Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблемен двигател Фабия 1.4


niko_fen

Recommended Posts

Здравейте,от близо 3 месеца безуспешно обикалям всички ''прехвалени'' сервизи,а проблема си ми стой,омръзна ми от почистване на грешки,диагностика и пак нищо.Проблема е,след като запаля колата губи обороти и гасне и така около 2 минути подскачане,после се нормализира и влиза в обороти.На сервиза в'' Бош'' ми казват, всичко ти е наред и нищо не ти дава грешки,но...Всичко е снемено-свещи,филтри,почистена и адаптирана клапа,дебитомер.След сваляне и почистване на свещи след минута работа стават черни.Майсторите казват,че клапаните са сваляне и почистване,шлайфане на глава и райбероване,а това си е половин ремонт за около 600лв.Вече взех да намразвам марката.Колата е на 131 000 реални километри и не гори масло.Нямам си на идея какво повече да направя,освен да се разделя с нея.Ако някой има идея от какво ми идват болките да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери акумулатора! Дори и да нямаш проблем с паленето, зареди го една вечер, нищо не губиш -> при мен губенето на мощност и придърпването беше от това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си датчиците на инжекционната и запалителната система. Не са малко от всеки един може да дава такъв сходен проблем. Пък започни със смяна на майсторите. Няма вариант да не излиза няква грешка, въпроса е, че няма кой да е разчете :D

Колега от кой регион си? Аз съм от Плевен, ако искаш заповядай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от близо 3 месеца безуспешно обикалям всички ''прехвалени'' сервизи,а проблема си ми стой,омръзна ми от почистване на грешки,диагностика и пак нищо.Проблема е,след като запаля колата губи обороти и гасне и така около 2 минути подскачане,после се нормализира и влиза в обороти.На сервиза в'' Бош'' ми казват, всичко ти е наред и нищо не ти дава грешки,но...Всичко е снемено-свещи,филтри,почистена и адаптирана клапа,дебитомер.След сваляне и почистване на свещи след минута работа стават черни.Майсторите казват,че клапаните са сваляне и почистване,шлайфане на глава и райбероване,а това си е половин ремонт за около 600лв.Вече взех да намразвам марката.Колата е на 131 000 реални километри и не гори масло.Нямам си на идея какво повече да направя,освен да се разделя с нея.Ако някой има идея от какво ми идват болките да споделя.

 

Проблема се оказа неправилно зацепен ангренажен ремък ,която води по неправилна и неритмична работа на двигателя.Поуката е ясна-смяна на майсторите.

Благодаря на вс. отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте,от близо 3 месеца безуспешно обикалям всички ''прехвалени'' сервизи,а проблема си ми стой,омръзна ми от почистване на грешки,диагностика и пак нищо.Проблема е,след като запаля колата губи обороти и гасне и така около 2 минути подскачане,после се нормализира и влиза в обороти.На сервиза в'' Бош'' ми казват, всичко ти е наред и нищо не ти дава грешки,но...Всичко е снемено-свещи,филтри,почистена и адаптирана клапа,дебитомер.След сваляне и почистване на свещи след минута работа стават черни.Майсторите казват,че клапаните са сваляне и почистване,шлайфане на глава и райбероване,а това си е половин ремонт за около 600лв.Вече взех да намразвам марката.Колата е на 131 000 реални километри и не гори масло.Нямам си на идея какво повече да направя,освен да се разделя с нея.Ако някой има идея от какво ми идват болките да споделя.

 

Проблема се оказа неправилно зацепен ангренажен ремък ,която води по неправилна и неритмична работа на двигателя.Поуката е ясна-смяна на майсторите.

Благодаря на вс. отзовали се.

 

Трябваше да споменеш че се е случило след смяна на ремък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.