Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електрохроматично огледало на Фабия


fitnes

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой успявал ли е да монтира електрохроматично огледало на Шкода Фабия?

Ако е така, би ли споделил какво и как се монтира защото ще е голям кеф да се подмени стандартното с такова.

Просто разните пригодени ксенони или доста от "кьоравите" коли направо съсипват през тъмното. Единия фар на дълги другия хич го няма, направо ми омръзна от такива зад мен и срещу мен. Та се надявам едно такова огледалце да спаси положението поне за колите зад мен.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за огледалото, но доста от кьоравите коли са такива внесени от Англия за които никой орган не следи да си сменят фаровите с такива за ляв волан. А това би трябвало да се прави задължително при закупуване на такава кола. И затова заслепяват. Даже в Англия продават лепенки които се лепят по фаровете на техните коли, когато ходят на континента. Ама от нашата печалбарщина никой не мисли за безопасността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за огледалото, но доста от кьоравите коли са такива внесени от Англия за които никой орган не следи да си сменят фаровите с такива за ляв волан. А това би трябвало да се прави задължително при закупуване на такава кола. И затова заслепяват. Даже в Англия продават лепенки които се лепят по фаровете на техните коли, когато ходят на континента. Ама от нашата печалбарщина никой не мисли за безопасността.

 

Не съм съгласен [-X няма толкова много коли внесени от Англия искам да ти кажа, просто на 90% от хората не им пука за другите, важното е те да виждат, и тия афтър маркет измислени ксенони сложени едно към гьотере(на коли с ляв волан), ми късат нервите. До колкото знам дори тези ксенони които се слагат допълнително(на фарове без лупички) могат да се регулират, така че да не пречат на останалите, Но има едно, Но на 90% от чобаните по пътищата не им дреме, че изпичат останалите участници в движението. Без лоши чувства smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте прави колеги. На кьоравите не им дреме как им светят фаровете, а другата група с "многото силни" фарове просто искат да светят повече за гъзария, та даже и халогените си пускат. Лошото е, че не мислят и това че така някой може да се удари в тях.

За сеъжеление това е нашата мила държавица. Няма контрол и като гледам скоро няма да се наложи такъв.

Та затова пуснах темата за това как може да се монтира такъв тип огледало. Поне за тези отзад да има малко мира. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се монтира даже е много лесно.Свързването на огледалото е елементарно,само че захвата му към стъклото е различен.Също така можеш да си сложиш и сензор за дъжд(той се намира в горната част на огледалото с автоматично затъмняване).Най скъпото в целия проект са самите огледало/сензор за дъжд и ако не намериш или не можеш да смениш стойката на огледалото ще се наложи да си смениш челното стъкло с такова което е пригодено за сензор за дъжд.Ако имаш някакви въпроси питай ще ти отговоря с удоволствие. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vladko имаш ли идея къде могат да се разгледат такъв тип огледала?

Чак сензор за дъжд не смятам да слагам. Ще се разглези много шкодалинда. :)

Като цяло смяната на стъклото няма да е изгоден вариант :)

Може би по-добре ще е да се нагоди захващането на огледалото към стойката. Кабели за напрежението предполагам няма да е пеболем да се дръпнат от плафона с лампичките.

 

ikonoma със серийното огледало ли си и какво имаш в предвид под това, че има готовност да стане такова ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам днес или утре да снимам двете огледала със/без затъмняване за да видите къде са разликите.А относно сензора за дъжд ще ти го снимам и него,за да го видиш как и къде стои.Кабелите които са нужни за сързването са ток при контакт,маса,и забрани.Повечето ги има горе в плафона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето се затъмнява като щракна палчето отдолу, което при другите огледала служи за повдигане на огледалото.

fitnes, не е сменяно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma значи в твоя случай предполагам се затъмнява само механично?

 

Vladko добре ще е да видим как изглеждат нещата, защото предполагам, че на голяма част от съфорумниците не са запознати с тези неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

images?q=tbn:ANd9GcQsjrmJHj0Mtzp7MUN8GNi6pO3-T4YfqsDMIZ82Ifj6EGYTseziQg

Здравейте,ето снимка на комплекта огледало+сензор.За съжаление не мога да кача личните ми снимки и затова качвам от интернет.Проблема е в захвата на огледалото,различен е при огледало с автоматично затъмняване и обикновенното огледало.Всичко друго по монтажа и инсталацията е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да знаеш как съм си решил проблема-затъмних си задните стъкла с черно фолио но с хубавото(взеха ми 200лв)и сега всички които карат зад мен въобще не ме заслепяват няма значение с какви фарове са и крушки

фолиото има ултравиолетова защита и мно отслабва светлината зад мен и същивременно се вижда мно ясно smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам питане. От снимките се вижда, че това е О1. При тях има такава опция за ел. затъмняващо се огледало/сензор за дъжд. При Ф1, а и Ф2 няма такава опция. Тази система не е ли свързана към бордовата електроника и диагностика? И не трябва ли активиране на опцията през ВАГ-КОМа?

Иначе за автоматични чистачки и при Ф1, при положението за интервал с прекъсване, проводника излиза от пин на буксата на лоста и се връща в друг пин, който е през интервалното ключе. Мислил съм си че е правено за авт. режим на чистачките или е взет направо от О1, защото авт. режима е в това положение, където го има, а ключето служи за задаване на чуствителността на сензора.

Иначе всички коли, без тези с авт. затъмняващо се оледало, имат един палец по средата на огледалото, който при нормално положение сочи към предното стъкло, при преместването му към пътниците, извива цялото огледало леко нагоре и така се получава отражение на нормалното положение и се филтрират тези с прожекторите. Когато отсътват, връщате палеца към стъклото. Огледалото не се размества при това щракане на палеца. Напълно е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на една снимка е Октавия 1,другото е Сеат Ибиза ;) Значи,при всички коли може да се монтира огледалото с автоматично затъмняване и сензора за дъжд,като при Фабия е необходимо да се активира опцията за сензор за дъжд,докато при Октавия 1 не е необходимо(там се слага едно "умно" реле).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Владко. Ясно защо на част от снимките огледалото е черно :) .

А активирането дали си го прилагал на Ф1, че тук нещата са лееекичко ограничени и доста неща липсват в контролера? Или самата електроника в огледалото "отключва" и изкарва на светло скрити менюта?

Питам че не ми е ясно, а досега отговорът все беше, че не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти в кой контролер го търсиш?Активиране на автоматично затъмняващо се огледало няма,то се активира от няколко неща:

1.Трябва да има подаден ток при контакт

2.Предният сензор за светлина(намира се на пбратната страна на огледалото) трябва да прецени че е тъмно.

3.Задният сензор за светлина(намира се под огледалото) трябва да прецени че го заслепяват.

И когато всичко това е така огледалото потъмнява/пречупва заслепяването.Има и изключения когато караш назад или си пуснал плафона огледалото не потъмнява.

П.С. Активиране има за сензора за дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.