Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колегиалност на пътя !


slav.bg

Recommended Posts

Абе голяма работа сме значи :(

Днес следобед преминавах прохода Шипка, имаше силен снеговалеж, поне два-три пръста натрупан сняг и гъста мъгла!

Както си карам и изведнъж, близо до върха пред мен изникна едно ванче, закъсало и препречило пътя! Пича сменил зимните гуми с летни и боксува здраво! Зад него имаше колона поне 9-10 спрели коли и САМО един човек беше слезнал да помага, всички други си стоят по колите на топличко и сухичко ! Докато не им чукнеш на прозореца да ги викнеш да помогнат не идват да бутнат !

Доста неприятно изглеждаше когато един джип Нисан с гуми таралежки(мисля така им казват на тея с големите грайфери), явно пуснал 4х4 си излезна от пътя заобиколи тапата и ванчето и си подмина :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време викахме по стадионите - "Българи юнаци!", сега редовно викам по пътя - "Българи - ДЕБИЛИ!"

 

Това си е чиста дебилност, редовно цялата зима ми се случваше, да слизам да помагам на колега, закъсал, а да съм поне 10 кола от мястото на инцидента. Другите седят вътре на парно и гледат.... ДЕБИЛНО. Някой даже псуват и крещят по закъсалия колега. Абе, върти го, сучи го - отдето и да го гледаш - дебил. А като се има предвид, че статистически погледнато това е представителна извадка за нацията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е дебилно да караш м. март с летни гуми

Сега сме м. Април ! Иначе случвало се е и към края на м. Април, дори и средата на м. Май, да падне изневиделица сняг на прохода! Как да те разбират хората които пътуват често (или инцидентно) северна-южна България, че до лятото да са с зимни гуми ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е дебилно да караш м. март с летни гуми

Сега сме м. Април ! Иначе случвало се е и към края на м. Април, дори и средата на м. Май, да падне изневиделица сняг на прохода! Как да те разбират хората които пътуват често (или инцидентно) северна-южна България, че до лятото да са с зимни гуми ли ?

 

Аз пък не мога да разбера и друго. Знам, че ще минавам през Шипка, знам че вали - поне прогнози има много вече и хората относно Шипка и проходите си познават, и ще тръгна с летните гуми. Имайки предвид, че сутрин температурите са още доста ниски - 3-4-5 градуса - не мисля че кой знае колко ще се изтъркат зимните гуми ако се кара ище 1-2 седмици с тях. Да, карах до тази събота с зимни гуми, но ги смених, понеже знам че нямам излизане извън града - или ако имам - то няма да е в планински участъци и рискови зони.

А още повече да тръгна с летни гуми през Шипка.....в момент в който може да завали или да понатрупа, мерси. На горе как да е - ще се бута, ще се тика - все някак се оправя човек, но да не се случва на долу да ти потрябвят - тогава става страшно. Да убиеш себе си от простотия добре - но да

ти се случи някой насреща -е това вече е дебилно.

 

п.п. Имам познат който си има зимни гуми - но не можел да си гледа колата така с 15ки - грозна му била, и цяла зима не я вади от гаража - понеже в Русе си държат снеговете. И постоянно - ама ела ме вземи, ама ела ме закарай...и т.н. Не че няма зимни гуми де.... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега сме м. Април ! Иначе случвало се е и към края на м. Април, дори и средата на м. Май, да падне изневиделица сняг на прохода! Как да те разбират хората които пътуват често (или инцидентно) северна-южна България, че до лятото да са с зимни гуми ли ?

 

Има си прогноза, казват -1 градуса със снеговалеж на прохода. Щом си с летни гуми - стой си на село на слънце. Нормалните хора при такава прогноза тръгват екипирани или заобикалят. И аз не бих помогнал на такъв тъпир никога. Добре, че не се е завъртял в тълпата, че да пребие някой нещастен човек. Аман от неразбрали селски тарикати, които трябва да съжаляваме и да им правим път :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има с какви гуми си!?

Слагаш едни вериги в багажника и си решаваш проблема. Твоя и на много други около теб. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има с какви гуми си!?

Слагаш едни вериги в багажника и си решаваш проблема. Твоя и на много други около теб. smile159

 

Не става така, щото тоя дето е закъсал сигурно и вериги няма.

