Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми


Gr1msoul

Recommended Posts

Здравейте, карам шкода Skoda SDI 1.9 2004 от 4-5 г. вече, много съм доволен от количката, 240 000 км. имаме вече заедно :D Работата е там, че досега винаги съм бил немърлив отностно гумите, доста време карах само на зимни.. ,но от миналата година реших да започна с зимни/летни според сезона. Тази зима си купих Lassa Snoways2 и съм доста доволен, макар и слабата зима която имахме :) . Сега обаче съм объркан отностно летните гуми :roll: . Моля за съвет какъв размер и каква марка бихте ми препоръчали, не карам бързо, но пък за сметка на това доста редовно :) .

 

П.С. Съжалявам ако дублирам темата на някой, моля дайте ми линк .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на капачката на резервоара пише какви размери гуми са препорачителни за фабийката. А отностно марките, колкото човека питаш, толкова различни мнения ще получиш. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ако не се лъжа стандартния размер е нещо като 165/70/14. Аз съм с такива мисля. Ако искаш повечко стабилност може и 175 да сложиш, ако са ти 14ки гумите де. Марка ти си избери. Те лесно се познават по цените, имам предвид по-хубавите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ЕТ правят мно хубави промоции :smt034

зимай некви и карай безаварийно smile117

мойта вече е на 323 000км и слагам само табели и нямам никви проблеми но и карам доста smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreife ... index.html

Тези купих от Еуратек - на по-ниска цена от Диана - DOT 5009 - 165/70/14 за 85 лева

Дълго преди това бях чел всевъзможни тестове - засега не съжалявам за избора - тиха , стабилна и с къс спирачен път гума

Още не е падал дъжд - за да ги видя как са на мокър асфалт

Само ме притеснява дали ще издържат на ямите по нашите пътища - да поканим ADAC да си правят тестовете по българските пътища smile091

Заводските Matador MP 15 са :smt018 - вият на умряло две от тях на задния мост - дъщерна са на Континетнал , но явно ползват смеси и шарки на концерна отпреди 10 години

при първо опаричване слагам още две Континенталки отзад smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентала е много добра гума, но може би е по-добре да заложиш на модела премиум контакт 2, разликата в цената е малка а си струва :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EcoContact 3 на тази цена са доста добър избор си мисля. Уж е спестяваща гориво гума. Премиум контакт 2 май нямат 165/70/14 размер? И тя е по-спортна гума. За спокойно каране Екото е по-добрия избор според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиум Контакт 2 не предлагат 165/70/14

сравнявайки шарката между Премиум и Еко 3 - Премииума има още един надлъжен канал за по-добро отвеждане на водата

и двата модела имат високи оценки в тестовете - не вярвам предимството на Премиума да е чувствително по-голямо , че да сменям размера на четирите гуми

70 кончета са ми предостатъчни - ако реша да я чипосвам - тогава ще мисля за по-широки и ниски гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрите са ПИРЕЛИ

вижте теста в Автобилд

Според мен трябва да се прави средно аритметична преценка

Само да се доверяваме на един тест :(

Лично аз пия вода от доста извори докато направя личния си избор

обикновенно критерия ми е най-добро съотношение цена - качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пирели са най-добри но в друг размер (аутобилд 2011) , в 175-65-14 например на първо място е прем. контакт 2 (Адак 2011) в 225-45-17 Нокиан (АМС) за 165-70-14 нямам инфо :-k

Но принципно всички модели на континентал се класират в челото (1-5 място) така, че изборът им е :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрите са ПИРЕЛИ

вижте теста в Автобилд

 

Да бягат с тез Пирелита. Турана е с такива( старата П7ца), много некадърна гума. Хич не може да се сравни на мокро с Вредштайна и Контито. Да не говоря , че почва да свири на завоите като се настъпи малко повече, а даже зимните Вредштайн не мърдат!

 

П.С: Лично мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрите са ПИРЕЛИ

вижте теста в Автобилд

 

Да бягат с тез Пирелита. Турана е с такива( старата П7ца), много некадърна гума. Хич не може да се сравни на мокро с Вредштайна и Контито. Да не говоря , че почва да свири на завоите като се настъпи малко повече, а даже зимните Вредштайн не мърдат!

 

П.С: Лично мнение!

да не ревеш на Междене мойто момче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффффффф. Чакам с нетърпение!

 

Пак ще ви се изтудят чайниците :)

 

П.С: Не се обиждай на чест. Това, че ти харесваш и караш в момента Пирели не значи, че всички трябва да ги харесваме.

Той и вурста беше с такива, ама........ smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам Искрене,че на тестовете обикновено винаги Пирели са сред призовите места.Какво значение има аз с какви гуми карам???

Хубавите гуми са Пирели,Мишлен,Континентал,Гудиар,Бриджстоун,Тойо-Всички други са с моментно добри модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом казваш! :smt030

 

Пак прегледай Аутото и виж защо Пирели са 1ви (уж). Заради цена/пробег , пробег и разход гориво. С това ги бие.

 

Като показатели на самата гума (сухо/мокро) отстъпва на Вредштайн (винаги е с едни от най-добрите показатели на мокро в тестовете), Ханкока и Контито,Бриджстоуна и Унироял (равни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да бягат с тез Пирелита.

П.С: Лично мнение!

 

Хубаво уточнение(за личното мнение), Искрене. За жалост няма как да споделя мнението ти. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година снабдих шкодака, с Бриджстоун Туранца ЕР300. Според доста хора и тестове много добри гуми. Моите впечатления са също много добри. Не са произведени в Япония ами в Полша но не ни трябвало да има разлика в качеството... Не са много твърши и шумни, абичам да ми е комфортно. И това са първите нови гуми които слагам на моя кола на които не им трябваше баланс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да бягат с тез Пирелита.

П.С: Лично мнение!

 

Хубаво уточнение(за личното мнение), Искрене. За жалост няма как да споделя мнението ти. smile027

 

За това съм уточнил, че е лично мнение, не го налагам на никого! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам Искрене,че на тестовете обикновено винаги Пирели са сред призовите места.Какво значение има аз с какви гуми карам???

Хубавите гуми са Пирели,Мишлен,Континентал,Гудиар,Бриджстоун,Тойо-Всички други са с моментно добри модели.

 

Моля добави и Дънлоп :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.