Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повече масло


sii

Recommended Posts

Преди два дена си смених маслото и днес викам да го проверя. Гледам идиотите от ЕТ са наляли 3 мм над максимумама. Въпроса ми е това можели да доведе до проблеми? Ако да, да ходя веднага да дигам скандал :smt0344 , да ми източат малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи да ти източат малко масло, че нали високото ниво претаковало катализатора. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дена си смених маслото и днес викам да го проверя. Гледам идиотите от ЕТ са наляли 3 мм над максимумама. Въпроса ми е това можели да доведе до проблеми? Ако да, да ходя веднага да дигам скандал :smt0344 , да ми източат малко.

 

В наше село - аналогичен случай 8-) Карах 700 км в точно същата ситуация - 3 мм над абсолютния максимум (горната чупка над щеката). Не забелязах проблеми след това, ама знае ли човек ... При дизелите е по-опасно от бензинките, не е само катализатора - те дизелите са всеядни, маслото могат го гори като нафтата, не дай си боже да попадне не където трябва - няма спиране 8-( Отиди да го източат - безгрижието е най-ценното нещо на тоя свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дизелите е по-опасно от бензинките, не е само катализатора - те дизелите са всеядни,
:?: :?: :?:

 

няма страшно,карай си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до ЕТ. Реших да не правя скандал. Най-културно им казах да направят нещатата както трябва. И те най-културно източиха 150ml. масло и 150ml. антифриз, защото и него го бяха препълнили. По тяхни думи нямало нищо страшно, викат ако имаше 1 литър отгоре вече е проблем, аз пък им викам, абе нека си го направим както пише в книгите после да нямам съмнения, че съм прецакал нещата. И така 1,5 часа загубено време и 1л. нафта, ма така съм си вътрешно спокоен, което е най-важно. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направил, още повече щом си гаранционен

 

Между другото си имал над половин литър в повече, защото загледай щеката - има една област с чертички между минимума и максимума и там трябва да ти е маслото. А максимума на тази зона е около 200-300 грама под максимума на сгъвката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да е над максимума защото ако е повече ще гледа да го изхвърли от някъде,затова има максимум и минимум и все пак има налягане на маслото понеже има въртящи се части има и откъде да го избие като щеката за нивото отдушника гарнитури и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Единствения начин да изхвърли масло поради мноого високо ниво-е чрез картерните газове-и то при високи обороти.Тоест ще отиде в горивната камера и ще се изгори.Тогава може да се повреди малко катализатора,но на двигатела нищо му няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.