 

Не знам защо всеки трябва да помага на някой който сам не иска да си помогне. Ами не той да си улесни живота, а другите да му помагат. Ако можеше само на долу по стръмното да си караме колите - ей така без газ - най-добре щеше да бъде. Но тук идват и манталитета, културата и ред други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има с какви гуми си!?

Слагаш едни вериги в багажника и си решаваш проблема. Твоя и на много други около теб. smile159

 

Не става така, щото тоя дето е закъсал сигурно и вериги няма.

 

Не знам защо всеки трябва да помага на някой който сам не иска да си помогне. Ами не той да си улесни живота, а другите да му помагат. Ако можеше само на долу по стръмното да си караме колите - ей така без газ - най-добре щеше да бъде. Но тук идват и манталитета, културата и ред други неща.

 

Еми аз за "него" говоря. Аз си имам вериги и лятно време. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги спирам и помагам на съвестните колеги, които са в беда, въпреки че са взели всички мерки! Преди да си помисли някой, че съм надут изрод.

 

Но просто не мога да трая дребните тарикати, които се надяват, че винаги ще минат метър и така живеят докато умрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се разбира кои от закъслита са "съвестните колеги" , а други са "дребните тарикати" , когато някои колеги просто си стоят по колите и не се интересуват какво става ?!

Тук акцента не е кой с какви гуми кара, а за отношението ни един към друг !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време викахме по стадионите - "Българи юнаци!", сега редовно викам по пътя - "Българи - ДЕБИЛИ!"

 

Това си е чиста дебилност, редовно цялата зима ми се случваше, да слизам да помагам на колега, закъсал, а да съм поне 10 кола от мястото на инцидента. Другите седят вътре на парно и гледат.... ДЕБИЛНО. Някой даже псуват и крещят по закъсалия колега. Абе, върти го, сучи го - отдето и да го гледаш - дебил. А като се има предвид, че статистически погледнато това е представителна извадка за нацията....

Нищо бе... Нали знаеш? Пък... И да не знаеш - Руши Виденлиев едно време изпя: "всичко се връща". Ти мислиш ли, че точно тия (обиколчовците) един ден няма да закъсат някъде?

Иначе и аз страшно се нервя, когато съм сам-самичък заедно със закъсал колега и нииииикой не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей и кво, ако закъсалия сам си е виновен, ще спрем всички, ще задръстим прохода и просто ще го гледаме злобно. Даже можем да идем да го бием с камшик докато се мъчи сам да си измъкне колата.

 

Ебати Ганьовското мислене, ей. Ей затова сме кръгла нула като нация. Щото общностното ни чуство е на ниво -100%. Вълци единаци.

 

Слизам и помагам, виновен, невинен - човека се нуждае от помощ. Може да се окаже поредния кретен и утре пак да е в същата ситуация. Здраве да е. На мен не ми коства нищо да му ударя едно рамо, ако и да не ми благодари, не ми пука!

 

Още повече, че докато гледам тъпо от вътре на топло, губим всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между колегиалност и толериране на простотията има голяма разлика

Щото имам съсед - Атанас - който цяла зима кара с летни гуми и чака колегиално настроени колеги като вас да го бутнат като закъса. А закъсва по 3 пъти на ден около блоковете. Да ви е жив и здрав ентусиазмът. Те такива истории...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между колегиалност и толериране на простотията има голяма разлика

 

Да има, ама както е в описаната в първия пост случка, хич няма да ми дреме дали толерирам нещо или не. Нали се сещаш, че има и разлика между това да висиш х часа на едно място и това да си продължиш пътуването.

Дайте верно всички да се гледаме злобно и да се спукваме да си правим сечено на пътя. Много ще постигнем! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Дайте верно всички да се гледаме злобно и да се спукваме да си правим сечено на пътя. Много ще постигнем!

...

