Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на масло


dadijor

Recommended Posts

здравейте колеги! преди 3 дена взех от ЕТ нова октавия 2 elegance enjoy, произведена 2007 (по коланите и стъклата го разбрах). колата я заредиха с масло шел лонг лайф и ми казаха да ходя да го сменям едва когато компа ми сигнализира, а не на определени километри или време, а дотогава евентуално ако се наложи само да доливам.

 

та въпросът ми е, има ли някой от вас който обслужва/ль колата си по подобен на4ин и изобщо какво мислите, надеждна ли е тази схема.

 

предварително благодаря и се извинявам ако темата не е на правилното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото се износва различно, в зависимост от това дали караш извънградско или градско и датчик преценява кога вече се е износило и е за смяна. Но в повечето случай ще изкара до към 25000 км. Колкото до доливането купуваш си от същото масло ако се наложи и си доливаш. А дали схемата е надеждна, тук мненията са противоречиви. Маслото лонг лайф е измислено от инженери, лошото е че нашата нафта е много по-лоша от тази на запад и незнам дали е удачно много това масло за нас. Нека каже някой, който има такава кола и е карал с такова масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Принципно в по-хубавите страни, където нафтата не е менте и хората са по-разбрани и !мислят!, това е хубав вариант за мотора. Общо взето, датчика се разискваше в друга тема, която не си спомням коя беше, но идеята му е, че ти мери брой стартове и стопове на мотора. Т.е. това значи - палиш сутрин при -5 градуса, гасиш я при 10 градуса, палиш вечер при 15 градуса, гасиш я при 5 градуса - примерче. И датчика смята, това масло е по спецификация на VW 504 00/507 00 за дизел (TDI помпа дюза, не знам за комън рейл-а какво е) и са му зададени различни сметки, защото има различни свойства. Общо взето аз за България не бих я карал повече от 15 000км с каквото и да е масло. Като е лонг лайф, може да го смениш след две години, можеш и след 2 месеца. Просто паленете/гасенето и стила ти на каране ще влияят на сметките на компютъра и респективно смяната на маслото. За нашата мила родина ти трябва нещо сигурно, затова не знам, дали ще посмееш да го караш на такъв интервал или ще искаш да си сигурен какво става. :)

 

Че свойствата на такова масло са по-добри - по-добри са, да. Голямата част от хората го карат на 12-15 000км и сменят.

 

Има два интервала - променлив и постоянен. Променливия е това горе, а постоянният е с масло 505 01 за TDI-PD и максимума от производителя е 15 000км, но такова масло не е лонг лайф. По сметките на моята машина - 37 500км мога да изкарам с това масло от предната смяна или 686 дена.

 

Поздрави

 

ПП: В момента съм с такова масло - 14 000км вече ще станат от първата му смяна - Shell Helix Ultra VX 507 00 5w30 и това за доливането важи - към 1л и 200мл съм долял за тези километри, вече. Когато отидох за смяна на маслото без сигнализация и т.н. - на 11 000км, малко се дърпаха да ми го сменят, защото не светела сигнализацията, но в крайна сметка ме послушаха и го смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.