Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колегиалност на пътя !


slav.bg

Recommended Posts

Цецо75,

много превъзбуден, бе?!

1000 пъти да ходиш в Германия - няма да видиш 9 немци да бутат 1. smile091

Не само защото рядко закъсват - а, защото са немци!!!

И хич не ебават такива .... случайни..!

 

На тоя тюфлек, дето ще идеш да помагаш - следващия уикенд пак ще е закъсал ....някъде!

Бъди сигурен!

Защото е българин!

На българина трябва да му бръкнеш в джоба, и то яко - че да влезе в крак!

За да кара със зимни гуми, да си поставя колана и да не говори по телефона!

при това - глобите още са символични..

 

нещо подобно....българско:

Имах един съсед, от другия вход - миналата година - цяла зима слизаше в 6.30 , закачаше въжето

на колата и чакаше първия слязъл да го дръпне. Така и не си купи цяла зима акумулатор на Мерцедеса - 123-ка.

Дизел /само за пояснение, де :) /

Аверче се правеше, адашче - по 3 кутии цигари пушеше - ама за акумулатор - пари не дава!

На третия път го резнах! Направих се на немец, а не на българин.....ако ме разбираш! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип нямах намерение да се включвам в темата, но предното мнение на riator относно немците ме провокира - че немците им е друг манталитетът и не чакат всяка сутрин комшията в 6:30 на -10 градуса да ги дръпне, за да запалят, щото се циганят да си купят акумулатор, е напълно вярно. Обаче мога ли да запитам, колега riator, наблюденията ти относно това че немците

хич не ебават такива .... случайни
на лични впечатления и наблюдения ли се базират? Защото съм живял в Германия известно време и мога отговорно да заявя, че НИКОГА не ми се е случвало да видя закъсал или изобщо имащ нужда от помощ човек (независимо дали шофьор на пътя или най-обикновен пешеходец), на който да не му е оказвана помощ и съдействие от случайни хора (съответно шофьори или пешеходци) - спират хората, питат може ли да помогнем с нещо, помагат при нужда...

 

Освен това си мисля, че тарикати, дето се циганят, винаги ще има. Обаче ако ние, останалите, ги третираме като "случайни" и "тюфлеци" и по тази причина ги подминаваме с презрение и благословии по адрес на всичките им роднини от женски пол, вместо да им помогнем, това автоматично ни причислява и нас в графата "тарикати-цигани", най-малкото щото така се принизяваме до тяхното ниво, вместо да им дадем пример. И ако всеки разсъждава по тоя начин, ВСИЧКИ ще сме тарикати и НИКОЙ няма да помага на другия и така се влиза в омагьосания кръг "крадецът вика дръжте крадеца" - хем се оплакваме, че около нас е пълно с "тюфлеци", хем и ние се правим на такива в същото време. И когато, не дай си Боже, някой от нас закъса и наистина има нужда от помощ, всички ще го отминаваме с пренебрежение, видиш ли го тоя загубеняк и тюфлек взел, че закъсал....

 

В този ред на мисли НАПЪЛНО подкрепям "превъзбуденото" мнение на Цецо75 - колега, ако повече хора разсъждаваха като теб, съвсем друго щеше да е положението в тая държава или поне по пътищата й smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе голяма тема развихте за едно бутане. Типично по нашенски. На някой някъде му се случило нещо и веднага се разделяме на за и против, че и 3 страници се изписаха.

Аз лично винаги ще слеза да помогна, по простата причина, че на мен никой никога няма да ми помогне. Въпреки, че са ми помагали. Една нова година се прибирах от Костинброд с Москвича, а бех с едни сликовееееее. По едно време колата се поднесе и а у лево, а у десно, а у канафката. И какво стана - 8 коли спряха и ме избутаха от пътя. Ей така без нищо. Ама това беше 1995/96 г. Сега........ е аз поне ще помогна. Другите нека гледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посмях се... Честно!

Аз явно съм късметлия понеже всеки път, когато попитам за нещо някой френско/немско/италианско говорящ, ако хората не могат да ми обяснят/разберат - все ми намират някой, с "инглиш" и си продължавам пътя доволен, в правилната посока :)

И да си призная - и аз, когато мога - помагам. Спирам при закъсали, насочвам загубили се, даже с тоя превъзбудения Цецо75 веднъж спряхме до един лежащ на тротоара човек, който се оказа мъртво пиян, а ние го помислихме за труп...

Прошляци сме сигурно, защото спряхме, но не го наритахме, тюфлека му смотан, та да му дойде акъла!

Защото утре пак ще се напие...някъде!

Сигурен съм!

Защото е българин!

 

Няма за какво да коментираме колегиалноста на пътя, след като няма човешко отношение към себеподобните! За да помагаме на другите, първо си мисля, че трябва да сме човеци.

Независимо дали има вина за ситуацията в която е изпаднал, човека явно има нужда от помощ /в конкретния пример в темата/, но понеже е тюфлек и българин - няма да му помогнем, защото...нали - знаем, че утре пак ще е същото! Ами ако не е? Ако си вземе поука? Да бе, да! Няма начин - нали е българин! Е, с такова мислене - няма как да стигнем там, където искаме! Може би трябва да променим по нещо в главите си и не само да констатираме, колко сме зле, а да направим нещо, с което да подобрим положението! Защо да не помогнем на закъсалия с летните гуми? Примерно...

Иначе, аз лично се радвам, че тук има много хора, които мислят точно като Цецо75...и като един друг Цецо /micyri/. И се присъединявам на 100% към мнението на iavkata по-горе:

...Цецо75 - колега, ако повече хора разсъждаваха като теб, съвсем друго щеше да е положението в тая държава или поне по пътищата й smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално на всеки може да се случи да закъса на пътя, няма смисъл от обидни квалификации към другите на пътя, само за да оправдаем бездействието си и липсата на елементарна отзивчивост, понеже нищо не ни струва да помогнем, а за закъсал колега тази помощ означава много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.