Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми


Recommended Posts

Ами сервото дава по-голямо налягане при яко натискане. А може би се задейства и някакъв трибуквен електронен асистент, не знам. Но ефект има.

 

Даже в книжката на старата ми кола изрично пишеше при задействане на ABS, да се увеличи усилието върху педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    12

  • VALDO

    3

  • PRESIAN

    3

  • evin

    3

Най-много писали в темата

Тихите гуми са с по-мек протектор и бордове т.е. всесезонни.

По тая логика карай със зимни лятото. Съвсем леко и меко ще се чустваш.

Относно натискането на педала при наличие на АБС, точно така се действа. Това го пише в дебелите книги :)

 

Аз съм карал Дънлоп СП01 и последно Конти Спорт Контакт 2. Вчера си взех тези:

 

Nokian H 205/55 R16 94H XL

 

Като начало мога да кажа, че са доста безшумни и сравнително меки. Повече отзиви мога да дам в края на лятото. Избрах ги след като гледах няколко ревю-та и тестове:

auto motor sport

adac

adac

Не се впечатлявам от рекламни акции, но това списание и немския авто съюз са сравнително достоверни източници.

Мой приятел кара с такива второ лято и е много доволен. Другото което ме спечели е по-високата товароносимост ( не че имам кой знае каква нужда де ). Имат и борд който пази джантие от леко протъркване в бордюрите.

 

Проучих къде се продават и на какви цени. Мога да дам съвет къде да внимавате като ходите да си купите/монтирате в София.

 

П.С.: и аз закъснях с летните, но като Димон спрях в един на кръстовището и после три седмици без кола. Като слязох и видях как Шкодата се разпадна, а онзи няма и драскотина се опулих яко smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така , и аз така ...Мноооо меки предници .

.....

 

Сега май съм си харесал NOKIAN i3 , ама голямо мислене пада ....си е@ало мамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така , и аз така ...Мноооо меки предници .

.....

Сега май съм си харесал NOKIAN i3 , ама голямо мислене пада ....си е@ало мамата.

 

Това с предниците е кофти като го установиш опитно :)

 

За NOKIAN i3 няма добри отзиви. Четох тук-там и разпитах. Дори при вносителите не ми ги препоръчаха. Аз реших, че не си струва да спестя разликата в цената. Ето виж пример за цени в Мотоексперт (забележи, че са различен скоростен индекс и първият модел се води усилен ):

 

195/65R15 T441923 Nokian 195/65R15 95H Nokian H XL XL 125,0лв

195/65R15 T430016 Nokian 195/65R15 91T Nokian i3 109,0лв

* за скоростен индекс "V" цената е още нагоре

 

Проучи преди да купиш. Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лятна гума мога да препоръчам Continental PremiumContact 2 или 3. По-добра гума лятна аз лично не съм имал, а съм пробвал доста модели в широчина до 205. Невероятно сигурна при сухо и мокро, адски къс спирачен път. Nokian правят среден клас гуми и не могат да го надскочат. Нито зимните, нито летните им са нещо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се заговорихте за ABS и се замислих. ABS по дефиниция трябва да сработи, когато колелото блокира. Това му е идеята. Нямам опит с новите можели, но на мойта О1 е така.

 

Т.е. ако човек дозира правилно спирачката, ABS не трябва да сработва.

Т.е. ABS с нищо не може да подобри спирачния път повече от това, което може да направи човек ако действа адекватно. Между другото в книжките на първите поколения ABS (щатска кола) изрично пишеше - ABS не скъсява спирачния път!

 

Естествено, човек не е идеален в рефлексите си 24 часа в денонощието. Случва се и грешно да прецени настилка, скорост и т.н. За това е и ABS - да му помогне до колкото може, поне да запази управляемостта на колата.

 

Но пак казвам според мен ABS-а не може да спре по добре от правилна реакция на човек. ABS се включва постфактум да поправя шфьорска грешка. В тоя ред на мисли ми е странно че ABS ви се включва и ви "пречи". Щом се включва значи сте упущили коня в реката :) Поне аз така си мисля. Ако го нямаше щяхте да изпързаляте гумите. Гумите ли са виновни, вие ли карате по-динамично... незнам. Не казвам че сте лоши шофьори, не ме разбирайте погрешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.