Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

направих глупост


Vandy

Recommended Posts

Направих следната тъпотия от недоглеждане. фелата ми е с полусинтетика,а аз по погрешка и досипах минерално масло около 200мл. не съм я палил. ако я запаля ще се пресече или на буксир до Симо и ново масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казвали са ми,че смесването на различни типове масло ги пресича. за това питам. просто не искам да си чупя колата. ако е възможно може ли накратко да обясниш защо не мога да ги пресека - за обща култура ако не друго. благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем, особено при това малко количество!

Полусинтетичните масла са с минерална база и подобрители характерни за синтетичните масла.

При смесването характеристиките се влошават в посока на по-некачественото масло, но в случая

доколкото разбирам са смесени работило полусинтетично и неизползвано минерално.

Не е гарантирано, че първото е с по-добри свойства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай карай си и си следи маслото ако почне да мени цвета, тогава го смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в полусинтетика и минерално масло е в присадките,обикновено те служат за поддържане на вискозитета-течливостта -на маслото в по-широк температурен диапазон-и да не се отплесваме от темата:минерално и полусинтетично масло могат да се смесват без опасност от пресичане и без значение на производител-марка и спецификации за сезонност. Карай без никакви притеснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.