Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелата неще да пали сутрин при студ


genadim

Recommended Posts

Здравейте колеги от известно време имам следния проблем.Карам Фелиция 1,3 карбуратор газ/бензин 2000г.Сутрин когато е по студено и влажно неще да пали,преди 4 месеца съм сменял запалителни кабели,комутатора също е сменян преди 2г. Не знам на какво може да се дължи това,като я бутна пали на втория метър има и друго по някога ме чатка ток като хвана вратата след като съм карал.Скоро сменях вакуум регулатор.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си кабела към стартера. smile159

.....и стартера.

 

Не можеш ли да усетиш дали стартера не върти по- бавно от нормалното. :-k

А дето те чатка ток, няма нищо общо. Не е от кабелите. :) Статично електричество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моята неще да пали никак :lol: ,ни топла ни студена smile045 ,иначе на бутане и требе половин метър само.Един ден,времето даде,и я разфасовах,свалих стартера и..... ооо чудо,ето го проблема - четките се закрепват с малки болтчета и не знам къФ зор е видяло,но едното го нямаше никакво.Е,то и четките бяха заминали,и колектора почти е свършил и беше замазан,ама така е като ми се видя малък проблем това че стартера беше без капак smile048 .Всичко оправих и сега ... ново двайсе ... отново не пали,но сиптомите вече други - стартера върти доста трудно без значение студена или напълно загряла и все едно не отива ток към свещите.Случва се да запали,понякога,точно в момента когато пусна ключа ... доколкото знам е клеморед или розетка(макар никога да не съм сменял такова нещо) или слаба маса на двигателя,Възможно е и отново да ми липсва болтче на някоя четка smile056

 

Успех и дано съм помогнал

п.п Свалих стартера по трудния начин ,като махнах радиатотра smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Всичко оправих и сега ... ново двайсе ... отново не пали,но сиптомите вече други - стартера върти доста трудно без значение студена или напълно загряла и все едно не отива ток към свещите.Случва се да запали,понякога,точно в момента когато пусна ключа ... доколкото знам е клеморед или розетка(макар никога да не съм сменял такова нещо) или слаба маса на двигателя,Възможно е и отново да ми липсва болтче на някоя четка smile056....

Ами, като разглоби стартера, що не смени и втулките? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се да запали,понякога,точно в момента когато пусна ключа ... доколкото знам е клеморед или розетка(макар никога да не съм сменял такова нещо) или слаба маса на двигателя,Възможно е и отново да ми липсва болтче на някоя четка smile056

Точно в клемореда ти е проблема както си го описал, при мен пък ставаше обратното - често не спираше да върти стартера при връщане на ключа. Само че при Фелите тоя клеморед също се сваля по трудния начин заради пластмасариите под таблото - аз успях без да ги свалям, като пробих малка дупчица за да вкарам тънка отверка точно под доллното закрепящо болтче на клемореда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като разглоби стартера, що не смени и втулките? ;)

 

Е как що,ако я бях свършил всичката наведнъж,представяш ли си сега ква скука щеше да ме е налегнала smile004 .Требе да си оставаме бонус занимавки,че после да ни е сладка бирата smile056

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като разглоби стартера, що не смени и втулките? ;)

 

Е как що,ако я бях свършил всичката наведнъж,представяш ли си сега ква скука щеше да ме е налегнала smile004 .Требе да си оставаме бонус занимавки,че после да ни е сладка бирата smile056

 

Успех

Може и така да се каже, но не уважавам "гимнастиците".

А за по една бира, повод винаги ще се намери, особено след добре свършена работа. ;)

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго по някога ме чатка ток като хвана вратата след като съм карал

 

е тука 99 % са ти кабелите,ако ти го прави редовно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго по някога ме чатка ток като хвана вратата след като съм карал

 

е тука 99 % са ти кабелите,ако ти го прави редовно

 

Какви кабели бре????

Това е статично електричество. Требе му гумен антистатик от тези дето тураха на ладите едно време smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго по някога ме чатка ток като хвана вратата след като съм карал

 

е тука 99 % са ти кабелите,ако ти го прави редовно

Не заблуждавай човека.

Както писах по- горе, това е статично електричество. Получава се при триене на изкуствени материи.

Като дрехи и тапицерии.

Както Бисер казва, една лента "Антистатик" решава проблема. smile159

Мен редовно ме пердашат мълнии, дълги по 5см. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе,казвам го от собствен опит,и то пресен ,как при всяко пипане на вратата ме "биеше" ток,след седмица единия кабел изгърмя,и след смяната му това спря :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе,казвам го от собствен опит,и то пресен ,как при всяко пипане на вратата ме "биеше" ток,след седмица единия кабел изгърмя,и след смяната му това спря :-k

http://download.pomagalo.com/284806/sta ... a+choveka/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.