Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обороти при старт/палене


naviii

Recommended Posts

Здравеите,

 

Вчера ходих в сервиза на skoda да ми изчистят дроселовата клапа и да я адаптират(онова нещо което се прави с компютъра на колата, не знам как се казва точно). Та значи при студен двигател като запаля оборотите ми скачат на 1500 и падат до около 1000 и след 3-4 минути като загрее падат на 820-830. Не съм много сигурен но ми се струва че са малко високи докато не загрее. Някой може ли да сподели какви са показателите на оборотомера при студен двигател.

 

Колата е Octavia, 2004, бензин, 115 к.с.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да попитам дали е нормално,но моята дори в най-големите студове,като я запаля не вдига оборотите над 1000(държи ги малко преди 1000).Иначе разходомера започва да отчита от 5,2 л/ч(зимата) и малко по малко спада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормални са си оборотите, преди какви обороти е държала?

 

Ами определено оборотите бяха по-ниски при палене и падаха по бързо до 820-830.

 

Другото нещо което забелязах е че оборотите падат със закъснение, например като отпусна газта. А най-странното е че когато сменям предавките(например от 3 на 4) оборотите се дигат със 100 за момент, при положение че съдинителят е натиснат и газта е отпусната. Много странно. Ходих на сервиз в събота и човека там каза че това е свързано със дроселовата клапа и неиното почистване и последвалото адаптиране. Според него до една седмица клапата ще се самообучи, дано е прав че не ми се занимава с глупости повече. Не знам като гледам не са я адаптирали правилно, но за последното не мога да кажа със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на сервиз в събота и човека там каза че това е свързано със дроселовата клапа и неиното почистване и последвалото адаптиране. Според него до една седмица клапата ще се самообучи,
абсолютно прав е!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на сервиз в събота и човека там каза че това е свързано със дроселовата клапа и неиното почистване и последвалото адаптиране. Според него до една седмица клапата ще се самообучи,
абсолютно прав е!!

 

 

Добре де, аз моята я имам от 4 мес. и не съм чистил дроселовата клапа и имам същия проблем (всъщност не разбрах съвсем точно дали е проблем) при смяната на скорости, като при мен "подскока" в оборотите е дори около 300-400. :-k А как точно се самообучава, и възможно ли е да не се е обучила при предишно почистване и това влияе ли на разхода, че май ми е малко висок(поне в града)?!?

А относно оборотите при палене - студена около 1250 като малко варира (пак не съм сигурен дали е проблем), а като загрее падат на 800-850 (по преценка по стрелката) и там вече са стабилни.

 

smile049 Ми да знам и аз дали да ходя на сервиз?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още чакам да мине известно време за да се самоадаптира клапата и ще пиша какво е станало. Но днес забелязах нещо странно - като карам на втора предавка като пусна педала на газта колата не гасне като изгуби инерция а продължава да се движи. Даже пътя е с лек наклон, а аз се движех по байра така да се каже, въпреки това колата продължи без да спре. Според мен като изгуби инерция трябва да спре, а не като в моя случай да стигна до паркинга без да натискам педала на газта. Имам чувството че като е в движение оборотите и са завишени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да попитам дали е нормално,но моята дори в най-големите студове,като я запаля не вдига оборотите над 1000(държи ги малко преди 1000).Иначе разходомера започва да отчита от 5,2 л/ч(зимата) и малко по малко спада.

...та никой не каза нормално ли е това за бензинов двг smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да попитам дали е нормално,но моята дори в най-големите студове,като я запаля не вдига оборотите над 1000(държи ги малко преди 1000).Иначе разходомера започва да отчита от 5,2 л/ч(зимата) и малко по малко спада.

...та никой не каза нормално ли е това за бензинов двг smile049

за кое

оборотите или разходомера :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.