума от гумите.

5. И 20 говорителя шкодови да сложиш все тая, и аз си бях поръчал разширения звуков пакет и след 2 месеца го изхвърлих, но зависи колко си претенциозен към звука, ако питаш жена ми и 2 пищялки са достатъчни, важното е да дрънка нещо, Аз си сложих говорители Хеликс (на мястото на стандартните във вратите, малко се наложи да се разширят отворите, но какво да се прави), усилвателче Алпин и Зенек за мултимедия и звука е мноооого по-добър.

6. Повдига се колата с едни тампони и се слага допълнително по здрава кора под двигателя, като кората е добре да се сложи, но да се повдига колата .... при по високи скорости по-добре да е по-ниска.

7. Със Зенек-а никакви проблеми, няма разпадания между колата и телефона, пробвано с SonyEricson X1, X2, X10, Iphone 3GS, Iphone 4 и Нокия, но не помня кой модел беше.

8. Нямам KESSY, но тези неща мисля, че може да се програмират с VAG-COM-а.

 

И се приготви за голямо чакане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Като влезеш в тунел да ти се включат светлините, върви комплект с day light.

Това не са ли едни нормални автоматични фараве?

3. На рендето съм с кожен салон, перфориран по средата на седалките и облегалките, но не съм забелязал да се потя повече от нормалното, на супърб-а съм с текстил и като пътувам по дълго и с по висока скорост пак гърба ми е мокър.

Явно ти е хубава кожата, на мен на Аутлендъра, къде ужким е перфорирана кожата, лято (като не спирам климатика) си слизам мокър.

5. И 20 говорителя шкодови да сложиш все тая, и аз си бях поръчал разширения звуков пакет и след 2 месеца го изхвърлих, но зависи колко си претенциозен към звука, ако питаш жена ми и 2 пищялки са достатъчни, важното е да дрънка нещо, Аз си сложих говорители Хеликс (на мястото на стандартните във вратите, малко се наложи да се разширят отворите, но какво да се прави), усилвателче Алпин и Зенек за мултимедия и звука е мноооого по-добър.

В момента имам съм с Rockford Fosgate Premium 8+1 говорителя и се надявах и шкодовите да са близки, защото не ми се иска да ми бърникат по корете на вратите, колкото и да са добри майсторите.

6. Повдига се колата с едни тампони и се слага допълнително по здрава кора под двигателя, като кората е добре да се сложи, но да се повдига колата .... при по високи скорости по-добре да е по-ниска.

Доста ценна информация, мерси за която! Мислех, че освен по здрава кора пипат и окачването нещо.

8. Нямам KESSY, но тези неща мисля, че може да се програмират с VAG-COM-а.

Тук въпросът ми се породи от това, че някъде изфорума прочетох, как не се прибират огледалата и останах с впечатлението, че това може да става само от вътре с бутона.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

Ще пиша и аз малко, нищо че не съм от горния клас :)

 

- За тунелните фарове автоматични фарове са - http://briskoda.net/forums/topic/150490 ... nnel-light

 

- За кожата - аз съм с комбинация кожа + алкантара на седалката и гърба и нямам проблеми с потенето - алкантарата е доста приятна материя

 

- за музиката - аз съм с Bolero и 8 говорителя и ми е екстра музиката. За справка на предишната кола бях с правена в Тояга система от Alpine горен клас, предна и задна линия Focal 165 + Sub Focal + STP във вратите и кората - Шкодата свири по-добре и по-силно. Ако Bolero-то с 10 говорителя има и Sub Woofer ще е екстра, понеже при мен едиствено баса е малко по-слаб, но аз бас не обичам така или иначе.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, .......

Здравей,

 

т.1 - както спомена колегата - ако има фейслифт - то ще е най-малко след година и половина или две (говоря да стъпи в БГ а не по изложенията)

2. Влизайки в тунел - се пускат сами фаровете - това си е същото като автоматични светлини, само дето още една "опция" в списъка с екстрите изглежда по добре.

3. Аз съм със светла кожа + напа (тази която се води обърната). Досега не съм се усетил разлика в потенето - дали карам с кожен или без кожен салон, всичко си е до човека.

4. Супърб 2 е много по-добре изолиран от Октавия 2 или Фабия - разликата е огромна. За високи скорости - при мен поне си е доста шумна - карам я с 18'' и гумите са на поне 2,8-2,9 атмосфери. Пътищата са ни прекрасни и звука от гумите е много силен. ](*,)

5. Според мен няма смисъл от тази система с 10 високоговорителя. Излишно много пари и аз не знам за какво. Колегата "ruark", който каза че звука в О2 му харесва повече от двукомпонентни FOCAL със SW + изолация във вратите - или не е имал истински FOCAL - или сегашната му кола е много бутана и има правена музика. Няма никакво място за сравнение м/у заводската музика (било то и Sound System) и една хубава изолация във вратите с хубава компонентна система. Карам и Супърб 2 и Октавия 2 - и има разлика в звука - която идва от разликата в предните говорители. В О2 - предните говорители са по-големи от предните в Супърб 2 - и звука наистина е по-плътен - но пак е много далеко от гореспоменатата система с изолацията.

Моето мнение е, една хубава компонентна система + изолация във вратите + смяна на задните говорители + изолация - ще стъпи на същите пари като Sound System - но ще е в пъти по-добре. Аз лично това ще правя след 1-2 седмици като ми пристигне новата кола....Всичко навън - пълна изолация - нови хубави говорители + усилвател.

6. и 8. ги нямам и не мога да дам мнение

7. При мен никога не се е разпадало - но нещо не е за мен тази екстра. Да пътувам е колата с още 1-2 човека - и да ме слушат всички какво си говоря - е мерси. Достатъчно читави хендсфрий-та има по магазините - и според мен не си струва парите.

