Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1 заден мост


warfather

Recommended Posts

Сега моята Фабия СДИ 2004 г. е с барабани, а искам да и сложа дискови спирачки. Та намерил съм един заден мост от Поло 1.4 ТДИ 2005 г. целия оборудван и се чудя дали са еднакви мостовете и ще се променили към по добро спирачното действие. Ако някой е правил подобни модификации и има желание да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм я правил операцията и до събора сигурно няма да успея. Но погледни си моста от вътрешната страна на колелата. Ако към задната броня имаш два палеца с дупки от планката, значи няма нужда да си сменяш моста. На тези две дупки се хваща спирачния апарат. Трябват ти още ламарината зад диска, диска и нови маркучи (тук трябва да си погледнеш моста, дали ти трябват само меките или и по една твърда тръбичка на моста) и жила за ръчната. Лагер, главина и другото е едно и също.

В Сф само Skoda Estelle направи подобна интервенция за сега. Написал е за промяната в раздел Проекти, "Дон Фабио" и е прикачил снимки. Казва че се подобрява спирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

warfather-тя е толкова бавна,че ни е трябват други спирачки

те хората са го изчислили какви трябват,не се блъскай напразно...

освен ако не смяташ да и слагаш турбо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да и слагам турбо просто тия барабани ме дразнят. Получава се така че постоянно трябва да ги регулирам защото не си обират сами луфта от реглажните конуси а последната новост е че нещо задържа на двете колела когато дръпна ръчната и пусна. След няколко метра само изпуква нещо и освобождава. Проерил съм целия механизъм и няма видим проблем плюс че и жилата видимо нямат проблем. А и целия мост с апарати и т.н. смятам че ще го взема на цена по-малка от товяа да си купя нови челюсти и жила за ръчната. А и трябва да сменя тампоните на моста към купето.

 

А дали е бавна или не само аз си знам :)

 

Мерси за инофото на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Челюсти 40 лв смятам да сложа Феродо двете жила са 30 лева и задължително двете цилиндурчета ще сменя са още 40 лева. Това плюс барбекюто дето трябва да опъна докато ги сменяме :). Ще умувам има време още докато се реша. Въпроса дали самия мост като размер съвпада с на Фабията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.