Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой къде зарежда?


esto

Recommended Posts

За мен нафтата на Лукойл е спъната и смърди гадно.

 

Е, спъната, спъната, колко толкова да е спъната?!?! 2009та на Междене никак спъната не изглеждаше smile001 А 2010 съединителя се предаде smile049

 

Сега сериозно - не знам къде и какво зареждате, но аз разлика между нафтата на Luk Oil (основно тази до Била на България, тази на изхода на Варна към София и тази на изхода на София посока Сърбия) и нафта заредена в Австрия, Белгия, Холандия, Германия, Италия, Франция и т.н. НЕ откривам. За другите не коментирам защото не съм зареждал от тях smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • C2H5OH

    12

  • evin

    7

  • coverdale

    5

  • shaft

    5

Най-много писали в темата

ОМВ. Само. Carrera 95 или 100. Тези 2-те горива нямат нищо общо с Лук-а и са внос от рафинерията на ОМВ в Румъния.

 

ОМВ не добиват (и не купуват) суров нефт от Русия от мин година.

 

За произход на останалите им горива в БГ нямам представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ. Само. Carrera 95 или 100. Тези 2-те горива нямат нищо общо с Лук-а и са внос от рафинерията на ОМВ в Румъния.

Ама ти видя документите за внос или... Повярвай ми. В България вносът на горива съставлява не повече от 3-4% от всички горива, които се продават. Цената не излиза, като наредиш транспорт, акциз и данъци. 95 - 96% са Лукойл със съответните добавки за да станат Карера, Кинитрон и Ви-Пауър. А в подкрепа на това, което PRR написа малко по-горе ще ви кажа следното. Днес специално по темата говорих с един приятел - много добър автомонтьор. Питах го "Тъй и тъй, аз ся какво да зареждам? А95 или А98. С А98 колата ми би трябвало да върви (в моя случай само да пали) по-лесно. А той ми каза: "Ей, ако от бензина зависи колко добре ще ти върви колата, егаси колата караш." Така че повечето мнения от типа "Там горивото е по-добро" почиват до поне 75% на внушения или разкази на познати и приятели. Най-точно може да се изкаже този, който много пътува (Mishele, PRR, ZloQQ, pigoff, micyri) или изразходва много гориво (някой багерист или сондьор примерно) и зарежда на различни места по много. Днес примерно имах двама клиенти (единият с Рено Меган още в гаранция), които толко ми нахвалиха дизела на Петрол, че чак ми се прииска да ги почерпя smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само преди броени минути приключи поредната среща в Министерски Съвет между превозвачите, Лукойл и правителството. След дълги дебати ,протести и усилия ,целта най-накрая е постигната! След 48 часа , ДДС върху горивата пада на 10% ,Лукойл свалят с 13,5% печалбата си и бензина става 1.83/л ,а дизела 1.89/л :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин зареждам от ЕКО, но EKO Kinitron 95 + , защото обикновения Unleaded 95 е слаба работа..

Просто много съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само преди броени минути приключи поредната среща в Министерски Съвет между превозвачите, Лукойл и правителството. След дълги дебати ,протести и усилия ,целта най-накрая е постигната! След 48 часа , ДДС върху горивата пада на 10% ,Лукойл свалят с 13,5% печалбата си и бензина става 1.83/л ,а дизела 1.89/л :smt032
ммда, може и да станат ама в евро...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днеска заредих на бензиностанцията на Петрол в Гурково,Казанлъшко.Разхода ми падна на 4/100,колата не пуши,не трака,не тресе,не забива муцуната,превключва плавно,пали се и се гаси без проблем.А па как върви ....,не е истина.. smile117

Ето защо,спирам да зареждам от Алпин-дизела на ОМВ и ще зареждам само от Петрол-Гурково! \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко резултати с ЕКО Diesel Plus.

 

Колата е на 24.952км. Минах 860,0км с 51,00л. Като сметна как излиза - 350км са градско, останлото е по магистралата - зор до 160-170... Разход - 5,93л/100км.

Върви доста прилично, много кефи с тази нафтица и разхода е страхотен за такава скорост... :) 160-170км/ч я карах, защото правих проверка с колко се движеха няколко AMG-та smile091 Ами, сигурно над 220, понеже ставаха на точки, когато аз бях със 170...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днеска заредих на бензиностанцията на Петрол в Гурково,Казанлъшко.Разхода ми падна на 4/100,колата не пуши,не трака,не тресе,не забива муцуната,превключва плавно,пали се и се гаси без проблем.А па как върви ....,не е истина.. smile117

Ето защо,спирам да зареждам от Алпин-дизела на ОМВ и ще зареждам само от Петрол-Гурково! \:D/

:-k Ти да видиш!!!! Нов Супърб зарежда на Петрол!!! Значи ли че и при мен ше заредиш някой ден?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да зареждам от новата ОМВ- максмоушън дизел и резултатите са

700 милилитра по нисък разход от лукойлската. Като маршрута ми е

всеки ден един и същ от вкъщи до работата и обратно, само градско.

