Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със запалване. Моля помогнете!


ivantzekov

Recommended Posts

Здравейте. Всичко започна предо около седмица, когато забравих аварийните светлини включени и те изтощиха акумулатора. Свалих го. Заредих го за 9 часа. Колата запали от раз и бях щастлив ... около 4-5 дни :( Вчера запалих трудно. Изминах около 30 км. След около 2 часа запалих безпроблемно и се прибрах. Тази сутрин обаче колата не пали - при положение че вчета съм изминал около 60 км и би трябвало да се е заредил АКУ. Колата е от 2005г. и акумулатор не е сменяван. Въпросът е дали проблема е в акумулатора или в генератора или в стартера. Убеден съм, че снощи като я оставих не съм забравил нищо включено. Моля помагайте, защото нищо не разбирам от тия работи и съм в безизходица :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така ми казаха да сваля АКУ, да го заредя отново и да запаля колата. На запалена кола да сваля "-" клема на АКУ и ако колата не гаснела - проблемът не бил в генератора (или алтернатора - не знам как точно се нарича). Мислите ли, че това е целесъобразно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така ми казаха да сваля АКУ, да го заредя отново и да запаля колата. На запалена кола да сваля "-" клема на АКУ и ако колата не гаснела - проблемът не бил в генератора (или алтернатора - не знам как точно се нарича). Мислите ли, че това е целесъобразно?
не те съветвам да правиш това има по цивилизован начин за проверка на алтернатора с мултицет на запален двигател с включени консуматори напреженито трябва да бъде в границите от 13.8V до 14.5V (при мен е 14.2) има голяма възможност акумулатора да е свършил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е та, че нямам мултицет- както споменах нищо не разбирам от тези неща. Разполагам единствено с гаечен ключ 11ка. Абе трагедия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви мултицети, какви чудесии бе, хора? Акумулаторът е на близо шест години... (Или не смятам правилно)? Бързо си купувай нов и не го мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах думичката "запали" какво точно означава!

Причини много.А и колата бензин или дизел е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви мултицети, какви чудесии бе, хора? Акумулаторът е на близо шест години... (Или не смятам правилно)? Бързо си купувай нов и не го мисли.

:smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.