Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цетаново число за SDI?


Recommended Posts

Привет на всички колеги,

някой може ли да ми каже SDI двигател с какво цетаново число трябва да се кара.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги,

някой може ли да ми каже SDI двигател с какво цетаново число трябва да се кара.

Благодаря ви предварително.

 

 

Предполагам, че някой колега може и да ти каже, но ми е интересно как ще разбереш какъв дизел си сипваш в резервоара. До колкото знам не трябва цетановото число в нафтата да е под 50.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги,

някой може ли да ми каже SDI двигател с какво цетаново число трябва да се кара.

Благодаря ви предварително.

 

 

Предполагам, че някой колега може и да ти каже, но ми е интересно как ще разбереш какъв дизел си сипваш в резервоара. До колкото знам не трябва цетановото число в нафтата да е под 50.

 

поздрави

Тук, където живея в момента на всяка колонка пише какво е цетановото число на нафтата.Затова питам да не би да е по-високо от нормалното за SDI.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ако е ниско числото е проблем. При по-ниско цетаново число, двигателя започва да трака, пуши и загрява. Мисля че няма ограничение за макс. цетаново число.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

По наредба за България минимума на цетановия индекс е 46.

Имам реални резултати от лабораторните изпитания на проби от голяма верига бензиностанции, която зарежда директно от българския производител и цетановия индекс е 50 (+/-2). smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ясно къде живееш, ама ако е в България от производителя нафтата излиза 54+.

Бензиностанцията е на Тотал.На колонката пише, че цетановото число е 57 и в горивото има и биодизел, но не пише какво е съотношението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биодизела не трябва да е повече от 12% иначе е вредно за колата. Но мисля, че навсякъде в Европа го мешат до към 8% само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.