Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна чистачка Фабия - не пръска вода


Redline__

Recommended Posts

Едно време беше доста дискутирана тема, ама тогава не внимавах в този раздел, а сега по търсачката като напиша "Задна чистачка" и ми излизат "задна прашка", "задна врата" и т.н.

 

Та проблема е следния: Чувам помпичката как джаска, чистачката тръгва, ама вода така и не пръска на задното стъкло :-k . Преди да тръгна да разглобявам по ред - ако някой го е правил моля да ме насочи нанякъде.

 

Мерси предварително.

 

П.п.: За Mk1 става въпрос, днес рових с топлийка в дюзичката (че най-лесно като за начало) ама никакъв ефект нямаше :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    10

  • Ivo_Dinkov

    9

  • yohi

    6

  • cdrecordable

    5

Най-много писали в темата

Ами забележи къде ти мокри под колата като задържиш доста време да пръска. Ако е от пред махаш подкалника и гледаш дали не е излязло някоя съединение. Имах случай тръбички излизащи от помпата да се притрият я някой детайл и да почнат да изпускат там. После следиш дали в задната врата не е разкачена някое съединение и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказа под задната лява седалка. И никъде не течеше, просто попиваше по мокети и други подобни. Голям зор докато го открия, но имаше тема по въпроса във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два пъти имах този проблем:

1 път - снадката под компютъра, маха се компа и се съединяват маркучите, нищо работа...

2 път - оказа се запушена дюза на задната чистачка, въпреки, че бях сигурен, че отново е снадка...така,въпреки че си правил интервенции с карфица не го изключвай като вариант, разглоби, почисти...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два пъти имах този проблем:

1 път - снадката под компютъра, маха се компа и се съединяват маркучите, нищо работа...

2 път - оказа се запушена дюза на задната чистачка, въпреки, че бях сигурен, че отново е снадка...

 

Третия вариант Коко, е до задните седалки отляво, под декоративната пластмаса. Там също има снадка и тя също се вади отвреме навреме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два пъти имах този проблем:

1 път - снадката под компютъра, маха се компа и се съединяват маркучите, нищо работа...

2 път - оказа се запушена дюза на задната чистачка, въпреки, че бях сигурен, че отново е снадка...

 

Третия вариант Коко, е до задните седалки отляво, под декоративната пластмаса. Там също има снадка и тя също се вади отвреме навреме. :)

 

Както казах, при мен беше третия вариант, доста коварен, но лесно отстраним, стига да го откриеш. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета, мисля първо да пробвам лявата задна седалка, после вътре в петата врата, под компютъра ще го оставя за накрая.

 

П.п.: mitko66 къде е твоя компютър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го оставяй накрая,ами първо там провери!

Точно!

Две от клубните бургаски фабии минаха от там. И пръскалката провери задължително. Основно заради запушването и се разкачат връзките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета, мисля първо да пробвам лявата задна седалка, после вътре в петата врата, под компютъра ще го оставя за накрая.

 

П.п.: mitko66 къде е твоя компютър?

 

Точно пред шофьора в моторния отсек, на щипки е, махат се, дърпа се настрани компа и имаш досег до снадката....ако е от там най-лесно се диагностицира като вземеш приятел за помощ, той да пръска течност от лостчето а ти погледни дали тече под компа.

Проблема е досаден но лесно разрешим...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът снощи беше решен с помощта на Митачето (Skoda_Estelle)! Вече си имам пръскаща задна чистачка smile035 , а проблемът беше точно в Г-образната връзка под компютъра (зад кутията на въздушния филтър). Отстранява се наистина лесно, след като се премахне кутията на филтъра и компютъра.

 

Благодаря още веднъж на всички!

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Същия проблем отново!

Естествено беше се откачила снадката под компютъра.

Закачих я. Сега пръска но недостатъчно силно. Порверих епичната снадка - ОК е, проверих и тази под задната седалка - сухо е като в сахара. Като отворих бахажника забелязах че има капки вода по пластмасовата кора на 5ата врата. Та въпроса ми е как се сваля тази кора да погледна за евентуална следваща снадка по дългия път на течноста за чистачки от казанчето до задното стъкло? На тъмно не открих винтчета. Има ли чалъм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа! не пръска на задната чистачка и гледам, че течността спокойно си изтича точно отдолу пред шофьорското място :( тия дни ще сваля и аз компютъра за да погледна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си пръскалката да не с котлен камък.

И ако има какво да го правя - в смисъл с какво да го почистя?

 

 

тия дни ще сваля и аз компютъра за да погледна!

Просто погледни на светло от долу под компютъра.

При 1.2/12V можеш да го направиш и без да сваляш комп., въпреки че аз го свалях и от стареене + студ пластмасовата стойка се счупи, та сега чакам да поръчат нова (18 лв.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако има какво да го правя - в смисъл с какво да го почистя?

С препарат срещу котлен камък - какъвто се сетиш за битова употребя, оцет - ябълков, преситен разтвор на лимонена киселина.

Запушва се самия отвор, така, че може да се наложи да демонтираш евентуално пръскалката за да можеш да почистваш от двете страни.

Иначе самата тя струва 16-17 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си пръскалката да не с котлен камък.

И ако има какво да го правя - в смисъл с какво да го почистя?

тия дни ще сваля и аз компютъра за да погледна!

Просто погледни на светло от долу под компютъра.

При 1.2/12V можеш да го направиш и без да сваляш комп., въпреки че аз го свалях и от стареене + студ пластмасовата стойка се счупи, та сега чакам да поръчат нова (18 лв.)

 

Значи може да се види под компа!? а възможно ли е да се стигне до този трипътник без да махам компютъра? аз съм сигурен, че ми тече от там защото виждам как се стича от там под колата, като се чува моторчето че няма никакво натоварване, което ме кара да си мисля , че се е извадило маркучето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е просто снадка.

не е трипътник.

След като разгледах по подробно видях че може да се стигне под комп. А иначе в паркинга на The Mall - без да виждам като хората го направих но стойката на комп. се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен нее трипътник а е просто снадка между дете маркучета...махнах компа от щипките но пак не мога да стигна до маркучето така че ще свалям кутията на филтъра :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има проблем със задната чистачка.Значи пръска обаче тече някъде под пластмасовата кора на петата врата.Явно леко е извадено маркучето там.Ако някой знае как да стигна до снадката на петата врата да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК конкретен въпрос, който зададох по рано и не получих отговор.

 

Как се маха пластмасовата кора на петата врата? Не видях винтчета или подобни неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.