 

Преди беше 6.6л./100 км с лукойл(люлин, преди тунела посока център) а сега е

5.9л./100 км ОМВ-максмоушън. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата неделя едвам се добрах до бензиностанция ромпетрол-бордовака показваше че имам гориво за 0км и заредих 54,46л за 1037км градско каране такси в Варна \:D/

ако щете вярвайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл, ЕКО и изключително рядко на OMV. На други места само в краен случай.

Последно на ЕКО заредих 22L. газ и минах 290км. извънградско. Градско 10-11/100 независимо от начина на каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера - след изминати 311 км заредих 29.75 л. газ или разход 9.56л/100 градско с газ на Петрол - Враждебна. Преди около месец държавната метрология показа разлика 70 мл на 80 л газ. И понеже зареждам само там и само Петролска газ с добавка и само на една и съща колонка и винаги догоре и не съм излизал извън София вече няколко месеца и карам само градско мога да заявя следното - Фелиция 1.3 карбуратор харчи по-малко от 10/100 газ на градско!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес се "престраших" да заредя един цял резервоар на бензиностанцията на ВОЛФ. След скапаната нафта, на която попаднах в ЕКО-то на Шипченски(което ми се случва за пръв път, а от години само там зареждам) на предишното зареждане(и едва имах търпение да я изгоря почти всичката), сега направо ми се струва, че колата лети. smile048 С две думи - много съм доволен! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол и Еко и за дизел и бензин. Направо не ми се споменава, защото а ги похвалиш и оплескат нещата.., ама за момента това е.. Гледам, че и Ромпетрол се развива, строят бензиностанции, подобряват обслужването.. поне такива са ми наблюденията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз преди време сипах някакъв бензин на кякаква бензиностанция на ботевградско шосе. но газиран, флуиден фактор, в големи количества, замъгляващ нормалната мисъл, не позволява да се сетя коя беше бензиностанцията.

сигурен съм че мога да я опиша и нарисувам, ама не мога да кажа как се назовава.

нямах търпение цялата гняс да мине през ауспуха и да налея една 100 октанова тунджа да се отпуши малко. и след това обратно на OMV MaxMotion 95, никакви грижи с този вид гориво smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз преди време сипах някакъв бензин на кякаква бензиностанция на ботевградско шосе. но газиран, флуиден фактор, в големи количества, замъгляващ нормалната мисъл, не позволява да се сетя коя беше бензиностанцията...

Те не са много Боре. Ето ти жокерчета. Тръгваш от гара Подуене по Ботевградско и следват така:

1. Литекс - на Подуене

2. Ромпетрол - на Тодорини кукли на 50 м. от кръстовището с Ботевградско

3. ЕКО

4. Лукойл

5. OMV - Враждебна

6. Петрол - Враждебна (там си идвал и си пил бира)

7. Шел - дет се чакаме като пътуваме към Соколски

8. SNG - ама тя е отсреща

9. Ромпетрол - Д. Богров

10. Лукойл - преди отбивката за Елин Пелин

11. Петрол - гара Яна (ама той още се строи)

Вчера един рева от нафтата на OMV. Миналата седмица друг рева от бензина на Ромпетрол. На Петрол по презумпция не се зарежда, щото горивата са гадни, което не е баш така, но в общи линии на Петрол зареждат основно фирми по задължение. Моята върви най-гадно с газ от ЕКО и Шел. Всичко е толкова относително, че няма накъде. Всеки има своите предпочитания и е решил, че на еди коя си бензиностанция горивата са най-хубави или най-му харесват или най-добре върви колата и съответно там зарежда. То за това са толкова много веригите. Но реалността е малко по-различна. Дискутирали сме я стотици пъти и за горива, и за бензиностанции и за какво ли още не и за това няма да коментирам. Факт е обаче, че всеки, който се върне от чужбина хвали вносните горива. Защо? Ами щот са истински. Както за всяка стока така и за горивата важи правилото: "Или хубаво или евтино!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега сипвам на Лукойл с тяхна нафата постигам най-добър вървеж и разход опитах на еко но разхода много ми скочи с около литър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. не е Ромпетрол (друга е, но забравих името).

 

От 1-2 месеца е под името Ромпетрол, но да ли е тяхна или франчайзинг незнам.

 

п.с. Говоря за бензиностанцията, която се намира на 30м. от Ботевградско шосе по Александър Екзарх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензиностанции еко - бензин 95 економи, разхода падна някъде със сто милилитра на час гледано по борд компютъра на фабията, дано не го развалят и тоя бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
2. не е Ромпетрол (друга е, но забравих името).

 

От 1-2 месеца е под името Ромпетрол, но да ли е тяхна или франчайзинг незнам.

 

п.с. Говоря за бензиностанцията, която се намира на 30м. от Ботевградско шосе по Александър Екзарх.

на Ромпетрол е, само там зареждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.