 

Поздрави и дано съм бил полезен :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой ти каза че се повдига с тампони smile091 smile091

 

Може ли да споделиш твоите наблюдения относно въпрасната екстра?

И виждам, че Октавията ти е 210 коня, може ли да споделиш какво си направил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой ти каза че се повдига с тампони smile091 smile091

 

Може ли да споделиш твоите наблюдения относно въпрасната екстра?

И виждам, че Октавията ти е 210 коня, може ли да споделиш какво си направил?

цъкни в раздел тунинг и виж първата тема

или цъкни върху линка върху снимката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на кожения салон,аз съм с черна кожа и дори след 14часа път не съм се потил.Естествено,че ако надуеш нагоре климатроника,ще се потиш.

От всички модели на Шкода,Супърба е най-безшумен.Сравнявал съм го с Пасат 6 на тъста и е по-тих от него,но все пак моя е CR,така че е нормално.

С пакета-лоши пътища,само ще загрозниш колата,особено комбито,пък и намаляваш стабилноста в завоите.

Аз съм с Колумбус с 8 тонколони и за заводско изпълнение звука е много-добър.

Реално погледнато,за тия пари това е най-доброто комби което може да се купи.

Успех с покупката! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по-добре да си я поръчаш 140к.с и да и направиш чип тунинг 140 и 170к.с са със един и същ двигател,а чипа излиза по евтино :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по-добре да си я поръчаш 140к.с и да и направиш чип тунинг 140 и 170к.с са със един и същ двигател,а чипа излиза по евтино :smt017 :smt017

 

Доооообре! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "ruark", който каза че звука в О2 му харесва повече от двукомпонентни FOCAL със SW + изолация във вратите - или не е имал истински FOCAL - или сегашната му кола е много бутана и има правена музика.

 

Сравнявам това:

 

- player Alpine - http://bulgaria.alpine-europe.com/produ ... 882ri.html

- предна линия - Focal 165 A1 http://www.focal.com/en/car-audio-sound ... 165-a1.php

- задна линия - Focal 165 CA1 http://www.focal.com/en/car-audio-sound ... 65-ca1.php

- subwoofer (монтиран под седалката до шофьора) - Focal Bus 20 - http://www.focal.com/en/car-audio-sound ... bus-20.php

- изолация със STP в предни, задни врати и кората на багажника

 

Със:

- Skoda Bolero + 8 говорителя на Octavia L&K

 

Шкодата има малко по-малко детайл на звука, но е доста по-плътна и по силна сравнение с горния setup, за който съм дал към 2000 лева.

 

Все пак въпрос на вкус и ухо. За фабричен звук е екстра за мен и не мисля да правя нищо по нея в тази насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е с кожен салон и не ти го препоръчвам. Определено е некачествена кожа, много запарваща и слаба като издържливост. Мисля да го изхвърлям и да посетя някоя фирма като Вилнер и да имам нещо по

-добро. Имал съм и други коли с кожа, това е пълен боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по-добре да си я поръчаш 140к.с и да и направиш чип тунинг 140 и 170к.с са със един и същ двигател,а чипа излиза по евтино :smt017 :smt017

ама турбото не е същото :!: :!:-едното е изчислено за 140 коня,а другото за 170

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по-добре да си я поръчаш 140к.с и да и направиш чип тунинг 140 и 170к.с са със един и същ двигател,а чипа излиза по евтино :smt017 :smt017

ама турбото не е същото :!: :!:-едното е изчислено за 140 коня,а другото за 170

Има го в играта,ти сменя ли турбо за 210

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой ти каза че се повдига с тампони smile091 smile091

 

Е как кой естествено в ЕТ, съвсем официално. Аз затова и се отказах от тази екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой ти каза че се повдига с тампони smile091 smile091

 

Е как кой естествено в ЕТ, съвсем официално. Аз затова и се отказах от тази екстра.

ами много лошо...какво друго да кажа...

при положение ,че окачването /с изкл.на един модел,където е много малко по-друго/ е ИДЕНТИЧНО с това на октавия,голф,пасат,джета....и те са повдигнати посредством пружини.....от къде ви роди главата тези тампони

post-2454-138453300184_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е с кожен салон и не ти го препоръчвам. Определено е некачествена кожа, много запарваща и слаба като издържливост. Мисля да го изхвърлям и да посетя някоя фирма като Вилнер и да имам нещо по

-добро. Имал съм и други коли с кожа, това е пълен боклук.

 

А ти с цял кожен салон ли си или с тази обърната кожа?

Защото се замислям за варианта с обърната кожа, че някакси посничко ми изглежда само с тапицерията smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изцяло кожен салон съм. По лесно се почиства след детето. Но не съм доволен от качеството на кожата. Много е тънка, а и много спарва.

smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато разглеждах из интернет попаднах на тази обяваhttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11303454704000413&f1=details

И на снимките видях, че на дисплея на радиото има индикация за разстоянието на парк сензорите? Това като стандартна опция ли идва с колата или е допълнителна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е стандартно при парктроник системата, ако тя идва серийно с колата, а не се поръчва отделно, то тогава отговорът е да. Аз парктроникът си го поръчах екстра, не влизаше в оборудването на колата, но предполагам при Фабия и Супърб е различно и Супърба би трябвало по дефолт да си идва с парктроник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Малко да си Up-на темата :)

Та след близо едногодишно отлагане и в последните няколко седмици голямо чудене дали да не е L&K днес най-накрая след няколко годишно прекъсване се завърнах в Шкода клуба s_flag

Живот и здраве, като дойде парахода се надявам да се запознаем на някоя среща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.