Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ABS на Октавия 1 ТУР 2007 г.


legaltk

Recommended Posts

Здравейте! smile056

Някой знае ли какъв модел е ABS на Октавия 1 ТУР 2007 г. - става въпрос за електронния блок за управление на ABS-a?

Понякога светят лампите на ABS и ASR. smile011 Ще се закача на VAG за грешки, ще се замерват датчици, кабели, релета, но не знам модела на ЕБУ на ABS-а. Бихте ли споделили дали сте имали проблеми с ABS и какво е решението?

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът: Teves МК 20. Човекът, който ги ремонтира в София - 088 6878 206. :smt017

 

П.П. Пускам втори пореден пост, за да видят информацията колегите, които се интересуват от този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка информация в помощ е полезна, за което благодаря!

А какъв беше проблема? Усети ли го или само индикацията светваше на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем е следния: понякога свети лапмата на ABS+ASR, а понякога само на ABS, като и в двата случая при светещи лампи ABS не сработва. В случая, когато свети само ABS, след известно време (след скорост 20 км/ч) лампата угасва и ABS сработва. Понякога нищо не свети и ABS сработва (естествено). В момента не ми светят лампите и затова не съм я закачал на VAG-а. От прочетеното и от разговорите ми с друг колега стана ясно, че най-често се оказва "студена спойка" в блока на ABS-а (слабо място на Teves MK 20), но изписва като грешка Повреда в помпата и/или датчик на предно ляво колело. По-рядко повредата е датчик, кабел, реле, предпазител (, но не е изключено). Най-добре се диагностицира и тества чрез замерване - виждал съм, че имат ел.схема на системата. В нашия форум има подобна тема при Фабиите - viewtopic.php?f=8&t=13566&p=233292&hilit=ABS#p233292, но там ABS се оказа Бош?!? Има случаи, ако не се презапои своевременно "студената спойка" на ABS, впоследствие ремонтът може да е неуспешен. Цената на ремонта е 100-150 лв. взависимост от времето, което е необходимо за демонтиране и монтиране на блока. Дават гаранция. При неуспешен ремонт не вземат пари. Блок на старо крие риск от поява на същата повреда, а пък и трябва да съответства на повредения, защото има ABS, ABS+ASR, ABS+ESP и т.н.

Не съм много сигурен дали моя проблем не е свързан с акумулатора, защото е твърде старичък и слаб и проблема се проявява обикновено сутрин, когато е по-студено. Карам предимно градско на къси разстояния и акумулатора не се зарежда достатъчно - явно ще се сменя скоро. На този етап ще се задоволя да наблюдавам поведението на ABS и когато ми остане малко време ще направя замерванията и ще проверя акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.