Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разни регулажи по фелиция


petkok

Recommended Posts

Здравейте колеги,

като си купих фелицията преди 4 години взех и онази книжка(аз ремонтирам шкода) за да се ограмотя малко.

В гореспоменатата литература прочетох, че на този вид коли трябва да им се прави някакъв

вид реглаж на хлабини на клапани, изреварване на запалване и може би други неща.

Понеже колата си работи а аз се убедждавал многократно, че когато нещо работи не трябва да се пипа за да не го развали майстора ;)

искам да ви попитам вие правите ли такива реглажи профилактично, къде, колко струва и дали има някакъв ефект(положителен или отрицателен)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм правил и при мен има положителен ефект. всяка зима ходя при симо и да си знам,че колата ми ще запали колкото и да е студено. от друга страна съм чувал за фелиции, на които изобщо не са им пипани клапаните 100 000+км. но доколкото знам, това са коли, които се карат основно на дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за метан и газ реглажа на клапаните не трябва да надхвърля 15 000 км,аз мойте ги правя на 10 000 и винаги има по някой затегнал.на бензин и на 50 к км не е фатално,

 

аванса няма какво да го регулираш ,ако не е пипано нищо по делкото,ако си на газ се прави обаче около 10 градуса за да ти върви колата,регулира се и хлабината на запалителните свещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта е карам постоянно на газ, запоследно регулаж на клапани е правено преди 2 години и няма никви проблеми.

зимата си палеше часовник ..

и може би от последния регулаж е минала над 20000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта е карам постоянно на газ, запоследно регулаж на клапани е правено преди 2 години и няма никви проблеми.

зимата си палеше часовник ..

и може би от последния регулаж е минала над 20000км.

 

е няма страшно,може и нищо да няма ,ама и да прегорят клапаните колко му е,сваляш главата нови клапани,напасване ако има нужда нови легла,и сглобяваш smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.