Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Веднъж в месеца пали трудно (2.0 TDI)


krasibg75

Recommended Posts

Здравейте колеги.2008 год. си купих октавия 2.0 тди 140к.с. От декември 2009 год. до сега, колата ми прави следния проблем-през 25-35 дни не може да запали.Смениха датчик на коляновия вал,клеморед,тандем помпа, а последно дюза и семеринг,но ефекта е никакав.Още е гаранционна,но като гледам какво и как правят се съмнявам дали ще я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искат да пишат в сервизната книга нищо,само ме мотаят и ми дават някакви техни си листчета там с подписи и печати- и отдолу дописано с химикал какво са сменили. Абе пълна лудница ....кажете какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалба до централата в Чехия, не е лошо да отидеш в съседна страна да ти решат проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Жалба до централата в Чехия, не е лошо да отидеш в съседна страна да ти решат проблемите.

Май наистиа е така. Понякога малките сервизчета чуват нещата доста повече от прехвалени фирмени сервизи. Поразучи за някой добър майстор. От кой град все пак си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалба до централата в Чехия, не е лошо да отидеш в съседна страна да ти решат проблемите.

Май наистиа е така. Понякога малките сервизчета чуват нещата доста повече от прехвалени фирмени сервизи. Поразучи за някой добър майстор. От кой град все пак си?

 

Човекът е от Сливен, както се разбира от текста ... :smt030

 

п.п. ...и сигурно има нещо общо с локомотивите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте колеги.2008 год. си купих октавия 2.0 тди 140к.с. От декември 2009 год. до сега, колата ми прави следния проблем-през 25-35 дни не може да запали.Смениха датчик на коляновия вал,клеморед,тандем помпа, а последно дюза и семеринг,но ефекта е никакав.Още е гаранционна,но като гледам какво и как правят се съмнявам дали ще я оправят.

Проблелемитеми  пак се появиха-помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ли през 25-35 дни го прави този проблем? И като не може да запали, после как се оправя, че пали пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяха я закрепили, а  аз си мислех, че проблемитеми са отминали-за около  2 г.по коледа  се започна  и вече го прави през  ден-два. и те ми показаха как са  я палили-принудително с обезмасляващ спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Октавия едно, реле 109 захранва компютъра. Не съм 100% кое е релето за Октавия 2. Може да не зацепва всеки път и от там да ти идва проблема. Не си го споменал като проверено/сменено... Пробвай - не пречи да елиминираш още една причина.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Забелязал ли си дали не си оставил автомобила под наклон с предницата нагоре когато не е искал да пали?

Да не би да ти се връща горивото в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам на идея дали нещата при октавия приличат на голф, но преди време имах подобен проблем на голф. Както каза колегата по горе има едно реле за паленето, на пръв поглед релето е наред, но при внимателна инспекция се намират пропукани студени спойки, които при определни условия работят а при определени не, по тази начин колата не пали и това е... докато не се поохлади примерно. 

Провери релетата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.