Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

индикаторът за маслото свети в червено


petpetkov

Recommended Posts

Имам проблем с таблото с измерителните прибори на Октавия 1999, 1,8, 125 к.с. След като Владко от Люлин го пооправи, започна да свети индикатора за налягането на маслото. Но двигателят си работи нормално, карах около 25 мин. без всякакъв проблем. Вкарах колата в един сервиз, смениха датчика за маслото - отново индикаторът свети. Какъв може да е проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! Но след като моторът работи нормално, за мен причината е в таблото.

 

След като знаеш какъв е проблема защо колега искаш съвет, карай и не я мисли колата. Най много утре вдругиден да правиш мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като Владко от Люлин го е "пооправил" и тогава е започнало да свети , и си мислиш че проблема е в таблото , защо не идеш при него да го "дооправи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът наистина беше в таблото. По всички автоморги търсих табло за 1999, 1.8, 125 к.с. - не намерих. Намерих табло от 1.6i. Ключарят Владко от Люлин го монтира и оправи. Сега върви нормално, само че се загубиха ред екстри от 1.8. А проблемът с маслото наистина беше от таблото - индикаторът за маслото вече не свети. Така че, ключарят Владко от Люлин е добър майстор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проверил ли си дали просто не ти е свалил лампата от таблото smile021 .

Казвам го защото имах подобен проблем и се оказа от масления филтър и маслото /вискозитета му/.

Не се радвай предварително , провери си тези дребни неща и дано наистина да нямаш дертове smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не сте запознати с проблема ;) Колата бе докарана при мен с неработещо табло(маслото изобщо не се индикираше при никакви положения),което щях да оправя,но след като го отворих и видях жестоките напъни на друг "майстор" да го оправи,предпочетох да не го правя и казах на човека да донесе табло втора употреба.При което клиента изказа съмнения относно това как един ключар може да разбира от автоелектроника(таблото) и аз му доказах като без пари му го докарах в такова състояние че всичко да заработи,но му казах че съм му го направил да кара временно.После таблото пак е започнало да умира и затова му се е включвала лампата за маслото.Аз му казах че е от таблото проблема,но клиента е предпочел да отиде и на механик,който е измерил налягане на масло и т.н. и е гарантирал че всичко е ОК.Тогава ми донесе табло втора употреба(непипано,но различно от неговото)монтирах го и му го адаптирах,при което "проблема" с маслото изчезна.Таблото е от 1.6 и е без МФА,а старото му табло имаше МФА и сега той си търси такова от 1.8 с МФА.Това е цялата история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владко от Люлин е добър майстор, макар и малко особняк. Препоръчвам на всеки, който има подобен проблем да се свърже с него. Аз имам телефона му, но нямам неговото разрешение да го давам. Затова свързване чрез форума, както направих аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Владко, обеща ми да ми търсиш табло за Октавия 1999, 1.8, 125 к.с. Има ли някакъв резултат? Пиша ти, защото ми се струва, че таблото от 1.6 не дава вярна информация за скоростта на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша по памет. Таблото на 1.8, 125 е разграфено до 260 или 240 км., а на 1,6 до 200 или 220 км. Когато карам, усещам че вдигам към 100 км., а скоростомера ми показва 70-80 км. Смятам да помоля някой сина си (или пък просто познат, дори непознат колега) той да кара с 80, аз до него и да видя колко ще покаже моят скоростомер. Може и да се лъжа, но имам книжка от много години и мисля че, усещам скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре вземи GPS приемник. При 92 км/ч реална скорост обиконовено километражът показва 100 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички уреди лъжат в полза на сигурността. На моята грешката е 1 деление (5 км/ч) след 80 км/ч и нагоре. Тоест показва 80, а се движа със 75 км/ч реално. Най-фрапиращ случай на фабрична грешка беше една моя стара астра - при 100 км/ч показание се движеше с 80 км/ч по GPS smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си прав, Майсторе! Но според мен най-точното е някой да кара точно с 80 или 100 и аз да карам до него и да наблюдавам моето табло. Така ще бъда сигурен в километража си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синът ми тества новите коли на почти всички марки в България. Кеф ти БМВ, Тойота, Фолксваген, Кия, Форди др., взема и новите шкоди. Остава само да си избера с коя да се сравнявам. Наистина може да остане сянка от съмнение, но все пак ще ме ориентира дали таблото от 1.6 показва неправилно на 1.8, 20 кл., 125 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре вземи GPS приемник. При 92 км/ч реална скорост обиконовено километражът показва 100 км/ч.

GPS-а също лъже(заради закъснението на сигнала)-с нарастване на скоростта,нараства и % грешка на GPS.При каране със 100 км. в час по скоростомер,GPS-а(Гармин Нюви)отчита 92-3 км. в час(а съм сравнявал работата на Нювито с няколко корабни GPS-a,получиха се абсолютно съвпадащи стойности на скоростта.Истината е някъде по средата явно smile049 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те хората за това са направили два вида табла :) Таблата от 125 коня наистина са кът, те по принцип самите коли са по - редки.

 

Моя съвет е да се примолиш на колегата Владко, изглежда ми като да знае какво прави, да пробва да оправи старото ти табло. Поне да пробва. Опита ми показва, че колкото и лошо да е орал предишния майстор, в голяма част от случаите проблемите са отстраними. Е в голяма част, някой хора са талнти в унищожаването.... Дано не го е пръскал с WD40 :)

 

Щото табло като твойто е много трудно да намериш, а адаптираното никога няма да е 100%-во. Я скоростите не са същите, я някоя лампа няма да светне, когато трябва и ще дадеш фира на мотора зорлем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Цецо! Владко се опита веднъж да оправи таблото - неуспешно. Но сравних таблото от 125 и новото от 1.6. На практика 100 км./час на 1.6 са равни на 80 км./час на таблото на 1.8, 125. !20 на 1.6 = 100 на 1.8. Та така ще се оправям. А междувременно в края на лятото ще потърся отново табло за 1.8, 125. Казвам края на лятото, защото очаквам (без да го желая в никакъв случай) някоя кола да се посмачка така, че да отиде за резервни части. Пак казвам, не го пожелавам на никого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.