Че нима не го правим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е колегиалност и кое толериране на простотия като е закъсал пред теб независимо защо, запушил ти е пътя и не можеш да минеш и не само ти !? Запушил е път, по който освен той и ти може би ще мине забързана линейка или патрул, ако щеш и президент или поток от много коли. ;) Не че ги смяташ за някви, колкото и закъсалия, това и децата го разбират. А ако ти си в беда- кои са хитреците и простаците и кои колегиалните трудно ми е да схвана че у наше село всички са тарикати и не казват. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф тук много лично взеха някои хора да приемат всичко. Не можахте ли да разберете, че има ли зимни условия - трябва да има зимни гуми и подготовка. Нищо че е лято, аз миналата година бях лятото в планина в която имаше 1/2 м. сняг отстрани и 4-5 см - на пътя - и то м.Септември. И не видях нито един закъсал, и нито един с летни гуми. Естествено не беше в България. Всичко опира да манталитета, кулурата и възпитанието. И е много лесно - абе за какво да си хабя зимните гуми и да карам спокойно, след като дори и да закъсам, баламурници състрадателни има, те ще ме бутнат (никого не искам да обидя). Ами не е така, защото ако е за едното бутане, проблеми няма, всички сме бутали и ще бутаме чужди коли, въпроса е друг. Но пак казвам, ако се случи да не захапят гумите когато се спуска а не се качва на Шипка, тогава е страшно. Това че някой не мисли за себе си и за своя живот и за живота на тези в колата му, си е негов проблем, но когато с безхаберието и простотията си застрашава и другите участници - тогава нещата стоят по друг начин.

И най важното за мен в случая е, че този който е закъсал (ако е бил с неподготвена кола и това е причината), първо не уважава другите участници в движението (на които може да навреди) и според мен не би следвало да получи такова от насрещната страна.

п.с. Помагал съм и съм бутал и теглил коли с летни гуми в зимни условия. Просто понякога му кипва на човек.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, темата е пуснах не за това кой с какви гуми кара, а за това що за хора са някои индивиди !

Ако на някои му се случи подобно нещо и е 6-7 кола в колоната, как ще разбере какво е станало и заслужава ли пострадалия от накаква помощ, ако си стоим по колите и само натискаме клаксона ?!

Отделно, че в конкретната ситуацияна снеговалеж имаше само близо до върха, на 1,5-2 км. от двете страни ! По принцип на влизане в прохода си има табели, предупредителни знаци и патрулни коли на МВР, когато колите трябва да са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с зимни гуми или вериги .

Обаче тоя път нямаше никакво предупреждение, явно снега е започнал изненадващо, защото нямаше даже опесачаващи машини, поне 2-3 машини стоят зимно време в началото на прохода, а сега ги нямаше !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек си търси оправдание за дадено бездействие - винаги ще го намери. 9 от 10 човека на въпросната опашка са си мислели - оня е кретен, кара със летни гуми, да го духа, нека се мъчи, на мен ми е студено, хремав съм и т.н.. И са щяли да седят вечно там, докато не се появи 10тия, който просто вижда, че нещата не вървят и се заема да ги оправи. Просто, защото така е устроен. Да търси решение на проблема, а не да си търси оправдание да не го прави.

 

Темата показва що за хора сме в тая държава. В една Германия 9 от 10 ще слязат ще го избутат без да погледнат гумите на потърпевшия, проблема ще се реши за 5 минути и ще си тръгнат доволни. Защото за тях е важно да се реши проблема. Е, 1 ще седи да умува трябва ли да предложи скъпоценните си услуги и ще си търси оправдание да не го прави. Ама е само 1. В БГ е обратното. Същото е с отстъпването на предимството. С шофирането в крайна лява лента. Пешеходната пътека. С всичко на пътя и извън него. Затова те са немци, а ние сме ....

 

Без лоши чуства го казвам, просто констатирам. Айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек си търси оправдание за дадено бездействие - винаги ще го намери. 9 от 10 човека на въпросната опашка са си мислели - оня е кретен, кара със летни гуми, да го духа, нека се мъчи, на мен ми е студено, хремав съм и т.н.. И са щяли да седят вечно там, докато не се появи 10тия, който просто вижда, че нещата не вървят и се заема да ги оправи. Просто, защото така е устроен. Да търси решение на проблема, а не да си търси оправдание да не го прави.

 

Темата показва що за хора сме в тая държава. В една Германия 9 от 10 ще слязат ще го избутат без да погледнат гумите на потърпевшия, проблема ще се реши за 5 минути и ще си тръгнат доволни. Защото за тях е важно да се реши проблема. Е, 1 ще седи да умува трябва ли да предложи скъпоценните си услуги и ще си търси оправдание да не го прави. Ама е само 1. В БГ е обратното. Същото е с отстъпването на предимството. С шофирането в крайна лява лента. Пешеходната пътека. С всичко на пътя и извън него. Затова те са немци, а ние сме ....

 

Без лоши чуства го казвам, просто констатирам. Айде със здраве.

:smt017 Напълно съм съгласен с колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.