Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 моля за инфо относно ->


kra

Recommended Posts

Здрасти колеги. вчера след като шофирах на връщане от софия по тракия забелязох, че късите светлини на левия фар не светят както десния.. спирам на ЕКО и какво да видя, рефлекторът ( мисля че така се казва, ако греша поправете ме) се търкаля из фара, гледам отчупил се идея си нямам как, най вероятно от некоя дупка или вибрации но факт, а доколкото знам самия фар е запечатан, както казват някои мои познати КО ПРАЙМ СЯ ? има ли начин да бъде направено нещо по-въпроса? или да се обръщам към застрахователите, изобщо ще приемат ли това като щета .. или да взимам чука и да поразкрася малко фара smile091 тогава с сигурност ще приемат щетата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое казваш рефлектор? На шапчицата ли ?Фара е много здрав , не се чупи лесно.

 

именно това " шапчицата " фара е здрав но тази джаджа се търкаля вътре и се вижда че се е отчупила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш фара, вадиш лампата и гледаш отзад. С тънки пинцети и малко здрави нерви се закача обратно на мястото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш фара, вадиш лампата и гледаш отзад. С тънки пинцети и малко здрави нерви се закача обратно на мястото. :)

 

нищо не съм пипал по фара.. не може да мине с пинсета то си личи, че е по широка шапчицата отколкото отвора за крушката.. а и си личи че е отчупено вижда се. интересува ме също дали не може да се отлепи пластмасовата част на фара и да се види точно какво е дереджето може и да може да се залепи тая пуста шапчица или да се сложи нова, няма начин да не продават някъде. ако някой знае къде мога да отида да пише.. за предпочитане в Пловдив.

и друго нещо ме интересува защо съм виждал фарове "лупи" по-евтини отколкото тези стандартните които имам ? :) не говоря за ЕТ, някъде бях гледал оригинални от тези с шапчиците за около 230-240лв а лупите бяха от порядъка на 160-170лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана със "шапчицата"?

Такива случайни счупвания на части от фаровете са нещо съвсем обичайно за световно известни производители, като DEPO, така че ако фарът ти не е оригинален и случайно е такъв, то тогава е добре направо да си вземеш нов/друг или да си вземеш направо нов комплект с лупички, пък тия да ги пуснеш тука във форума ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана със "шапчицата"?

Такива случайни счупвания на части от фаровете са нещо съвсем обичайно за световно известни производители, като DEPO, така че ако фарът ти не е оригинален и случайно е такъв, то тогава е добре направо да си вземеш нов/друг или да си вземеш направо нов комплект с лупички, пък тия да ги пуснеш тука във форума ;)

 

засега си карам така, имам няколко дребни застъргвания по бронята на колата и когато има време ще ходя при застрахователите за да оправим работата, разбира се тази щета няма да я поемат, но съм го измисил вече, относно лупите не знам драстична ли е разликата в осветяванто .. ( говорим за обикновени лупи не ксенон )а и да фаровете са си оригиналните откакто е купена колата чистак бърсак от ЕТ София 2006-та. за мен няма друго обяснение за въпросното отчупване на шапчицата от вибрациите и хилядите навъртени километри, но за пръв път се сблъсквам с подобно нещо, както и да е не е болка за умиране ще се отстрани проблема, а и да ефектът на фара в момента е все едно си светя с лампичка в сравнение с рефлекторът :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

значи, да ти имам смотаните фарове hella и другата шапчица на фара ми падна, чак сега разбрах каква е причината. тези болтчета които държат скобата за крушките на късите светлини са се прецакали от честата смяната на доста изгорели крушки и когато това болтче се развърти и честито.. шапчицата пада вътре в смоя фар.. направо нямам нерви.. от ЕТ ми обявиха , че подлежи на ремонт но отнемало 2-3 часа на шапчица т.е на фар демек.. 32лв на час смятай.., дори ми казаха по-добре си купи нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...от ЕТ ми обявиха , че подлежи на ремонт но отнемало 2-3 часа на шапчица т.е на фар демек.. 32лв на час смятай.., дори ми казаха по-добре си купи нови :)

 

Ебаси простотията... тия са уникални. smile175

 

Колега, гарантирам ти, че за 15 минути ще си оправиш фаровете. Малко сръчност ти трябва... и две винтчета :D

 

Сваляш си фара, вдигаш го нагоре и шапчицата ще се търкулне към отвора... с пинсети или с клещи с дълги човки го хващаш и готово.

 

Сега вечер ще се пребиеш някъде с тия мъждукащи лампички, ами и заради липсата на шапчиците заслепяваш тези срещу теб.

 

Хайде намери малко време и действай.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от ЕТ ми обявиха , че подлежи на ремонт но отнемало 2-3 часа на шапчица т.е на фар демек.. 32лв на час смятай.., дори ми казаха по-добре си купи нови :)

 

Ебаси простотията... тия са уникални. smile175

 

Колега, гарантирам ти, че за 15 минути ще си оправиш фаровете. Малко сръчност ти трябва... и две винтчета :D

 

Сваляш си фара, вдигаш го нагоре и шапчицата ще се търкулне към отвора... с пинсети или с клещи с дълги човки го хващаш и готово.

 

Сега вечер ще се пребиеш някъде с тия мъждукащи лампички, ами и заради липсата на шапчиците заслепяваш тези срещу теб.

 

Хайде намери малко време и действай.

 

 

 

колега справих се с проблемните шапчици, вече са си на мястото. и да наистина е играчка докато ги закрепя. наистина без тези "шапчици" заслепява отвратително след като мой приятел караше зад мен с колата, за да видя адже ба наистина как е без тях . мерси на всички за менията. ( а аз мислех да ги махам, щеше да сгреша тотално ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.