Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как следва да се избира скенер?


maxrpm

Recommended Posts

Досега мислех, че скенерите се разграничават само по DPI и това колко битов цвят поддържат.

Днес обаче доста се обърках. Досега съм ползвал 3 различни скенера, 2 на LPT, единия от който UMAX Astra купуван някъде 1995, другия не си го спомням, но също беше старичък. Мисля, че и 2 та поддържаха поне 600дпи. 3тия беше от бившата работа някакъв Cannon мултифункционално у-во на USB.

Всичките 3 сканираха горе - долу еднакво бързо, като една средно дебела книга от 200-300 страници мисля, че я правех за около 3 часа цветно

Днес обаче подкарах един Plustek OpticPro P12 LPT 2001год - супер бавния скенер, мега, хипер бавна история с него е цветния scan, просто ако беше мой щях да му инсталирам 2килограмовия чук, за доброто на човечеството.

 

Въпроса е - по какво се характеризират скенерите и как да си избера читав когато тръгна да си вземам. Очевидно е, че не е задължително да е по -нов за да не е боклук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UMAX Astra беше желязна машина и скъпа... все още се конкурира с новите. Гледаш скорост(за колко време сканира една страница), резолюция хардуерна!, стъпка на мотора ( на DPI едното е на главата точките другото е стъпката на мотора) резолюция при интерполация също гледаш защото е показател на процесора му. И екстрите - ревърс на цветовете за сканиране на фото лента, какъв софтуер върви със скенера и т.н.

новите модели освен, че са бързи имат и собствен буфер за сканиране и софтуер с всички екстри..

Също така добрите марки трябва да имат и софтуер и сампъли за калебриране.. Това са ония профили дето на екрана, като правиш настройки има по дефолт едни с номера и марки. Т.е. идеята е че каквото виждаш на екрана, като цвят това печаташ, това сканираш и цвета е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се скенер...по ревюта. 100% има хиляди ревюта из мрежата. Аз лично съм ползвал няколко варианта на HP и съм като цяло доволен. Само внимавай като инсталираш софтуера - не винаги е добре да се инсталира всичко, което идва на диска към скенера. Аз най-често слагам само драйвера. Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.